Львів подав заявку на отримання гарантій під будівництво сміттєпереробного заводу у структуру Світового Банку The Multilateral Investment Guarantee Agency — MIGA. До кінця серпня очікує на погодження. Про це повідомив у коментарі lviv.expres.ua Сергій Кіраль, начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій ЛМР.
“MIGA дає гарантії під приватні інвестиції у країни, які розвиваються. Сьогодні заявка на отримання гарантій знаходиться на розгляді. Маючи цю гарантію, яка має високий кредитний рейтинг, будемо залучати фінансування для реалізації проекту. Попередні переговори проведені з низкою банків, є позитивні сигнали, що вони готові фінансувати будівництво заводу, -- зазначив Кіраль. -- Структура фінансування буде побудована на принципі отримання кінцевого продукту, відтак прибутків”.
За його словами, над реалізацією проекту Львів працює з групою партнерів з Канади (канадським урядом, Посольством Канади в Україні, МЗС Канади, фірмами, які спеціалізуються на переробці сміття), які пропонують весь комплекс послуг: від фінансування до забезпечення технології.
“Канадська сторона має намір найближчим часом виділити кошти на підготовчий етап, -- каже він. -- На сьогодні виконано попередні ескізи для будівництва заводу, проте остаточного рішення щодо земельної ділянки не прийнято ( це точно буде на околицях), адже ще триває вивчення технології переробки сміття. Ми ставимо завдання — мінімізація об'єму сміття щонайменше на 88%”.
Чиновник каже, що місту вигідно створити спільне підприємство за надійними партнерами, щоб укласти угоду на 10 -- 20 років спільного управління. Таким чином місто хоче перекласти ризики, пов'язані з операційною діяльністю підприємства, на партнерів.
“Ми орієнтуємо наших партнерів на відповідний об'єм, який сьогодні генерує місто, — 240 -250 тис тонн сміття на рік, -- каже він. -- Хочемо реалізовувати проект поетапно. Для старту, на мою думку, потрібно 50 — 60 млн доларів США. Розпочнемо з окремих етапів: сортування, виробництва компосту (переробка органічного сміття) і таким чином поступово зможемо перейти до комплексної переробки сміття”.
Add to bookmarks | Підписатись | Версія для друку |