Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
2258
16.05.2016р.
Геополімер із вулканічного попелу – ідеальний будівельний матеріал

Польські вчені створили новий матеріал з дуже високими ізоляційними та опірними властивостями, здатний в недалекому майбутньому замінити традиційні будівельні матеріали, до того ж – знизити собівартість будівництва.

Дослідники з Технологічного університету у Кракові створили штучний камінь з консолідованого вулканічного попелу. За їхніми словами, винайдений ними матеріал – відомий як неорганічний геополімер – майже такий самий твердий, як граніт, і здатний витримати будь-який удар.

“Наш геополімер відрізняється від інших геополімерів і має специфічні властивості: по-перше, його міцність зростає разом із температурою його нагрівання. Уявімо собі, що в хаті – пожежа, а температура під час пожежі сягає 800-900 градусів за Цельсієм. За таких умов витривалість класичних будівельних матеріалів, а також так званих класичних геополімерів починає знижуватись: вони розсипаються, тріскають тощо. Натомість, наш геополімер не лише не розсипається і не тріскає, а навпаки, його міцність зростає. Так може тривати аж до 1000 градусів”, – розповідає професор Краківського технологічного університету Януш Мікуля.

На думку вчених, унікальні властивості геополімера роблять його ідеальним будівельним матеріалом. Проте він може мати також інше застосування – наприклад, як замінник для ізоляційного матеріалу – пінополістиролу.

Геополімер має пористу структуру, яка дає змогу йому “дихати”. Він поглинає воду з повітря, регулюючи таким чином його вологість, і навіть вбирає запахи. Це робить його придатним для використання як матеріал для покриття, здатного запобігати корозії. Ще одна галузь евентуального застосування геополімерів – аеронавтика.

com/2015/04/29/reoonmep-3-bynkahuhoro-oeny-aeanbhnn-byabenbhnn-matepan/

 

 


Більше новин за тегами
  • геополімер
  • ізоляційні властивості


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку






For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"