Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
6212
15.09.2017р.
Жмеринка на шляху до енергоефективності

У рамках програми Європейського Союзу «Угода мерів - Демонстраційні проекти» у м. Жмеринка Вінницької області успішно втілюють у життя  план дій сталого енергетичного розвитку, який передбачає, за словами мера Жмеринки Анатолія Кушніра,  підвищення енергоефективності двох шкільних та двох дошкільних навчальних закладів у місті.

Жмеринка виграла грант Європейського Союзу завдяки тому, що у 2009 році місто долучилося до «Угоди мерів» – європейської ініціативи, спрямованої на підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів та посилення енергетичної безпеки. Іншими словами, це об’єднання європейських місцевих органів влади задля спільної боротьби із глобальним потеплінням.

« У 1996 році мери кількох європейських міст зрозуміли, що тільки спільними зусиллями вони можуть змінити екологічну ситуацію. Тому що національний уряд, влада у всіх країнах не дуже переймається глобальним потеплінням. Наразі вже більш як 7,5 тисяч міст долучилися до «Угоди мерів». І ці муніципалітети не просто обговорюють – вони вирішують практичні проблеми, беруть на себе зобов’язання», -  підкреслив керівник команди підтримки Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» від ЄС Ян Ваандерс.

Експерт проекту Максим Верещак зі свого боку уточнив, що кожне місто, яке підписало «Угоду мерів», зобов’язалося розробити довгострокову стратегію розвитку міста і до 2020 року зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 20%, впроваджувати енергоефективні проекти та ділитися набутим досвідом з іншими громадами у цій сфері.

Власне, з метою розповсюдження досвіду у сфері реалізації енергоефективних проектів 12 вересня у Жмеринці відбувся тематичний семінар за участі представників міських, сільських рад та ЗМІ з різних областей  України. Учасники заходу ознайомилися з практичними заходами, спрямованими на досягнення енергоефективності і збереження навколишнього середовища та реалізованими у місті, а також практичними порадами щодо того як стати енергоефективним містом. Міський голова Жмеринки детально розповів про проект термомодернізації навчальних закладів та про інші заходи, які проводяться у місті. Так, на реалізацію проекту «EnergyGo: впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку у м.Жмеринці» заплановано майже 913 тис. 700 євро, з них 727 тис. 600 євро – кошти ЄС, решту – місцевий бюджет.

-У рамках буде підвищено енергоефективність у чотирьох навчальних закладах завдяки впровадженню заходів з утеплення фасадів, капітального ремонту внутрішніх систем опалення, встановлення систем рекуперації повітря, заміни вікон, вхідних дверей, встановлення програмного забезпечення для щоденного моніторингу енергоносіїв. Рівень комфорту у всіх будівлях буде приведено у відповідність до всіх санітарних норм, - відзначивміський гоова Жмеринки

Ян Ваандерс зі свого боку додав, що, за попередніми підрахунками, по завершенні проекту місто  зможе заощадити на енергії 2,5 млн. грн. у рік, а викиди вуглекислого газу зменшаться на 240 тонн. Він також наголосив, що не менш важливою частиною проекту є проведення заходів щодо популяризації енергоефективності серед громади міста.  Голова Вінницького обласного осередку «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов розповів, що з 2014 року, коли розпочалася реалізація проекту, щорічно восени в області тривають Тижні сталої енергетики: «Зокрема, проводяться еко-квести, ігри на тему сортування сміття, конкурси малюнків,  майстер-класи тощо. За участь діти отримують подарунки.  Для закріплення пам’яті про енергоефективність вони отримують  еко-подарунки: енергозберігаючі лампочки, еко-листівки, еко-блокноти, а також грамоти. Просвітницька діяльність є не менш важливою, ніж реальні заходи. Адже  утеплити – це одне, а працювати із свідомістю – це інше, не менш важливе і відповідальне».

Під час семінару «Досвід Жмеринки в реалізації енергоефективних проектів у сфері термомодернізації будівель» його учасники мали змогу побачити навчальні заклади, де у рамках реалізації проекту ЄС тривають ремонтні роботи. На етапі завершення термомедернізації наразі дитячий садок №3 «Веселка».

«Усі роботи виконуються згідно стандартів та вимог ЄС. Для утеплення використано лише мінеральну вату, а не пінопласт.  У дитячому садку «Веселка», окрім утеплення, замінено систему опалення, вентиляціїй і дахову систему», - поділився з журналістами підрядник робіт Володимир.

Не менш привабливий вигляд матиме дитячий заклад №4 «Вишенька», хоча роботи тут виконані лише на 50%. У навчальному шкільному закладі №3 роботи з термодернізації тільки розпочалися. Тут так само замінять дах, системи опалення і вентиляції, а також старі пластикові вікна на нові, енергоефективні. Начальник управління економіки Жмеринської міськради Анатолій Коновал пояснив: «Щоб зменшити споживання тепла доводиться знімати пластикові вікна івстановлювати  інші, з кращими показниками теплозбереження. Окрім того, слід строго дотримуватися технології встановлення, за якою вікна мають бути в один рівень зі склопакетом.

Роботи з термодернізації також будуть проведені у школі №4. На сьогодні тут закуповують  усі необхідні для цього будівельні матеріали.

Варто нагадати, що проекти у рамках програми Європейського Союзу  реалізовують ще 11 міст України, які також охоче діляться своїм досвідом у рамках навчальних семінарів.

Львів-Жмеринка, 12 вересня

 


 

 


 

 


 

 



Більше новин за тегами
  • енергоефективний проект


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку






For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"