Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
2320
24.04.2018р.
Британські вчені створили бетон на 146% міцніший, додавши до нього графен

Отриманий таким чином композит виявився на 146 відсотків міцніший на стиск, а його теплоємність була на 88 відсотків вища, йдеться в статті, опублікованій в журналі Advanced Functional Materials.

Бетон - найпоширеніший матеріал, який застосовується при будівництві більшості сучасних споруд. Вчені постійно працюють над поліпшенням його властивостей, деякі з них використовують ті ж компоненти, але домагаються поліпшень за рахунок нової структури, а інші додають до складу бетону нові матеріали.

Такий підхід вибрала і група під керівництвом Моніца Феліції Цраціун (Monica Felicia Craciun) з Ексетерського університету. Вчені створили технологію зміцнення бетону за допомогою графенових включень. Для цього вони підготували суспензію з графенового частинок, відшаровуючи від частинок графіту шари графена за допомогою високошвидкісної змішувача. Окрім самих графітових пластівців в розчині була поверхнево-активна речовина, яка стабілізує суспензію і не дає часткам збиратися у ній  у великіутворення. Окрім самостійно приготованого, дослідники також використовували і комерційно доступний графен.

Вчені створили зразки "графенового" бетону, змішавши суспензії графенуз портландцементом, дрібним піском і десятиміліметровим наовнювачем. Вони залили суміш в десятисантиметрові кубічні форми і після застигання витримували їх у воді для збільшення міцності. Також дослідники виготовили зразки контрольної групи, використавши при їх створенні ті ж матеріали і процеси, але замінивши графенову суспензію на воду. З'ясувалося, що, залежно від концентрації графена, модуль Юнга може виростати на 80,5%, а міцність на стиск на 146%. Окрім того, вчені з'ясували, що теплоємність такого бетону виростає на 88%, а його водна проникність падає укілька разів.

http://abcnews.com.ua/ru/markets/uchenye-sozdali-sverkhprochnyi-beton


Більше новин за тегами
  • компоненти
  • властивості
  • нові матеріали


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку






For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"