Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
404
02.02.2021р.
Мінрегіон уперше встановив обов'язкові вимоги до енергоефективності будівель

Відтепер житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності, які встановило Міністерство розвитку громад та територій України. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 

"Встановлення мінімальних норм енергоефективності будівель матиме економічний ефект не тільки для держави, оскільки дасть змогу ефективно використовувати енергоресурси, але й для власників житла та приміщень, які зможуть заощаджувати на комунальних платежах", – зазначив Чернишов.

Повідомляється, що розроблені Мінрегіоном вимоги є обов’язковими для новобудов, реконструйованих та капітально відремонтованих будівель.

"На 1 січня 2021 року в Україні близько 6 тисяч будівель отримали енергетичні сертифікати. З них майже 44% мають найнижчий клас енергоефективності «G», а найвищий клас «А» – 1,4%. Такий рівень енергоефективності не відповідає руху України у напрямку зменшення споживання енергоресурсів житловими будинками та підвищення комфорту проживання людей", - зауважують у Мінрегіоні.

З огляду на такий стан енергоефективності будівель, Міністерство розвитку громад та територій розробило два накази щодо мінімальної енергоефективності будівель та методики її розрахунку, які вже набули чинності.

Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності встановлені в Україні вперше. Це дасть змогу проводити термомодернізацію будівлі поетапно, а її власникам більш ефективно планувати бюджет та подальші роботи, щоб отримати клас енергоефективності об’єкту не нижче «С».

На прикладі найбільш розповсюджених в країні видів будівель науковці, на замовлення Мінрегіону, розрахували оптимальні та економічно обґрунтовані вимоги до енергоефективності будівель, які розподілені за видами будівельних робіт. Зокрема, мінімальні вимоги встановлюються для нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту будівель загалом або їх окремих елементів (даху, зовнішніх стін, інженерних систем).

Винятками, до яких не будуть застосовуватись мінімальні вимоги до енергоефективності, є низка об’єктів, зокрема, індивідуальні житлові будинки, історичні будівлі, будівлі промислового, сільськогосподарського призначення, об’єкти транспорту, енергетики та оборони, а також виконання будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель та споруд, з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) та відновлення функціонування об’єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення.

Також Мінрегіон вніс зміни до Методики визначення енергетичної ефективності будівель, яку використовують у своїй роботі проєктувальники при проєктуванні об’єктів та енергоаудитори під час сертифікації.

https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3171608-minregion-uperse-vstanoviv-obovazkovi-vimogi-do-energoefektivnosti-budivel.html


Більше новин за тегами
  • вимоги


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку






For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"