Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
788
23.02.2021р.
Новітні ВІМ-технології у будівництві

Такі технології підвищать безпеку та надійність будівель і споруд, зменшать вартість будівництва. Кабінет Міністрів України затвердив розроблену Мінрегіоном Концепцію впровадження технологій будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій) в Україні, а також план заходів з її реалізації. Відповідне розпорядження було прийнято 17 лютого.

Застосування ВІМ-технологій – один із ключових кроків цифрової трансформації будівництва. Вона розрахована до 2025 року і буде реалізовуватись поетапно.

На початковому етапі протягом 2021-2022 років передбачається: розробити та затвердити необхідні зміни в акти законодавства у сфері застосування ВІМ-технологій; прийняти нормативні документи (стандарти), гармонізовані з міжнародними та європейськими нормативними документами із будівельного інформаційного моделювання; прийняти національні стандарти, які визначають основні вимоги до проєктної документації та проведення експертизи; затвердити Національний класифікатор будівель і споруд та Національний класифікатор будівельної продукції, матеріалів, робіт та послуг; розробити проєкти повторного використання для пріоритетних об’єктів соціальної інфраструктури, створених із використанням BIM-технологій; розробити методику визначення та оцінювання життєвого циклу об’єктів будівництва; забезпечити умови для навчання (підвищення кваліфікації) щодо використання ВІМ-технологій у будівництві.

На другому етапі з 2023 до 2025 року передбачається:

забезпечити повну актуалізацію будівельних норм з урахуванням особливостей застосування BIM-технологій;

забезпечити реалізацію пілотних проєктів будівництва з використанням будівельного інформаційного моделювання на рівні не менше ніж 10% проєктів будівництва, що фінансуються за рахунок видатків державного бюджету.

Завдяки застосуванню ВІМ-технологій можна віртуально відтворити об’єкт ще до початку його будівництва, відслідковувати процеси життєвого циклу будівельного об’єкта – від проєктування до його зведення, експлуатації й демонтажу. Такий підхід дає змогу підвищити безпеку та надійність будівель і споруд, здійснювати оперативне керівництво процесами будівництва та контролю якості виконання будівельних робіт, суттєво зменшити ймовірність помилок у проєктах, зменшити вартість будівництва та оптимізувати витрати на стадії експлуатації.

 




Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку






For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"