Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
4477
19.06.2015р. |
Секрети монтажу гаражних воріт

Гараж —  необхідне кожному власникові автомобіля приміщення, єдиним вразливим місцем якого є в’їзд. Щоб убезпечити гараж, потрібно встановити надійні ворота, які не тільки захистять майно, а й гарантуватимуть зручність користування.
Гаражні ворота бувають кількох типів, кожен із яких має свої особливості. Найпоширенішими гаражними воротами вважають секційні, рулонні, відкотні та двійчасті.

Загальні вимоги до монтажу

Встановлення гаражних воріт — доволі складний технологічний процес, який потребує попередніх розрахунків, правильного монтажу відповідно до розмірів прорізу, налаштування автоматики та приводів. Тому встановлювати ворота бажано за допомогою фахівців. Тільки в цьому випадку фірма-підрядник надає замовникові гарантійні зобов'язання.
Визначальними розмірами для монтажу воріт є ширина та висота прорізу, відстань від краю отвору до бічної стіни (мінімальна — 90–100 мм при стандартному підйомі, 140 мм  — при заниженому підйомі), відстань від перемички до стелі.
На етапі планування важливо правильно обрати тип напрямних для того, щоб ворота, незалежно від типу конструкції, не створювали перешкод для перебування та роботи всередині гаража та надворі.

Несучі конструкції прорізу воріт повинні мати необхідну міцність і жорсткість. Бічні вертикальні, верхня й нижня горизонтальні поверхні прорізу повинні бути вирівняними по периметру, стеля приміщення — рівною, міцною і не закритою фальшпанеллю та комунікаціями. Перед встановленням воріт насамперд потрібно остаточно визначитися із «нульовим» рівнем підлоги. Вимоги щодо оздоблення прорізу однакові для встановлення воріт будь-якого типу. 

Як свідчать фахівці, самостійний монтаж гаражних воріт, навіть за наявності докладної інструкції, може призвести до помилок, а надалі — до проблем із гарантійним обслуговуванням.

Секційні гаражні ворота

Якщо місця перед гаражем мало, варто звернути увагу на компактні секційні моделі воріт, які нині вважають найпоширенішими та найзручнішими. Полотно таких воріт складається із горизонтальних секцій (кількість залежить від типу воріт), має жорстку конструкцію та покращує теплоізоляційні властивості гаража. Для міцності секції з'єднують завісними шарнірами, а щоб унеможливити примусове підіймання полотна воріт, для верхньої секції облаштовують окремі бічні напрямні. Секції виготовляють із оцинкованої листової сталі завтовшки 0,8–1 мм, і вони бувають одно- та двостінними. Одностінні секції обирають, якщо гараж стоїть окремо від будинку і не потребує теплоізоляції. Двостінні секції завтовшки 42 мм — оптимальне технічне рішення для утеплення гаражу, якщо він розташований безпосередньо впритул до будинку або якщо ви бажаєте витрачати менше коштів на обігрівання приміщення.

Завдяки особливій конструкції секційні гаражні ворота мають багато переваг, серед яких — економія місця перед гаражем, можливість встановлення воріт будь-якого розміру, підвищений теплозахист приміщення і робота за будь-яких погодних умов.

При відчиненні воріт полотно безшумно вертикально підіймається вгору і розташовується під стелею гаража. Ця особливість конструкції забезпечує багато вільного простору всередині приміщення та місце для паркування перед ним.

Секційні ворота вирізняються звуко- та теплоізоляційними властивостями, підвищеною жорсткістю та щільністю, герметично прилягають до бокових стін і підлоги. 

Рис. 1.

Рис. 2.

Рис. 3.

Монтаж

Перше, що потрібно з’ясувати перед встановленням секційних воріт, — це розмір прорізу, оскільки більшість секційних воріт стандартні і мають певну ширину та висоту. Є стандартні ворота завширшки від 2,3 до 5,5 м (ширина кратна 25 см), заввишки від 2 м (висота кратна 12,5 см), тому проріз під них потрібно підготувати заздалегідь із урахуванням цих показників і розмірів прорізу власного гаража. Ворота нестандартного розміру коштують значно дорожче.

Перед монтажем секційних воріт потрібно підготувати та повністю облаштувати проріз. Оскільки ворота монтують із внутрішнього боку, поверхню стін прорізу обов’язково потрібно поштукатурити по периметру і повністю завершити всі оздоблювальні роботи всередині приміщення. Ворота встановлюють через 5–6 днів після штукатурних робіт, тому що розчин має затверднути та кристалізуватися.  

Кваліфіковані фахівці можуть встановити секційні ворота дуже швидко, протягом 1–4 год, залежно від виробника, типу та розміру воріт. Однією з основних вимог до монтажу воріт є те, що довжина приміщення має бути не меншою, ніж довжина полотна разом із конструкцією, на яку закріплюють систему автоматичного керування воротами. Наприклад, якщо довжина полотна воріт2,5 м, то довжина приміщення гаража повинна бути на 0,7 м довшою, щоб розмістити всі конструкції та двигун, тобто більшою ніж 3 м.

Секційні ворота кріплять на середні, бічні завіси і верхні кронштейни. Ці елементи конструкції виготовляють із оцинкованої сталі.

Центральний електропривід секційних воріт монтують над ними. Він передає рух по шині з ланцюгом або зубчастим пасом.

Торсіонні пружини гаражних секційних воріт обладнані захистом від розриву, завдяки чому ворота не впадуть навіть у разі пошкодження пружин.

Головна складність монтажу таких воріт — виставити раму по діагоналі і напрямні  без перекосу полотна. Для цього регулюють положення опорних кронштейнів (анкерів). До стіни кронштейни кріплять дюбелями.

Рис. 4. Схема монтажу секційних гаражних воріт

Рулонні гаражні ворота

Рулонні гаражні ворота зазвичай встановлюють тоді, коли немає місця для монтажу секційних воріт. Полотно рулонних воріт складається з вузьких алюмінієвих секцій завширшки 77 мм або 100 мм, які зсередини заповнені пінополіуретаном. Ці секції з'єднують у гнучке полотно, яке вертикально підіймається по горизонтальних напрямних угору, намотується на вал, закріплений у коробі над прорізом воріт. Розмір такого короба ― 15–30 см. Зазвичай такі ворота облаштовують автоматичною системою керування. Двигун, який працює з напругою 220 В, розташовують усередині валу. Аварійне відкривання ручного приводу використовують у разі несправності автоматики.

Порівняно із секційними рулонні гаражні ворота менш надійні.

Рис. 5.

Монтаж

Підготовка та монтаж рулонних гаражних воріт такий же, що і при встановленні будь-яких інших типів воріт.

Вимоги до облаштування прорізу аналогічні: поверхня стін прорізу повинна бути поштукатуреною, міцною та щільною, витримувати тиск будівельних конструкцій та навантаження під час постійного користування воротами.

Встановлюють рулонні ворота ззовні гаража. Це не забезпечує належної безпеки та захисту від потрапляння до приміщення сторонніх.  

Відкотні гаражні ворота
Відкотні ворота для гаража — конструкція, яка складається із сандвіч-панелей, обладнана напрямними та роликами.
Відкотні гаражні ворота відчиняються вбік, тому не займають місце перед приміщенням. Їх часто облаштовують автоматикою із дистанційним керуванням. Відкотні ворота надійні та зручні в експлуатації.

Монтаж
Обираючи цей тип гаражних воріт, необхідно враховувати важливу умову — довжина стіни гаража має бути більшою від ширини прорізу приблизно в 1,5 разу, оскільки відчинені відкотні ворота займають площу стіни.

Такі ворота виготовляють індивідуально за розмірами прорізу і встановлюють на будь-якому етапі будівництва. Перед встановленням відкотних воріт потрібно повністю поштукатурити поверхню стін прорізу.
Для зручності експлуатації відкотні металеві ворота можна обладнати автоматичним приводом із дистанційним керуванням, що дасть змогу відчиняти і зачиняти ворота, не виходячи з гаражу або автомобіля. Відкотні ворота можна відчиняти і вручну.

Двійчасті гаражні ворота

Багато хто обирає традиційні двійчасті гаражні ворота. Вони, можливо, поступаються технологічністю та зручністю іншим типам воріт.

Стулки таких воріт можуть бути двошаровими для покращення теплоізоляційних властивостей, а також із сендвіч-панелей завтовшки від 40 до 80 мм.

Двійчасті гаражні ворота — це конструкція із кріпильних труб і профільного металопрокату з двома стулками, які відкриваються назовні вручну або автоматично — за допомогою електроприводу. Стельовий електропривід зі системою замикання стулок підвищує надійність воріт і робить їх захищеними.
Однак двійчаста конструкція має суттєвий недолік — перед гаражем повинно бути достатньо вільного місця для відчинення воріт.

Рис. 6.

Монтаж

Монтаж воріт простий і не потребує втручань фахівців. Перед встановленням воріт по периметру прорізу монтують зварну металеву конструкцію, на яку закріплюють стулки. Коробку для воріт такого типу зазвичай виготовляють заздалегідь і обкладають цеглою на етапі будівництва, а якщо гараж вже збудовано, коробку зварюють на місці. На бажання  клієнта ворота можна облаштувати хвірткою.

Оскільки такі ворота досить важкі, замок в них має бути масивним і міцним. Це стосується й коробки під замок, кріплень та ригелів. Для безпеки краще встановити навісний або врізний замок із сталевими пластинами.

Якість гаражних воріт залежить від виробника, тому при виборі варто враховувати цей чинник і акцентувати увагу не на вартості воріт, яка може різнитися на 30–40%, а на функціональному навантаженні, параметрах роботи, умовах експлуатації, наявності додаткових пристроїв і складності автоматики. Середні ціни на конструкції, автоматику та аксесуари до гаражних воріт  практично однакові.

Олександр ФІНЬКО


монтаж сегментних гаражних воріт, монтаж гаражних воріт, складні гаражні столи на стіну, скільки коштує монтаж гаражних воріт, як вистави ти автоматику гаражних воріт
Більше статей за тегами
  • ворота рулонні
  • ворота двійчасті
  • встановлення
  • розрахунок воріт
  • приводи


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"