Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
3804
09.03.2017р. |
Ремонт цегляного димаря у будинку

Димохід є частиною опалювальної системи будинку. У холодну пору року він працює досить активно. На зовнішню частину димаря постійновпливають опади та інші фактори навколишнього середовища. Внаслідок цих впливів і тривалої експлуатації димаря можуть виникнути різні проблеми.

Які ж можуть виникнути пошкодження та несправності димаря:

- засмічення;

- конденсат;

- порушена герметичність кладки;

- задування вітру в трубу.

 

Засмічення димаря і як його усунути?

Засмічення бувають різні, однак найчастіше це:

- осідання сажі на стінках труби;

- обвалення внутрішніх стінок димаря;

- сторонні предмети.

Насамперед слід визначити, де є засмічення. Беруть мотузку, прив’язують пічну гирю і опускають її у трубу. Якщо засмічення викликане обваленням цегли, то потрібно спробувати його розбити за допомогою гирі. Якщо не вийшло, доведеться розібрати кладку, прочистити засмічення руками і відновити трубу.

Якщо з’ясували, що дим погано проходить через товстий шар сажі на стінках труби, беруть спеціальний сталевий йорж для чищення труб, прикріплюють його до мотузки з гирею і водять ним по стінках труби.

Якщо механічно сажа не чиститься, потрібно використовувати хімічні засоби, як-от:  “Хімічний розчин для видалення сажі з димарів”.

Принцип дії очисника: каталітична реакція, при якій відбувається перетворення сажі в оксид. Очищення димаря від сажі не лише покращує тягу, але і зменшує ймовірність виникнення пожежі через загоряння сажі у трубі. Рекомендують чистити димарі після двох опалювальних сезонів.

 

УСУНЕННЯ КОНДЕНСАТУ

Причин появи вологи в трубі може бути кілька:

- труба проходить через приміщення з низькою температурою;

- труба проходить через приміщення,де циркулюють потоки холодного повітря.

Наявність конденсату зменшує термін експлуатації димаря. Цегла втрачає свої властивості і руйнується. Потрібно обмежити надходження холоду в приміщення, по яких проходить димар. Якщо не буде циркуляції холодного повітря, то температура труби буде постійна, труба не буде остигати, пара не буде утворюватися. Можна огорнути труби негорючим утеплювачем на основі базальтового волокна. Це екологічно чистий матеріал з низькою теплопровідністю і хорошою гідроізоляцією. 

ЩІЛИНИ У ТРУБІ

Щілини утрубі небезпечні тим, що через них проникає дим, і можуть залітати іскри. Тріщини на цегляних трубах замазують глиною. Якщо труба сильно пошкоджена, то краще розібрати трубу і скласти знову з нової цегли. 

ЗАДУВАННЯ ВІТРУ В ТРУБУ

Є дві причини, чому дим під час сильного вітру з димаря дує у приміщення, де розташовано котел або піч.

На трубі встановлено димник, не відповідний параметрам цієї труби. Усувається шляхом заміни на новий, більш відповідний до конструкції димоходу.

Недостатню висоту труби можна усунути, збільшивши трубу.

Щоб проживання у будинку було комфортним і безпечним, потрібно перед кожним опалювальним сезоном проводити огляд димаря.. У разі пошкодження не шкодувати часу та коштів на ремонт цегляного димаря і усунення несправностей.

http://rem-bud.in.ua/remont/remont-ceglyanogo-dimoxodu-v-budinku.html

 


Більше статей за тегами
  • ремонт димаря


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"