В Мінрегіоні відбулася робоча зустріч з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку щодо налагодження координації співпраці з реалізації нового проекту технічної допомоги підтримки інвестицій в енергоефективність в житловому секторі.
Серед учасників робочої зустрічі - Олена Борисова, менеджер програм ЄБРР, Клеменс Лейтгоб, головний міжнародний експерт з питань енергоефективності на користь Уряду України та ЄБРР з питань «Україна - Житлова Політика енергоефективності», Вольфранг Аманн, головний міжнародний експерт з юридичних питань ТОВ «Інститут нерухомого будівництва та житлово-комунального призначення», Володимир Шимкін, керівник управління проектами, менеджмент нерухомості та консалтингу енергоефективності, Наталія Олійник, директор Департаменту стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства Мінрегіону, Геннадій Фаренюк, директора ДП НДІ «Будівельних конструкцій», Віктор Пирков, заступник генерального директора з наукової роботи компанії «Данфосс ТОВ», члени Національної ради з питань створення та функціонування ОСББ.
В ході зустрічі учасники обговорили питання формування спеціалізованої законодавчої бази в сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель. Фахівці Мінрегіону наголосили на готовності відомства продовжувати роботу з реалізації положень Директиви 2010/31/ЄС, яка визначає загальні засади методики обчислення енергетичної ефективності будівель, вимоги щодо встановлення мінімальних вимог до енергетичної ефективності нових будівель, а також існуючих будівель, що підлягають реконструкції або капітальному ремонту, проведення енергетичної паспортизації будівель тощо.Першочерговим завданням в цьому контексті визначено розробку законопроекту щодо енергетичної ефективності будівель з урахуванням вимог Директиви.
Представники ЄБРР презентували пропозиції потенційних пріоритетів діяльності для реалізації в рамках проекту технічної допомоги підтримки інвестицій в енергоефективність в житловому секторі.
Також завданням на найближчу перспективу учасники засідання визначили формування переліку діючих нормативно-правових актів, які потребують імплементації Директиви 2010/31/ЄС та відповідних нових проектів актів.Над цим працюватимеДП НДІ «Будівельних конструкцій». Його директор Геннадій Фаренюк поінформував, що на сьогодні вже є певні результати впровадження положень Директиви 2010/31/ЄС, зокрема затверджені та введені в дію:
ДСТУБ ENISO 13790:2011 «Енергетична ефективність будівель.Розрахунок енергоспоживання на опалення та охолодження (ENISO 13790:2008,IDT)» ДСТУ Б EN 15217:2013 «Енергетична ефективність будівель. Методи представлення енергетичних характеристик та енергетичної сертифікації будівель (EN 15217:2007, IDT)»; ДСТУ Б EN 15603:2013 «Енергетична ефективність будівель. Загальне енергоспоживання та проведення енергетичної оцінки (EN 15603:2008, IDT)»; ДСТУ Б EN 15459:201X«Енергетична ефективність будівель. Процедура економічної оцінки енергетичних систем будівель (EN 15459:2007, IDT)»; ДСТУ-Н Б А.2.2-ХХХ:201Х «Енергетична ефективність будівель. Метод розрахунку енергоспоживання при опаленні, охолодженні, вентиляції, освітленні та гарячому водопостачанні»; ДСТУ-Н Б А.2.2-ХХХ:201Х «Енергетична ефективність будівель. Настанова щодо застосування методу проведення енергетичної оцінки та енергетичної сертифікації будівель».
Прес-служба Мінрегіону
прДСТУ-Н Б А.2.2-ХХХ
Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу: