Про це повідомив
директор Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Сергій
Кушнір під час відкриття першої Всеукраїнської практичної конференції
«Комфортний енергоефективний будинок – вимога сьогодення».
За його словами, впровадження енергоефективних заходів сприятиме зменшенню споживання енергоресурсів, в тому числі природного газу та електроенергії.
Директор Департаменту додав, що житловий фонд України складається з будинків різних періодів будівництва, 80 % яких представлено житловими будинками перших масових серій. Вони мають суттєві недоліки в архітектурному і конструктивному відношеннях, не відповідають сучасним вимогам щодо теплового опору та звукоізоляції огороджувальних конструкцій.
Сергій Кушнір зазначив, що на житловий фонд загалом припадає значна частка загального обсягу споживання енергії, зниження використання якої дасть змогу зекономити енергоресурси та скоротити викиди СО2в атмосферу.
Він також нагадав, що Мінрегіон постійно працює над удосконаленням та розробкою законів та нормативів з питань енергоефективності.
«Розроблено законопроект «Про житлово-комунальні послуги», який станом на сьогодні опрацьовується у Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства із залученням юристів-фахівців та експертів у сфері житлово-комунального господарства», - повідомив Сергій Кушнір та додав, що Мінрегіон також проводить роботу з імплементації вимог Європейської Директиви 2010/31/ЄС і вже розроблено та введено в дію цілий перелік стандартів, норм та правил.
З урахуванням вимог Директиви ЄС щодо енергетичної ефективності будівель, Мінрегіоном спільно з Держенергоефективності розроблено проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».
«Цей законопроект визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності житлових та громадських будівель і спрямований на створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів», - повідомив директор Департаменту Мінрегіону та висловив переконання, що спільні зусилля невдовзі дадуть очікувані результати.
В ході конференції було розглянуто сучасний стан та проблемні питання щодо управління – утримання житлового фонду та підвищення його енергоефективності, а також визначено оптимальні шляхи та рішення для покращення ситуації для створення комфортного енергоефективного будинку.
Захід відбувається за підтримки проекту USAID «Муніципальна
енергетична реформа в Україні», проекту «Створення енергетичних агентств в
Україні» GIZ, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та програми розвитку
ООН.
http://mybud.com.ua/news/0/1763
Add to bookmarks | Підписатись | Версія для друку |