Один із ініціаторів і розробників проекту, директор департаменту інноваційних впроваджень «ПромКонверсія», керівник секції НТТ Малій Академії Наук Сергій Камінський зазначає, що обидва об’єкти будує створене олександрійськими інвесторами підприємство «Чисті енергетичні технології».
«Компанія вже викупила для облаштування заводу промислове приміщення. Потрібне устаткування планують частково закупити , а частково — виготовити самостійно з матеріалів і комплектуючих українського виробництва», — розповідає ініціатор проекту.
У світі обладнання для вироблення сонячної енергії випускає лише близько десяти підприємств. Завод в Олександрії не тільки поповнить цей список, а й стане піонером в Україні.
Завод буде випускати батареї третього покоління. Над ними працювали українські вчені не один десяток років. Для їх виробництва використовуватимуть тільки органічні матеріали. Вітчизняні батареї будуть значно дешевшими від наявних аналогів. Ціна на них складе близько 150 доларів. Притому, що середня ціна стандартної сонячної батареї становить 1-1,5 тисячі доларів. Це значно скоротить термін окупності. Ще одна перевага української продукції — вирішення питання утилізації.
У виробництво вкладуть близько семи мільйонів гривень. На заводі працюватиме до 50 осіб. На сонячну продукцію вже розписано чергу на чотири роки наперед.
http://mybud.com.ua/news/0/2453
Add to bookmarks | Підписатись | Версія для друку |