Закрити

  Authorisation

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
1828
24.04.2018р.
Вчені розробили надійний біоцемент з бактерій

Технологія, розроблена фахівцями Федеральної політехнічної школи Лозанни, сприяє зміцненню піщаного або гравійного грунту за допомогою бактерій і ланцюжка хімічних реакцій.

Велика частина придатної для будівництва землі в містах вже використовується. Частина, що залишилася часто потребує зміцнення грунту для мінімізації ризику пошкодження будівель. Зазвичай для цього застосовують заливання бетоном або створення глибокого фундаменту, але ці методи частовиявляються непрактичними і руйнівними для навколишнього середовища. Дослідники EPFL винайшли органічний, простий у використанні тадешевий розчин, до складу якого входять бактерії та сечовина. Ці дві субстанції вступають в реакцію і створюють кристали кальциту, які міцно пов'язують частки гравію або піску.

Як ініціюючого реакцію агента вчені використовували бактерію Sporosarcina pasteurii, яку вони ліофілізували (висушили і заморозили). Коли її наносять на грунт, вона пов'язує пісок і гравій, утворюючи захисний клейкий шар. Вона служить сполучною елементом між сечовиною, розчинної нетоксичного молекулою, і кальцієм, які наносяться поверх.

Бактерія руйнує молекули сечовини, виділяючи сіль вугільної кислоти, яка зв'язується з кальцієм і утворює кристали кальциту. Вони прикріплюються до ґрунту і збільшуються в розмірі і кількості - досягаючи у деяких випадках декількох сотень мікрометрів в діаметрі. Фермент уреаза, який також виділяють бактерії, пришвидшує цей процес у 1000 разів, і за кілька днів або навіть годин все вже готово.

Такий біоцемент пройшов випробування і показав хороші результати. Невеликої кількості досить, щоб гравій витримав напруження при зсуві, викликане значним землетрусом. Так само з його допомогою можна зміцнювати схили. Засіб можна виготовляти на місці при температурі навколишнього середовища і без зайвих витрат енергії.

http://abcnews.com.ua/ru/markets/uchenye-razrabotali-nadezhnyi-biotsement-iz-bakterii


Більше новин за тегами
  • біоцемент
  • субстанції
  • кристали кальциту
  • частки гравію
  • частки піску


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Add to bookmarks Підписатись Версія для друку






For using our materials link towww.buduemo.info (for internet sources with hyperlink) is obligatory.


© 2004—2010 BUDUEMO.INFO. All rights reserved.
Contact information
Advertisement


 RSS-канали порталу      Twitter     Facebook

Design & Development by "Brend-a"