В основному, зазначені підприємства зосереджені у м.Мукачево, Виноградівському, Іршавському та Хустському районах. Крім будівельних матеріалів, для потреб будівництва використовуються окремі види продукції з деревини, пластмаси, металів.
Визначальний вплив на обсяги виробництва будматеріалів мають ВАТ “Мукачівський завод залізобетонних виробів і конструкцій”, ЗАТ “Завод будівельної індустрії”, ВАТ “Приборжавське заводоуправління будівельних матеріалів”, філії Королівський та Кіровський спеціалізовані кар'єри, ВАТ “Хустський кар'єр”, ТОВ “Липчанблок”.
Протягом 2009р. підприємствами області видобуто 1,5 млн.м³ гальки, гравію, щебеню і каменю дробленого, 70,3 тис.м³ пісків природних, 83,3 тис.т шлаків для будівництва, вироблено 19,2 млн.шт.ум.цегли стінових будівельних матеріалів, 11,3 тис.м³ конструкцій збірних залізобетонних, 113,9 тис.т бетонних сумішей, 36,9 тис.м² паркету, 17,7 тис.шт. блоків дверних і віконних дерев’яних та 10,3 тис.шт. – з пластмаси.
Кризова ситуація в економіці країни, зменшення обсягу робіт у будівельній галузі, а відтак і часткова втрата попиту, стали причиною спаду виробництва будівельних матеріалів.
За січень-червень п.р., порівняно з відповідним минулорічним періодом, майже у 2 рази менше вироблено цегли будівельної, шлаків для будівництва, виробів з каменю, столярних виробів, блоків дверних і віконних з пластмаси. Натомість на 20% збільшено виробництво виробів з мармуру, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу, бетону чи штучного каменю.
Технічне переоснащення діючих підприємств, залучення значних інвестицій сприятиме структурній перебудові галузі у напрямку нарощування випуску конкурентноспроможних місцевих будівельних матеріалів.
Add to bookmarks | Підписатись | Версія для друку |