BUDEXPERT.UA - портал про будівництво будинку та ремонт квартири | www.budexpert.ua |
Про це на прес-конференції «Реставрація палацу Любомирських» розповіли в.о. начальника управління капітального будівництва Ігор Фалюта та начальник відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини Роман Дацько.
Палац Любомирських розташовано за адресою пл. Ринок,10. Зараз перший поверх здається в оренду, решта будівлі – це філія Львівського музею етнографії та художнього промислу.
Фалюта повідомив, що проектом ремонтно-реставраційних робіт (розробили в інституті «Укрзахідпроектреставрація») на 2011 рік передбачено з міського бюджету 760 тис. грн. З них 700 – на часткову заміну дахового покриття (де це потрібно), а також на відновлення фасаду зі сторони пл. Ринок та вул. Руської. До настання холодів заплановане має бути вже завершеним. 60 тис. грн було використано на проектні роботи та ведення авторського нагляду. Виконує реставрацію ПП «Архітектурна майстерня «Ренесанс», що реставрували, зокрема, Вірменську церкву.
Також проектом передбачено «протезування конструкцій» – заміна балок, що виконують функції дерев’яних перекриттів. До всього, у палаці мінятимуть вікна. Хоча заплановане на 2011 рік – не все, що необхідно зробити для відновлення будівлі.
Фалюта: «Ми маємо намір у цьому році розпочати і в наступному завершити всі роботи по фасаду будинку. Загальна сума по кошторисній вартості – це 1 600 000 грн».
Після реставрації палац буде жовтуватого кольору. Перші поверхи реставрують своїм коштом орендарі. Надалі приміщення продовжить функціонувати як філія Музею етнографії та художнього промислу.
Дацько, у свою чергу, повідомив, що Любомирські – це родина коронного гетьмана війська Речі Посполитої. Архітектор – Ян де Вітте (1763). Будівельні роботи вели Б. Меретин, М. Урбанік та С. Фесінгер. Палац належав родині Любомирських до другої половини XIX ст. Фасад будинку прикрашає мілітарний скульптурний ансамбль, який теж відновлять. Історія будинку насичена суспільно важливими подіями. Тут діяла «Просвіта», безліч громадських організацій, відбувалися засідання Українського таємного університету, зустрічалися під прикриттям ОУНівці. Також з балкону цього будинку було проголошено у 1941 році Акт відновлення Української держави.
Джерело: ЗІК
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |