Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

8715
24.04.2014р. |
Будуємо гриль власними руками
Відпочинок на свіжому повітрі – один із найкращих способів не лише забути про щоденні клопоти, а й оздоровитися. Якщо ж до цього додати ще й веселу компанію рідних і друзів, та ще й власноруч приготовані страви на вогні, – звичайний вихідний несподівано сповниться ароматом свята. І треба для цього небагато: хороший настрій і наявність у саду власного гриля. Про те, як обрати гриль, котрий пасуватиме саме вашій присадибній ділянці, та як його побудувати власними руками.

Кожному господареві – свій гриль

Вибір форм грилю нині вже не обмежується класичним прямокутником. Кількість різновидів залежить від вашої фантазії та фінансових можливостей.

Це може бути як жаровня геометричної форми, так і жаровня в S-формі, і з різноманітним оздобленням чи то плиткою, чи то кілками. Аби правильно обрати форму грилю, треба перш за все визначитися з кількістю місця, яке ви готові для цього виділити. Якщо місця у вас достатньо, варто подумати про стаціонарний гриль, нюанси будівництва якого ми і опишемо далі. Якщо ж присадибна ділянка у вас невеличка, – можна зупинитись і на переносному грилі. Останній буде особливо доречним, якщо ви плануєте брати його у різноманітні поїздки.
Ще одне запитання, на яке варто відповісти перед будівництвом жаровні, – наскільки регулярно ви плануєте її використовувати. Якщо ви будете користуватися грилем часто і активно, – варто задуматися над дорожчими матеріалами, які слугуватимуть вам без поломок та матимуть багаторічну гарантію якості. Важливо визначитися і з орієнтовною кількістю людей, для яких ви готуватимете страви на грилі, – від цього залежатиме його розмір.

Різновиди грилю




Гриль у кілька кроків


Будуємо гриль власними руками


Спорудження власного гриля – цікаве та досить доступне для будь-якого господаря завдання. Для цього слід викопати котлован під фундамент завглибшки 20-25 см. Потім із дощок спорудити опалубку, залити котлован розчином, приготованим відповідно до марки цементу. У цемент слід вкласти арматурну сітку, далі – перший ряд цегли, на який настелити гідроізоляцію. Зрештою, збудувати конструкцію гриля. Верхній шар цегли можна викласти з деяким виступом назовні, який краще підперти пригвинченим сталевим кутником. Після цього треба вкласти проміжні полички із тротуарних плит і прикріпити на дюбелях до верхньої плити гриль-вставку. Щодо відкидних поличок, то їх розмір, форма, як і їх наявність, залежать від бажання господаря. До речі, не слід забувати, що поверхню дерев’яних деталей треба покривати лаком, а на зиму ці деталі знімати.

Краса та практичність

Стаціонарний гриль можна залишити без будь-якого оздоблення, тоді він матиме практичний і робочий вигляд. Або ж подумати над його цікавою обробкою. Так, гриль можна обкласти цеглою, при цьому витворивши різноманітні фігури чи візерунки. Можна вбудувати його у стіну, оздобивши при цьому і її. Можна використати для оздоблення грилю і ковані елементи чи термостійку плитку. Облицювати гриль можна також кольоровою фанерою, а можна бетонну поверхню просто покрити фасадною фарбою. Щоправда, раз на рік таке покриття треба буде поновлювати.
Також є грилі, які, окрім жаровні, мають полички або спеціальні прибудови-конструкції для зберігання різноманітних предметів: посуду, шампурів, вугілля чи дров.

Дбаючи про естетичний вигляд гриля, важливо не забувати і про його практичність. Так, доцільніше будувати вугільний гриль. Він допоможе досить швидко й економно приготувати бажану страву. Для будівництва такого грилю слід використовувати металеві або чавунні матеріали. Доречними є чавунні матеріали і для гриля на дровах: вони здатні витримувати високі температури.

Процес приготування страв на вогні захоплює та піднімає настрій. Але є ложка дьогтю і в цій бочці меду, – велика кількість диму. Вирішити проблему можна за допомогою спорудження асиметричного ковпака над жаровнею. Розмістити його треба так, щоби з лицьового боку вам було комфортно готувати страви, а із заднього боку між ним і стінкою гриля була невелика щілина. Завдяки асиметричності частина диму постійно циркулюватиме під ковпаком у зоні приготування м’яса чи риби, а менша його частина спрямовано виходитиме назовні через задню щілину.

Кілька корисних порад


Будівництво гриля – досить просте завдання, але навіть воно потребує певних навиків і уважності. Аби помилки при будівництві гриля не звили нанівець усю вашу працю, зверніть увагу на кілька важливих нюансів:

1. Перед будівництвом підготуйте будівельний майданчик, зокрема, застеліть терасу плівкою, на яку складатимете інструменти.
2. Перш ніж розпочинати роботу, виготуйте макет майбутнього гриля і поставте його у тому місці, де ви плануєте розташувати гриль. Це допоможу переконатися, як гриль впишеться в обране місці, чи не буде багато перешкод, чи зручно буде ним користуватися.
3. Якщо ви ніколи не укладали цеглу, рекомендується спочатку укласти її без розчину. Це дасть вам змогу потренуватись і після цього зробити акуратну кладку вже з розчином. Правильність розміщення кожної цеглини перевіряють за допомогою ватерпаса.
4. Розчин для кладки наносьте відразу не більше ніж для однієї-двох цеглин, оскільки він досить швидко висихає. Кожну цеглину акуратно укладайте в подушку із розчину і перевіряйте її положення. За допомогою ватерпаса можна відразу вирівняти всі огріхи.
5. Не перевантажуйте конструкцію, доки розчин, який фіксує бокові стінки, повністю не затвердне.

Майстер-клас зі встановлення







             Каркас грилю з опорами під проміжні полички із боковими
             підпірними консолями



            Полички розкладаються завдяки завісам з кожного боку



Джерело:budexpert.ua

Теги и ключевые фразы
будуємо гриль, будуєм гриль, бубуемо котел з плитою, як настелити очерет на дах,
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.