Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

5156
23.03.2015р. |
Комфортне освітлення у вашому домі
Комфортне освітлення у вашому домі
Кожна кімната у помешканні виконує свої функції, тому і потребує індивідуального освітлення, яке відповідатиме потребам господарів.
Тож спробуємо з’ясувати, яке освітлення у кожному приміщенні  найкраще відповідатиме 
вашим потребам. 
Передпокій
Вибирати нові світильники для коридору або передпокою варто залежно від форми та розміру приміщення. Для маленьких і витягнутих просторів підійдуть акцентні світильники - споти або прожектори. Щоб візуально розширити приміщення, розмістіть на стіни картини і спрямуйте на них прожектори. У більш просторих приміщеннях квадратної або прямокутної форми  варто  встановити по центру підвісні світильники.  Для зручності можна розмістити в передпокої два вимикачі - один при вході, а другий - в кінці коридору. Коли ви знімете верхній одяг і взуття, ви зможете вимкнути світло, не повертаючись назад до вхідних дверей, що створює додаткові зручності.
Вітальня
Кількість та види світильників, які варто обирати для вітальні, залежать від розміру приміщення та висоти стелі. Основний принцип освітлення вітальні – це комбінація системи загального освітлення та точкових світильників. 
Якщо вітальня невеликої площі, то варто відмовитися від масивної люстри в центрі кімнати. Натомість краще встановити акцентні стельові світильники вздовж стіни або двох протилежних стін. Спробуйте зробити освітлення більш гнучким, використовуючи, наприклад, світильники з функцією димування, тобто можливістю регулювання яскравості освітлення. Це дасть змогу змінювати світло (робити його теплішим-холоднішим, світлішим-темнішим), формуючи світлове середовище залежно від ваших потреб і настрою. 
Кухня
Перш за все, відкрийте доступ для природного освітлення. Денне світло на кухонному столі не зможе замінити жодна лампа. Окрім того, для створення комфортної атмосфери на кухні будь-якого розміру необхідно продумати дві групи джерел світла - окрему для робочої зони і для обіднього столу.
Щоб освітити робочу зону, вибирайте світильники, які дають нейтральне біле світло з колірною температурою від 4100’°К. Якщо будете використовувати сучасні світлодіодні світильники, то можете обрати як лінійні, встановлені під шафою або полицею, так і вбудовані. Якщо площа кухні велика, то одного типу освітлення для робочої зони може виявитися недостатньо. У цьому випадку можна вбудувати споти в стелю або розташувати декілька бра на одній зі стін.
Для освітлення обідньої зони розташуйте великий світильник над центром столу так, щоб світло заливало всю поверхню стільниці. Абажур бажано вибрати напівпрозорий (з тканини або пластика), аби він пропускав світло і слугував додатковим джерелом освітлення кухонного простору. На відміну від робочої поверхні для обіднього столу використовуйте лампи, які дають тепле світло. 
Спальня
Облаштовуючи спальню, важливо зробити її затишною та приємною для відпочинку. Основне освітлення – розсіяне або відбите – має бути комфортним для людського ока, бажано теплого жовтого кольору. Показник, який характеризує білий колір – теплий або холодний – називається колірною температурою. Колірна температуру лампи вимірюється в кельвінах (К) і зазвичай вказана на упаковці. Тепле світло зазвичай має колірну температуру від 2700°К до 4100°К. 
Можна й цілком відмовитися від «основного» світильника в центрі стелі, а замість нього вибрати локальне освітлення: бра, торшери, настільні лампи. Можна додати підсвічування за карнизами по периметру кімнати, тоді світло буде м’яко огортати спальню. Спрямоване світло, що створює різкі світлотіні та сліпучі ефекти, доречно використовувати лише як засіб акцентування – приміром, на фото  або окремих деталях інтер’єру.
Біля туалетного столика і шафи можна зробити точкове підсвічування, яке вмикатиметься окремо від основного освітлення. Яскраве світло полегшить нанесення макіяжу і вибір одягу на день. 
При освітленні дзеркала розташовуйте світильники з обох боків від нього. А от розміщувати джерело світла високо над дзеркалом або спрямовувати світло на обличчя знизу не рекомендують. 
Ванна кімната
В умовах підвищеної вологості освітлення ванної кімнати має бути, в першу чергу, безпечним. Найкраще вибирати світильники зі зниженою напругою. Для використання у ванній кімнаті світильники повинні мати захист від бризок (IP44 і вище). Якщо ви плануєте провести світло всередину душової кабіни, вибирайте зі ступенем захистом від бризок IP66 і вище. Для світильників, які контактують з водою безпосередньо, ступінь захисту повинен бути максимальним (IP68).
Щодо принципів розміщення джерел світла, слід звернути увагу на підсвітку дзеркала як важливої функціональної зони ванної кімнати.
Яскраве світло з боків від дзеркала - необхідна умова для якісного гоління і нанесення макіяжу. Краще вибирати лампи з матовим розсіювачем, тоді вони не будуть засліплювати очей. 
У ванній доречно використовувати загальне освітлення, обираючи стельовий тип світильників. Тут вже все залежить від розмірів ванної і вашої фантазії: можна обрати споти (світильники з плафонами на поворотному механізмі) або інші, більші люстри. 
Невелику ванну кімнату оптимально обладнати вбудованими світильниками – таке освітлення зробить її яскравішою та світлішою. Залежно від моделі такі світильники можуть бути круглої або квадратної форми. 
Дитяча кімната
Обираючи освітлення для дитячої, надавайте перевагу функціональним світильникам з екологічно чистих матеріалів, які виготовлені із дотриманням усіх вимог безпеки. Світильники повинні бути ударостійкими, без гострих кутів та дрібних деталей. Також слід остерігатися світильників з «пахучих» матеріалів, які при увімкненому світильнику можуть випаровувати шкідливі речовини (дешеві пластики, лаки, фарби).
При виборі освітлення для дитячої обов’язково зверніть увагу на колірну температуру лампи. Для світильників загального освітлення краще вибирати лампи з теплим (жовтим) світлом. 
Особливу увагу варто приділити освітленню робочого місця, де дитина робить уроки, читає або малює. Світло має бути яскравим і якісним, без різких тіней, відблисків і мерехтінь. Оскільки холодне світло допомагає дитині зосередитися та налаштовує на робочий лад, експерти Philips рекомендують вибирати лампи для настільних світильників холодного кольору, з колірною температурою не менше ніж 4100° К, а краще 6000°К.
Якщо дитина боїться темряви, можна придбати дитячий нічник - приліжковий світильник. Для нічника, як і для світильника загального освітлення, краще купувати лампи теплої колірної температури – від 2700°К.
Володимир Олійник, менеджер з маркетингу  сектору «Світлові рішення» Philips в Україні 

Теги и ключевые фразы
сучасне освітлення в домі
Більше статей за тегами
  • освещение18
  • світильники
  • димування
  • світлодіодні
  • абажур
  • сліпучі ефекти
  • світлотіні


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.