Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

3859
07.05.2015р. |
Реставрація старих вікон

При реставрації старих дерев'яних вікон зберігаються всі особливості самих віконних конструкцій і їх елементів. Вікна ніби вдруге народжуються, а  термін їх життя продовжується як мінімум на 20 років. Фактично, за складністю і термінами виконання робіт такий процес мало чим відрізняється, наприклад, від процесу реставрації антикварних меблів, із тією лише різницею, що модернізацію конструкцій здійснюють відповідно до сучасних вимог щодо властивостей та експлуатації вікон.

 

Стара віконна рама часто виглядає жахливо, але її можна відновити. Цінність старого вікна полягає в якості рами і чудовій деревині. Тому є сенс відремонтувати і відреставрувати старе вікно. Ретельно відновлене вікно може прослужити ще багато років.

 

Якщо старі дерев’яні вікна, встановлені у будинку кілька десятків років тому, безвідмовно слугували, а зараз потребують відновлення, – тоді варто замислитися про їхній ремонт. Звичайно, сучасне вікно з ПВХ- профілю, армоване металевим профілем зсередини, має низку переваг, головна з яких – хороша ізоляція приміщення. Але й старі вікна з дерева, якісно оброблені й поліпшені за допомогою сучасних матеріалів, цілком здатні забезпечити достатню герметизацію кімнати. Відновити і реставрувати старе вікно з дерева достатньо легко.  Це можна зробити самостійно, витративши кілька днів і невелику суму. А зробити вікна красивими Й естетичними допоможе звичайна фарба і відповідна підготовка поверхні.

 

Необхідні матеріали й інструменти: набір викруток, молоток, набір стамесок, дерев'яний брусок, змивка, набір пензлів, шпатель, жорстка щітка.

 

Технологія реставрації вікон

Найчастіше, аби відновити старе вікно, цілком достатньо обережно зчистити з нього фарбу, замінити іржаву фурнітуру, акуратно нанести оливу і пофарбувати саму віконну раму, покласти нову мастику. І вікно знову протистоятиме негоді. А щоб у домі було ще тепліше, можна встановити додаткове внутрішнє скло.

 

Якщо старі вікна нещільно закриваються, місцями на них з'явилися щілини, кілька шарів фарби відлущилися, то це не є проблемою. Такі вікна можна самостійно перетворити на сучасні та добре ізольовані конструкції з екологічно чистого матеріалу. Однак потрібно пам'ятати, що цей процес трудомісткий і потребує певного терпіння.

 

Після ретельного вивчення всіх вад старого вікна здебільшого виявиться, що вони стосуються тільки верхнього шару деревини. Отже, відновлення не буде досить дорогим. Єдине, що буде необхідно, – замінити пошкоджені місця новими деталями зі стійкої деревини. Їх виготовляють і встановлюють у заглиблення, вирізані на місці пошкоджень за допомогою ручного фрезера.

Насамперед необхідно підготувати віконні стулки і рами до завищування. Це виконують різними способами, найпоширенішими з яких є механічний і хімічний. Швидше за все, для повного видалення нашарування старого лакофарбового покриття доведеться застосувати обидва способи.

 

Віконні стулки потрібно демонтувати і викрутити всю фурнітуру. Потім очищають конструкцію від пилюки та бруду. За допомогою широкого малярського пензля наносять хімічну змивку в достатній кількості, відповідно до інструкції. Після того, як реакція розчинення старої фарби закінчиться, за допомогою шпателя зішкрібають дірчасте покриття старої фарби. На практиці, змивка не здатна повністю зняти все покриття після першого нанесення, тому процедуру повторюють. Після видалення всіх можливих залишків старої фарби, поверхню вікон протирають розчинником для очищення від рещток змивки.

 

Якщо пошкоджений кут або ділянка рами, деревину фрезують у місці пошкодження до появи здорового міцного шару деревини і до вирівнювання з пазом для скла. Щоб не пошкодити раму, знімають за один прохід шар товщиною не більше 1–2 мм. Тепер відміряють необхідний для ремонту дерев'яний фрагмент. Можна використати два бруски трохи більшого розміру, які підганяють після висихання клею. Вставляють нові дерев'яні деталі у віконну раму. Короткий фрагмент відпилюють точно по необхідній довжині, а довгий може трохи виступати назовні. Позначають на фрагментах місця фурнітури і зовнішню поверхню рами. У кутку рами необхідно зробити шкантове з'єднання. Використовуючи клей для зовнішніх робіт, одночасно вклеюють фрагменти. Час висихання залежить від особливостей обраного клею і температури повітря. На час висихання фрагменти затискають струбцинами. Поки клей сохне, деталі кріплять шкантами. Після висихання клею і закріплення кута обстругують рубанком край нового фрагменту паралельно до краю рами. Новий фрагмент підганяють за товщиною рубанком і наждаковим папером.

Для виконання наступного етапу знадобиться акрилова шпаклівка для дерева. Необхідно ретельно оглянути стан віконної рами та стулок. Якщо є істотні тріщини, при цьому в місці щілини деревина може бути виламана, потрібно відремонтувати цю ділянку.

Для цього вводять у порожнину тріщини якомога більше клею ПВА і за допомогою невеликих цвяхів, а краще – самонарізів по дереву, кріплять цю частину до основи конструкції. Перед встановленням нового дерев’яного фрагменту фрезою стесують кромки на пошкодженій ділянці старої рами вікна. Під тим же кутом стесують кромки й на новому дерев'яному фрагменті. Зі скошеними крайками деталь буде триматися міцніше. Дерев'яні фрагменти для ремонту виготовляють трохи більшими і товщими, ніж потрібно.

Рідко коли рама гниє глибше, ніж на 6–8 мм. Зазвичай дефекти бувають глибиною у кілька міліметрів – тоді їх можна видалити та зачистити. Всі нерівності, відколи й незначні тріщини заповнюють шпаклівкою за допомогою шпателя. Після висихання шпаклівки беруться за шліфування поверхонь. Спочатку шліфування виконують за допомогою грубого наждакового паперу. Після цього перевіряють якість покриття і наносять додатковий тонкий шар шпаклювальної маси. Потім шліфують стулки і рами дрібним наждаковим папером. У важкодоступних місцях використовують дерев'яний брусок, на який прибивають шліфувальну шкурку дрібними цвяхами.

 

Зазвичай найбільш пошкодженими є кути рами і місця під фурнітурою, оскільки саме там накопичується дощова вода й утворюється конденсат. Горизонтальні поверхні, іржава фурнітура, шурупи і клеєні з'єднання є провідниками вологи, яка проникає в деревину. Якщо щорічно не перевіряти стан вікна, то волога безперешкодно зруйнує дерево. Закривши отвори від шурупів шкантами і замінивши пошкоджені дерев'яні фрагменти, можна продовжити термін слугування віконних рам.

Фарбують підготовлені поверхні за допомогою пензля, валика або пульверизатора. Якість лакофарбового покриття вікон є дуже важливою для довговічності, ефективного протистояння згубному впливу вологи і сонячних променів. Для обробки дерева є різноманітні за складом і властивостями матеріали, проте перевіреним часом рішенням досі є пентафталева емаль, яка забезпечує достатній захист протягом тривалого часу. Хорошого результату досягають, застосовуючи напівглянсові фарби.

 

Збирати вікна краще, використовуючи сучасніші петлі та фурнітуру. Для цього найкраще підійдуть регульовані петлі, адже вони дають змогу закріпити стулки з певним зазором, який заповнюють самоклейким гумовим ущільнювачем. Віконні ручки встановлюють після монтажу стулок і наклеювання ущільнювача, оскільки зустрічна планка і паз замку зміщуються на інші місця.

 

Скло встановлюють, застосовуючи прозорий силікон. Не потрібно його шкодувати при заповненні порожнин під штапиками – тоді всередині стулки буде збиратися менше вологи. Якщо використовують старе скло, його перед встановленням очищають, щоб уникнути пошкоджень відреставрованих поверхонь.

Після виконання всіх відновлювальних робіт старі вікна з дерева знову будуть функціональними і забезпечать хорошу тепло- і звукоізоляцію, не гіршу, ніж нові металопластикові.

 

Послідовність виконання робіт з  відновлення старих вікон:

-        видалення старого лакофарбового покриття;

-        шліфування деревини;

-        відновлення масиву деревини і його елементи;

-        відновлення геометрії віконних конструкцій (за потреби);

-        очищення поверхонь від пилюки і забруднень;

-        обробка деревини антисептивними складниками;

-        фінішне шпаклювання та затирання поверхні;

-        повторне очищення поверхонь від пилюки і забруднень;

-        нанесення ґрунтування та його фінішне шліфування;

-        нанесення емалі;

-        заміна скла, його герметизація;

-        герметизація місць прилягання віконної рами до відкосів і підвіконня з боку приміщення;

-        герметизація місць прилягання віконної рами до фасадних відкосів;

-        ущільнення вікон;

-        заміна або ремонт віконної фурнітури та інших елементів віконних конструкцій;

-        оздоблення кімнатних, міжрамних (для вікон роздільної конструкції) і фасадних укосів, підвіконь, вуличних відливів;

-        заміна підвіконь;

-        встановлення декоративних куточків;

-        регулювання стулок на вільний хід і кріплення ущільнень.

 

Фарбування та лакування дерев'яних вікон

Обробку старих дерев'яних вікон залежно від характеристик масиву деревини (м'які, тверді, смолянисті породи) та умов проведення робіт виконують тільки непрозорими лакофарбовими матеріалами. Це, наприклад, лаки таких фірм:

-        уретанова база – «Sayerlack» (Італія);

-        алкідно-уретанова база – «Teknos» (Фінляндія);

-        водорозчинні складники – «Zowosan» (Німеччина).

Усі складники кольорують по всьому спектру колірної гами (комп'ютерна і ручне кольорування) відповідно до кольору обраного зразка, а також кольором, обраним за каталогом RAL або за каталогами фірм-виробників. Відсоток глянцю у складниках регулюють від 15% (майже матовий) до 80% (майже глянцевий).

Обробку старих дерев'яних вікон прозорими лакофарбовими складниками під морилку здійснюють тільки у виняткових випадках.

 

 

Андрій АНДРУШКО

 

 

 

 

 

Теги и ключевые фразы
відновити реставрувати віконну раму форум країна майстрів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
21.06.2019р.

Інноваційна розробка від бренду Velux — мансардні вікна с дистанційним...

Виробник VELUX нещодавно запропонував покупцям принципово новий тип продукції — віконні системи серії VELUX INTEGRA с дистанційним управлінням. Мансардні вікна серії INTEGRA стануть оптимальним рішенням для тих, хто прагне максимального комфорту.

22.01.2019р.

Установка окон в зимнее время — преимущества и недостатки

Установка окон в помещении — мероприятие ответственное. В дальнейшем от этого зависит комфорт и расходы на энергоносители. И дело не только в качестве продукции. На конечный результат влияет и профессионализм монтажников. Они должны правильно установить оконную конструкцию, устранить все щели и мостики холода, через которые возможны тепловые потери. Тогда окно на все сто будет выполнять свое предназначение.

18.05.2017р.

Как выбрать компанию для замены пластикового окна?

Даже при незначительной финансовой выгоде, например, акционной цене, человек склонен отдать предпочтение более доступному товару. Подобные уловки продавцы дорогой продукции готовят для своих клиентов, экономя на качестве изделий. Но добросовестные производители оконных конструкций могут сделать уникальное для рынка столицы и Украины предложение без потери уровня качества конечного продукта.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.