Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

7489
03.07.2015р. |
Рівномірний розподіл тепла у помешканні

Опалювання — це штучне обігрівання приміщення з метою відшкодування тепловтрат і підтримки сприятливого рівня температури, який відповідає умовам теплового комфорту. При цьому важливо, в який спосіб та які системи опалювання розподілятимуть теплоенергію у помешканні.

Багато хто все частіше замислюється над цим, оскільки нині економічне обігрівання помешкання стає все більш актуальним через постійне зростання цін на енергоносії.

Основними причинами, через які відбувається втрата тепла з будинку, вважають вентиляцію та нещільність захисних конструкцій — вікон і дверей, підлоги, покрівлі, зовнішніх стін.

Зараз у будинках використовують, насамперед, конвективний спосіб розподілу тепла, тобто радіатори, налаштовані на обігрівання повітря. З одного боку це правильно, проте, якщо ви хочете регулювати рівень тепла, раціонально обладнати будинок не лише повітряним, а й променевим радіаторами. Тепло від них поширюється по всьому приміщенню, обігріваючи не лише повітря, але й предмети інтер’єру.

 

Системи опалення

Вибір опалювальних приладів та систем нині великий. Це газові котли, електричні батареї, тепла підлога тощо. Оптимальним варіантом для рівномірного розподілу тепла у приватному будинку вважають поєднання різних систем опалювання, яке забезпечує комфорт і тепле повітря у будинку будь-коли. Наприклад, фахівці радять встановити в будинку водяну систему опалювання, в основі якої газовий або дизельний котел, а в кімнатах, які родина використовує найчастіше (вітальня, кухня, ванна кімната), встановити систему теплої підлоги.

Підбираючи опалювальні прилади, необхідно враховувати кілька найважливіших чинників, які впливають на відчуття комфорту в приміщенні. З назви опалювальних приладів (конвектори, радіатори) стає зрозумілим, в який спосіб передається тепло — конвекцією або випромінюванням. Переваги одного способу порівняно з іншим зумовлені конструкцією опалювального приладу, типом установлення та робочою температурою поверхні опалювального приладу. Не зважаючи на назву, радіатори розподіляють тепло за допомогою конвекції. Проте важливим показником є частка випромінюваної енергії з урахуванням того, що людина відчуває її практично одразу, і вона впливає на відчуття комфорту такою ж мірою, як і температура повітря. Нині радіатори належної якості випромінюють 20–30% від загального теплового потоку. Конвектор випромінює не більше 10% своєї потужності.

Варто розпочати огляд із систем опалення, в яких джерелом тепла є котел. Котли поділяють на електричні, газові та рідкопаливні. Зазвичай завдання основного опалювання вирішують за допомогою котлів і пов'язаної з ними системи радіаторів. Завдяки цьому досягають рівномірного розподілу тепла у приміщенні.

Для помешкання, розрахованого на одну сім'ю, ідеально підходять сучасні настінні побутові котли. Завдяки плавному регулюванню вони нешкідливі для навколишнього середовища та економічні. Настінні котли встановлюють як опалювальний прилад, або ж для комбінованого виконання систем опалювання та підігрівання води. Системи опалювання і постачання гарячої води в таких котлах діють незалежно одна від одної, що дає змогу влітку користуватися водою, не вмикаючи опалювання. Система традиційного водяного опалювання створює конвекційні потоки теплого повітря, і це не кращий розподіл температури в приміщенні, оскільки все тепло вирушає вгору.

Але на зміну традиційним системам опалювання приходять нові, які за допомогою нагрівальних елементів дають змогу рівномірно розподіляти тепло у приміщенні, при цьому не опалюючи вулицю.

 

Тепла підлога

Тепла підлога (підлогове опалювання) стає поширеною системою опалювання житлових приміщень.

Переваги теплої підлоги:

- найбільш сприятливий для людини розподіл температури у приміщенні;

- такий тепловий комфорт для людини,  порівнянний до традиційного опалювання, якщо температура повітря у приміщенні нижча на 2–3°С;

- приблизно 20% економії споживаної енергії незалежно від джерела, яке використовують для основного теплопостачання;

- можливість використання не конвекційних джерел тепла — сонячних колекторів, теплового насоса.

Підлогову систему опалювання можна  використовувати як основну, коли неможливо під΄єднати помешкання до системи центрального опалювання, або як додаткове опалювання (спільно з іншими системами) для здобуття теплового комфорту в приміщенні з холодною підлогою для рівномірного розподілу тепла. У системі опалювання підлоги основою може бути електричний кабель або труба (найчастіше для цього використовують полімерні труби). До того ж, укладаючи нагрівальні елементи під підлогу, ви не втрачаєте корисну площу приміщення. Даний спосіб є функціональним та естетичним, дає змогу повністю відмовитися від опалювальних приладів і водночас забезпечити рівномірний розподіл тепла. Стіни вільні від радіаторів, а це дає змогу розташувати меблі в будь-який зручний спосіб. Теплу підлогу вважають оптимальним варіантом для рівномірного розподілу тепла по висоті, який створює тепловий комфорт у приміщенні. Для встановлення електричної системи необхідно укласти нагрівальний кабель у бетонну стяжку, під’єднати терморегулятор і задати на ньому потрібну температуру.

Покриттям підлоги може бути кахельна плитка, мармур, килимове покриття. Також можливе підігрівання дерев'яної підлоги (паркету або ламіната), але цей процес має певні особливості у кожному конкретному випадку.

Встановивши терморегулятор у кожній кімнаті, можна значно зменшити витрату електроенергії і підтримувати постійну задану температуру приміщення від +10°С до +26°С залежно від потреб. Це означає, що електрична система опалювання підлоги споживає приблизно на 20% менше енергії для досягнення бажаного теплового комфорту.

Електроконвекторивстановлюють так само, як і радіатори — біля вікон й уздовж стін, забезпечуючи при цьому високу ефективність обігрівання і ховаючи труби та інші небажані елементи. Електричні конвектори краще встановлювати біля зовнішньої стіни під вікнами. У такий спосіб буде забезпечений природний конвективний потік, який створює завісу теплого повітря уздовж холодної стіни і забезпечує рівномірний розподіл теплого повітря.

Тепловентилятори — це прилади, здатні забезпечити нагрівання повітря у приміщенні за лічені хвилини. Зазвичай їх вбудовують у стіни, підлогу або стелю. Такий спосіб ефективний для рівномірного обігрівання спальні, вітальні чи дитячої кімнати, а також невеликих приміщень. Тепловентилятор забезпечують вбудованим терморегулятором, він не потребує жодного технічного обслуговування, окрім періодичного чищення, аби запобігти засміченню отворів вхідних грат.

Інфрачервоні системи опалювання встановлюють під стелею або на стелю. Вони забезпечують м'який, рівномірно розсіяний потік по всьому приміщенню, не збирають пил і не спалюють кисень. Фахівці не рекомендують використовувати такий тип обігрівання у дерев’яних будинках.

Враховуючи те, що більшість сучасних помешкань, які ремонтують, обладнують підвісною стелею, встановлення інфрачервоних обігрівачів стає доцільним, оскільки всю систему ховають між перекриттям та стелею. Така система може доповнити наявну або, в окремих випадках, стати основним способом отримання та розподілу тепла. Інфрачервоне випромінювання безпосередньо не нагріває повітря, а обігріває людей, тоді як повітря навколо лишається холодним. Теплопередача від джерел інфрачервоного нагрівання відбувається миттєво.

 

Теплий плінтус
Робота системи «термоплінтус» базована на випромінюванні, а не конвекції, як в інших системах опалення.
Рівномірно розподілене тепло підіймається та утворює повітряну завісу перед холодними зовнішніми стінами, що перешкоджає потраплянню холоду в приміщення.

Маючи форму плінтуса, така система підходить добудь-якого інтер'єру, надаючи простір для фантазії. Теплий плінтус не займає місця, оскільки відсутні габаритні радіатори та решітки повітряного опалення. Це дає змогу розміщувати меблі безпосередньо біля вікон, встановлювати побутову техніку над плінтусом, монтувати його вздовж сходових заглиблень тощо.
Технологія використання термоплінтуса — енергоощадна і дає змогу заощаджувати до 40% енерговитрат.
П
ри однаковому відчутті комфорту термоплінтус дає змогузнизити температуру в приміщенні приблизно на 3°С, порівняно зі звичайними батареями (1°С дорівнює7% економії коштів на енергоносіях).

Олександр ФІНЬКО

Коментар фахівця

Юрій ДУДИКЕВИЧ, кандидат технічних наук:

— Нині проектування і встановлення систем опалення приміщень тісно повязане із  системами теплоізоляції приміщень. Рівномірного опалення приміщень досягають при рівномірних витратах тепла усіма кімнатами. По- друге, важливим є використання теплових надходжень від Сонця, а також від системи вентиляції будинку. Для повноцінного використання теплових надходжень зазвичай потрібні природні ізолятори, які мають велику густину і теплоємність. Бажано також мати інструментарій для оцінювання втрат і надходжень тепла.

Такі калькулятори тепловтрат розроблені практично в усіх країнах і є вільними для використання.

Вони приблизно обчислюють тепловтрати кожної конструкції будинку на основі кліматичних умов місцевості (градусо-доби) та початкового стану зовнішніх конструкцій. Для окремого будинку уточнити розрахунки тепловтрат можна на основі витрат енергоносіїв (найчастіше газу та електрооенергії). У добре утепленому будинкові не останню роль відіграють температурні датчики,  які дають точні покази внутрішніх і  зовнішніх температур будинку.

Окрім того, тепловтрати значно залежать від повітропроникності огороджувальних конструкцій будинку, що потребує цілого комплексу заходів.

Нарешті, сьогодні  немає універсальних систем опалення, оскільки кожна має свої недоліки. Можна викинути радіатори і позбутися конвекції, але чи хтось враховує впливи патогенних зон, які посилює циркуляція теплоносія у підлозі? Або ж впливи електричного струму при електропідігріванні підлоги? На жаль, комерціалізація придушує здоровий глузд.            

Тим не менше, є підстава для оптимізму, оскільки у розвинутих країнах зрозуміли, що використання екологічних матеріалів та технологій дешевше за лікування людей.

 

Теги и ключевые фразы
електро підігрів плінтусів
Більше статей за тегами
  • тепла підлога3
  • теплоенергія
  • рівень тепла
  • променеві радіатори
  • дизельний котел
  • нагрівальні елементи
  • електроконвектори
  • теплий плінтус
  • термоплінтус
  • випромінювання
  • електропідігрів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.