Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

4085
10.05.2011р. |
На стику двох покриттів
Основна їхня функція – закрити стики між різними видами покриттів для підлоги.
Це не дуже широка декоративна планка, яка може бути виготовлена з металу, дерева, корку, пластику чи гуми. Ширина поріжків (незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені) найчастіше становить 20–80 мм. Довжина починається зі стандартної ширини дверного прорізу з одним полотном 0,8 м і може сягати 6 м.

Дерев’яні поріжки виготовляють із різних порід деревини й застосовують переважно для оформлення паркету, підбираючи їх у тон паркетної підлоги. Для установлення таких поріжків, як правило, використовують рейки, які кріплять до підлоги в компенсаційних швах, а до них приклеюють поріжок. Одним із недоліків цих поріжків є те, що вони через свою недовговічність потребують постійного шліфування та покриття лаком або олією. Окрім того, поріжки з дерева вважаються одними з найдорожчих.

Металеві поріжки (молдинги) міцніші й довговічніші за дерев’яні. Для їхнього виробництва використовують нержавіючу сталь, алюміній і латунь. За типом покриття металеві поріжки бувають анодованими («золото», «хром», «бронза»), фарбованими під колір дерева та ламінованими під нього. Найпопулярніші – алюмінієві анодовані поріжки. Вони вдало гармоніюють із різними декоративними елементами (дверними ручками, меблевою фурнітурою тощо).
На практиці найчастіше застосовують два види кріплення металевих порогів: зовнішнє та сховане. Переваги зовнішнього кріплення – у швидкому монтажі та демонтажі порогів. Недолік – шурупні головки, які виступають над поверхнею і зменшують естетичну привабливість підлоги. Переваги схованого кріплення: естетичний вигляд, надійність монтажу. Єдиний мінус – певна складність процесу монтажу порогів.
Металеві поріжки продають окремо від кріпильних рейок: при стиранні фарби купують новий поріжок. А пригвинчену до підлоги рейку немає потреби міняти впродовж багатьох років.
Недоліком металевих поріжків є втрата естетичного вигляду (швидко стираються). Їхня перевага – ціна (значно дешевші за дерев’яні).
Дерев’яні та металеві поріжки, своєю чергою, бувають чотирьох видів: прямі, вирівнювальні (різнорівневі) та завершальні.
Прямі використовують для стику покриттів для підлоги одного рівня.
Різнорівневі застосовують на стику покриттів різного рівня (ламінат і лінолеум, ковролін і плитка).
Завершальні – у місцях, де є перепад рівня підлоги. Найчастіше це коридор або місце біля балкона.
Кутові (сходові) фіксують краї покриттів для підлоги, захищають кутові поверхні від зношування та запобігають ковзанню (в поєднанні з протиковзними гумовими вставками). Використання крайових профілів для щаблів дає змогу урізноманітнити вибір настилу.
Пластикові поріжки (ПВХ) – найекономічніший варіант оформлення стиків підлоги. Як правило, їх використовують у поєднанні з такими ж штучними матеріалами: ламінатом, лінолеумом, ковроліном, а також при оздобленні складних (криволінійних) профілів стику різних покриттів. Гнучкість – головна перевага такого матеріалу, тому іноді його ще називають гнучким поріжком. До позитивних характеристик поріжка можна віднести широку колірну гаму та дешевизну матеріалу. Недоліком ПВХ порогів є нетривалий термін експлуатації, порівняно з усіма іншими їх видами.
Універсальними вважаються коркові поріжки: під замовлення їх виготовляють будь-якої форми – від напівкруглої до зиґзаґоподібної. Це окрема смужка із корку або тришарова рейка (коркова смужка, по краях обклеєна обкладками з деревини). Через те, що коркова смуга завширшки 10 мм спокійно стискається до 5 мм, після чого набуває попередніх розмірів, корковий поріжок іноді називають компенсаційною смужкою. Такі якості поріжка стають у пригоді при укладанні паркету, який «грає».

Ці поріжки можуть бути водночас і завершальними, і вирівнювальними, і прямими. До того ж для таких декоративних поріжків не потрібні кріпильні рейки. Поріжки приклеюють до тієї самої основи, що й підлога, шліфують і покривають лаком.
Недолік коркових виробів – їх не варто клеїти на стику паркету з ковроліном або лінолеумом, оскільки технологічно вони не можуть прикрити неопрацьований край покриття. Вартість коркових поріжків найвища порівняно з дерев’яними та металевими.
Ламінований поріжок – виготовлений із МДФ профіль, обклеєний плівкою під колір дерева. Має досить короткий термін експлуатації, тому його застосовують украй рідко та, як правило, тільки з ламінатом. Через те, що з іншими покриттями цей профіль практично не використовують, його іноді називають поріжком для ламінату.
Гумовий поріжок має Г-подібну форму або плоский профіль із рифленою поверхнею. Його виготовляють із гуми або з алюмінію з гумовою вставкою. Поріжок кріплять на кути сходів, як протислизький елемент (кут-поріг) або в місцях, де є ймовірність посковзнутися (басейни тощо).Установлюють такі поріжки за допомогою дюбелів (якщо профіль алюмінієвий) або приклеюють (якщо профіль повністю гумовий).
Ольга БОЧКО.
Теги и ключевые фразы
які планки бувають для прикриття стиків, коркові шпалери фото, корок для стика паркета, оформлення корком фото, обои коркові, оформлення стін корком, оформлення стіни корком, Фото оздоблення панелів корком, оздоблення стін корком фото, оздоблення стін корком
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

CommentIt Ajax. Error: User 'budexpertua_tc_buduemo_info' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 30)



Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.