Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

8217
10.05.2011р. |
Як укладати ламінат
Особливості ламінату

Ламінат – високотехнологічне підлогове покриття, кожен шар якого виготовляють із певного матеріалу. Верхнім шаром ламінату є міцна плівка, яка захищає його від сонячних променів, вологи й механічного пошкодження у процесі експлуатації. Наступний шар – це папір із нанесеною фактурою або малюнком, що імітує натуральні матеріали: деревину, камінь, пісок тощо. Далі розташований несучий шар із щільної деревоволокнистої плити, який надає ламінату міцності. Завершальний шар – лист, просочений смолами, для захисту несучої основи від вологи.

Продають ламінат у вигляді тонких панелей завтовшки від 6 до 12 мм, довжиною від 1 до 1,5 м, завширшки приблизно 20 см. По краях ламінованих панелей розташовані замки, які стикують та скріплюють покриття на підлозі.


Підготовка до укладання

Перед укладанням ламінату потрібно оцінити стан поверхні підлоги. Якщо у вас стара дерев'яна підлога, то варто перевірити її рівність за допомогою будівельного правила. На довжину 2 м припустимим вважають перепад висоти лише у кілька міліметрів. Якщо ж нерівності суттєві, основу вирівнюють за допомогою шліфувальної машини.
Також обов’язково перевіряють жорсткість основи: якщо дошки прогинаються, їх замінюють або зміцнюють.
Перед укладанням ламінату на бетонну основу так само перевіряють рівність поверхні. При виявленні несуттєвих відхилень облаштовують стяжку з бетонної самовирівнювальної суміші. Далі на поверхні, перпендикулярно до напрямку укладання ламінату, облаштовують гідроізоляційний шар поліетиленової плівки. При цьому напуск смуг плівки має бути не меншим 20 см. Для того щоб у процесі укладання ламінату не зрушити окремих смуг гідроізоляційної плівки, потрібно у кількох місцях з'єднати їх за допомогою самоклейкої стрічки. Для покращення теплозбереження підлоги на бетонну поверхню укладають листи фанери завтовшки 10 мм.

Як укладати ламінат

Після доставки обраного ламінату його необхідно зберігати в приміщенні протягом кількох днів, щоб він адаптувався до вологості й температури та набув відповідних розмірів.

Способи укладання

За способом укладання ламінат поділяють на замковий (безклейовий) та клейовий.

Замковий ламінат поділяють на два типи, залежно від системи замикання. Перший тип – збірно-розбірні замки (click-замки). Другий – замок-клямка (lock-замок). Різниця між ними полягає в особлостях під час монтажу.
Перевагами click-замків вважають низьку ймовірність пошкодження панелей під час укладання та високу міцність з'єднання. Ламінат із lock-замками – дешевший, оскільки щільність зчеплення панелей нижча.

Укладання ламінату замкового типу

Укладання замкового ламінату зазвичай розпочинають із лівого дальнього кута приміщення у напрямку світла, вздовж стіни довгим боком ламінованої панелі. Але спершу вздовж стін встановлюють розпірні клини завтовшки приблизно 10 мм, які слугуватимуть зазором між стіною та ламінатом (після укладання клини виймають). Зазори необхідні для того, щоб внаслідок розширення ламінату від змін температури та вологості повітря у приміщенні на підлозі був вільний простір.

Як укладати ламінат

Під час укладання ламінату з lock-замками, шип однієї панелі вставляють у паз іншої. При цьому панелі розміщують горизонтально одна до одної та за допомогою молотка і бруска підбивають їх.
Починаючи укладання наступного ряду ламінату, слід пам’ятати, що стики між з'єднаними панелями зміщують у шаховому порядку, що забезпечує рівномірне навантаження на поверхню підлоги.

Укладання останнього ряду й останніх панелей у ряді (укладання біля стіни) здійснюють за допомогою струбцини. При цьому ламіновану панель відрізають рівно для заповнення простору між стіною і передостанньою панеллю з урахуванням зазору для розпірних клинів.
Укладання ламінату з замками вважають простішим, ніж клеєння, оскільки для цього не потрібні професійні інструменти й навички. Планки просто замикаються між собою.

Укладання ламінату на клей

Перевагою клейового ламінату вважають надійний захист стиків ламінованих панелей від проникнення вологи, внаслідок чого подовжується термін слугування покриття. Серед недоліків – більш складне укладання й додаткові витрати на клей.


Як укладати ламінат

Експлуатацію ламінату цього типу можна розпочинати приблизно через 10 год після укладання. У зв'язку з тим, що панелі міцно склеюються, таке покриття вже не можна розібрати й використати повторно, на відміну від замкового. Крім того, клейовий ламінат не рекомендують укладати на підлогу з підігріванням.
Укладання клейового ламінату передбачає нанесення спеціального водовідштовхувального клейового розчину в пази панелей та подальше з'єднання їх за принципом «шпунт-паз».
Клей для ламінату наносять відповідно до інструкції виробника, проте найкращим способом вважають нанесення по всій довжині паза зі всіх боків ламінованої панелі. Всі рекомендації щодо напрямку укладання та облаштування зазору між стіною та ламінованими плитами такі ж самі, як і для монтажу безклейового ламінату.

Спочатку укладають перший ряд панелей пазом до стіни. Після цього на верхнє ребро торцевого паза рівномірно наносять клей. Наносити клей рекомендують із надлишком, аби забезпечити надійніше щеплення плит ламінату. Надлишок клею, який виступає на поверхні підлоги, витирають вологою ганчіркою.
Після укладання перших трьох рядів рекомендують почекати 2 год, допоки не висохне клей.

Спеціальний водовідштовхувальний клей для укладання ламінату можна придбати у будівельному магазині.
Якщо через підлогу прокладені труби або комунікації, рекомендують використовувати шаблон із паперу, який переносять на ламіновану панель та випилюють або просвердлюють потрібний отвір.
Після укладання ламінату видаляють розпірні клини та встановлюють плінтус.

Як укладати ламінат

Варто знати:

1. Панелі ламінату укладають паралельно до джерела природного освітлення, що робить стики на підлозі менш помітними.
2. Заздалегідь поміркуйте над облаштуванням стиків між підлогами у різних приміщеннях. На цих ділянках може виникнути складність у розташуванні панелей ламінату, що призведе до неестетичного вигляду підлоги.
3. Якщо підлога має несуттєві перепади висоти й нерівності, збільшіть товщину підкладкового матеріалу у цьому місці, оскільки провисання панелей над нерівностями не припустиме.
4. Обережно облаштовуйте зазори між стінами приміщення та плитами ламінату. Якщо зазори завеликі, то їх буде важко прикрити плінтусом.
5. Поетапний процес монтажу ламінату має бути докладно описаний в інструкції виробника і цілком зрозумілий. Однак якщо ви облаштовуєте підлогу власноруч, не маючи досвіду – краще залучити фахівця чи помічника.
6. У деяких випадках плити ламінату необхідно «підганяти» по довжині. Проте не варто розраховувати на те, що їх легко розпилювати, оскільки вони дуже міцні.

Що пропонує ринок?

Перш ніж придбати ламінат, слід визначитися, в якому приміщенні його укладатимуть. Беручи до уваги певні особливості й вимоги щодо міцності підлоги, стандарти якості та міцності ламінату ґрунтуються на так званих класах навантаження і руху:
21 – домашні приміщення (спальня);
22 – домашні приміщення зі середньою інтенсивністю ходіння (дитяча кімната);
23 – домашні приміщення з підвищеною інтенсивністю ходіння (кухня, передпокій);
31 – комерційні приміщення з низькою інтенсивністю ходіння;
32 – комерційні приміщення зі середньою інтенсивністю ходіння (офіс);
33 – комерційні приміщення з підвищеною інтенсивністю ходіння (магазин).
Ламінат класу 21, 22 і 23 наразі не затребуваний через обмежені властивості й відносно швидку зносостійкість. Найчастіше у житлових приміщеннях укладають ламінат класу 31, 32 та 33.

Ціни на ламінат варіюються залежно від класу, якості, товщини панелі та фірми-виробника. Матеріал європейського виробництва вважають дорожчим і якіснішим, порівняно з ламінатом вітчизняного чи китайського виробника.
У будівельних магазинах величезний вибір ламінату різної ціни, у середньому від 50 до 200 грн/м². Укладання ламінату зазвичай проводять фахівці. Ціни на таку послугу – від 20 до 50 грн/м.

Олександр ФІНЬКО.

Теги и ключевые фразы
ламінпт цена в україні, ламінат ціна встановлення, спсоби вкладання ламінпту, укладнення ламінату ціна, ламінад укладаннЯ, розцінки на укладання ламінату, як облаштовується ламінат, львів ціни викласти ламінат, ламинат в магазінах в києві і його стоімость за м2, скілько коштуе кладка ламінаду
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.