Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

14702
17.05.2011р. |
Як і де збудувати гараж?
Ідеальним варіантом вважається блокований гараж (поєднується з іншими господарськими об’єктами, створюючи при цьому єдиний комплекс). Комбінувати його можна в такий спосіб :
гараж, майстерня, сарай для зберігання твердого палива;
гараж, приміщення для зберігання с/г інвентарю, сарай;
гараж, літня кухня, комора, погріб.
Популярністю серед населення користуються і проекти гаражів, які споруджуються в єдиному архітектурному комплексі з будинком і є ніби його продовженням. Гаражне приміщення у вигляді прибудови розміщують під прямим кутом до існуючої будівлі. При цьому вхід у гаражне приміщення здійснюється як знадвору, так і безпосередньо з житлового будинку. Такі гаражі підключені до загальної опалювальної системи будинку, що дає змогу підтримувати певну температуру взимку.
Одним із варіантів є розміщення гаражів у цокольному приміщенні. Як правило, їх будують на ділянках зі складним рельєфом. Перевагою цокольних, вбудованих і прибудованих гаражів є те, що вони максимально захищені від несанкціонованого проникнення всередину.
Найчастіше власники заміських будинків надають перевагу гаражам, збудованим як окрема споруда. Проте, вибираючи місце для гаража, слід врахувати такі вимоги:
- в’їзд у гараж має бути завширшки не менше 3 м;
- в’їзд і виїзд найкраще розташувати до дороги, яка має односторонній рух;
- в’їзні двері гаража краще спланувати з південного боку;
- гараж бажано розмістити не в низині, а з невеликим нахилом на захід, південь або схід, що забезпечить захист від скупчення дощових вод, а також від нагромадження вологи (при необхідності системи водовідведення за межами обраної ділянки);
- не бажано розміщувати під гаражем комунікації будинку (водопровід, каналізацію, мережу);
- обмежена відстань від гаража до сусідньої ділянки – 3-5 м;
- мінімальну відстань від житлових будинків І та ІІ ступенів (каменю, залізобетонну) вогнетривкості до виробничих сільськогосподарських будівель і гаражів І та ІІ ступенів вогнетривкості слід приймати не менше 9 м, а до виробничих будівель, що мають покриття з застосуванням утеплювачів із полімерних матеріалів або з горючих матеріалів не менше 15 м.

Де і як збудувати гараж Площа гаража
У плані гаража зображують місце для розташування стелажів і обладнання, а також габаритні розміри автомобіля, здійснюючи його схематичне зображення при відчинених дверцятах, капоті, кришці багажника. З огляду на масштаб рисунка визначають довжину і ширину гаража. Також враховують розміри плит перекриття й інших матеріалів. Як показує практика, найоптимальніший розмір гаража з наскрізним проїздом – 3,5х5,2 м. Така ширина дасть змогу обладнати робоче місце вздовж однієї зі стін.

Стінові матеріали
Найчастіше для спорудження стін у гаражі використовують бетонні блоки, цеглу, метал, азбестоцементні плити, збірний або монолітний залізобетон. При виборі стінового матеріалу слід пам’ятати, що силікатну цеглу рекомендують використовувати для стін, які споруджуватимуть вище цокольної частини. З червоної цегли (зважаючи на її високу вологостійкість) можна виконати цоколь і стіни підвалу.
Цегляні стіни – міцні, проте мають високу теплопровідність. Тому для утеплення їх штукатурять із внутрішнього боку. Товщина цегляних стін може бути в 0,5; 1,0; 1,5; 2,0; 2,5; 3,0 цегли. Проте якщо зводити стіни в одну цеглину, то час від часу в стіні доведеться робити потовщення. Оптимальна товщина – 1,5 цегли. Із цегли викладають не тільки стіни, а й кути, віконні прорізи та прорізи для воріт.
Пам’ятайте, якщо гараж споруджується влітку, то незадовго до початку робіт цеглу треба намочити. Це забезпечить міцність кладки.
Кладку цегляних стін роблять на вапняних, змішаних цементно-вапняних або цементно-глиняних розчинах, а кладку нижче рівня гідроізоляції - на цементному розчині. Середня товщина швів у кладці 10-12 мм.

Зведення фундаменту
Найчастіше гаражі будують на стрічкових фундаментах. Такі фундаменти споруджують під будинками з важкими стінами (кам’яними, цегляними, бетонними тощо). Конструктивну стійкість гаража забезпечить спорудження стрічкового фундаменту з використанням залізобетонних плит або ж монолітного бетону (товщини 15-20 см). У цьому випадку стрічковий фундамент використовують як для підлоги, так і для стін.
Товщина стрічкового фундаменту залежить від матеріалу. Важливо, щоб товщина стін фундаменту не була тоншою від стін гаража. Для прискорення будівництва стрічкового фундаменту дуже часто використовують фундаментні блоки. Після того, як стрічковий фундамент виведений вище за нульову відмітку (рівня землі), його вирівнюють цементним розчином, а зверху облаштовують гідроізоляцію з двох шарів руберойду на бітумній основі. Верхня частина стрічкового фундаменту зазвичай слугує цоколем.
Щоб забезпечити надійний захист від поверхневих вод і дощу, після завершення фундаменту роблять вимощення, ширина якого залежить від використаних матеріалів.

Підлога в гаражі
Підлога в гаражі має бути міцною, стійкою до впливу бензину, а також не стиратися і добре переносити перезволоження від мокрих коліс автомобіля.
Найчастіше для гаражної підлоги роблять бетонне покриття, покладене на шар бітуму. Як один із варіантів, можна використати і клінкерну цеглу. Підлоги з керамічної плитки – мають високу вологостійкість і легко миються. Облаштувати плиткою можна не всю поверхню підлоги, а лише ту частину, яка найбільше піддається волозі. Проте керамічна підлога має і свої недоліки – низький опір удару.

Дах
Зазвичай для накриття гаражів використовують одно- або двосхилі дахи. Для окремих будівель гаражів рекомендують проектувати двосхилі дахи, своєю чергою, для прибудованих – односхилі. Кут нахилу для двосхилих дахів рекомендують – 20–45°, а для односхилих – 20–30°; напуск (звисання) покрівельного матеріалу над стінами будівлі – 0,3–0,45 м.

Вікна
Вікна в гаражі найкраще розташовувати у верхній частині бічних стін. Зазвичай вони невеликі і виглядають як витягнуті у довжину прямокутники. Найкраще зробити вікна зі склоблоків: така конструкція додасть їм міцності і надійності.

Ворота
Крім в'їзних воріт, приміщення гаража бажано обладнати ще однією парою двостулкових металевих воріт з антикорозійним покриттям. Таке компонування дасть можливість ефективно вентилювати гараж і, якщо є потреба, висушити автомобіль. Окрім цього, вентиляції приміщення сприятимуть й різні продухи та засувки, вмонтовані у стіни на різних рівнях.
Ворота в гаражі можна встановити як металеві, так і дерев’яні. Перевагу віддають останнім, оскільки метал у спекотну погоду нагрівається до такого рівня, що спричиняє іржавіння, як дверей, так і металевих деталей автомобіля. Альтернативою традиційним двостулковим воротам є рольові й піднімальні ворота, управляти якими можна за допомогою спеціального пульта.

Захист гаража
Забезпечення захисту потрібно планувати ще під час будівництва гаражу.
– перш за все – це товщина стін (найкращим захистом буде товщина в півтори цегли);
– небажано в гаражі встановлювати велику кількість вікон – оптимальним варіантом є їхня відсутність. Проте, якщо все-таки встановлені вікна, то додатковий захист у вигляді металевих дверцят, які закриватимуться поверх вікна із внутрішньої сторони, не завадить;
– найкраще встановити металеві ворота, які будуть надійно з’єднані зі стінами гаража;
– встановлення сигналізації – автономної або з підключенням на пульт централізованої охорони.
Автономний варіант допоможе злякати зловмисників, сиреною або проблисковим маяком, і приверне увагу охоронців гаражів (якщо гараж перебуває у кооперативній власності). Бувають і автономні сигналізації з оповіщенням на телефон господаря через мережу GSM, дзвінком або посиланням SMS. Якщо гараж розташований далеко від будинку, рекомендують встановити сигналізацію з підключенням на пульт централізованої охорони.

Галина Батюсь

Коментар фахівця :

Олександр ПОДОЛЯК, архітектор фірми «Архетон »:
– Облаштовуючи вбудований гараж, потрібно забезпечити надійний шумо- і пароізоляційний захист для будинку. Для цього стіни будинку з боку гаражу облаштовують пінопластом, пінополістиролом або іншими звукоізоляційними матеріалами. Особливу увагу при будівництві гаражу потрібно звернути на конструктивні елементи з’єднання гаражу з основною будівлею: закласти необхідну кількість анкерів у відповідних місцях. Адже потрібно враховувати, що прибудований гараж, як і будь-яка прибудова, може спричиняти осідання. Не можна нехтувати і вимогами щодо відстаней до сусідніх будівель, а також протипожежними розривами.
Якщо власник вирішив добудувати гараж до будинку, то потрібно розробити проект добудови і погодити його у відповідних інстанціях. Для погодження потрібні такі документи: право власності на землю, проект добудови (спочатку ескізний, потім робочий).
Теги и ключевые фразы
гараж біля будинку, літня кухня і гараж будівництво, змурувати хлів-гараж, гараж з літньою кухнею, добудова гаража до будинку, де можна будувати гараж, скільки метрів від межі можна будувати погріб, сходи на другий поверх в кооперативному гаражі, проекти літньої кухні на 2 поверхи з гаражем фото, яеими рараметрами маэ бути гараж
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
20.08.2020р.

Материалы для фасадного декора — виды и характеристики

При выборе лепнины для фасада следует обращать внимание на такие ее параметры, как вес, безопасность, внешний вид, долговечность, стоимость.

10.10.2018р.

Как быстро и дешево обновить интерьер?

Обновление интерьера — задача не из простых, если в кармане не «звенят денежки». И все же можно обойтись «малыми потерями» и даже свести их к нулю. Если готовы порадовать себя новыми дизайнерскими идеями и решениями, мы научим, как обновить интерьер в минимальные сроки и достаточно дешево.

08.09.2017р.

Декор секційних гаражних воріт Ryterna у Львові, прикрашаємо брами разом...

Секційні ворота Ryterna – перший погляд та перше враження Для когось домівка повинна бути затишною, для когось – стильною. А ми вважаємо, що ці два поняття можна поєднати. Гараж – не лише функціональна система, його зовнішній вигляд повинен радувати очі та не вибиватися із загальної концепції фасаду. Про те, як справляти перше враження на гостей та не витратити купу грошей сьогодні і розповість «БРАМА МАРКЕТ».

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.