Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?
БудЭксперт от 23.11.2013 Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери |
БудЭксперт от 09.11.2013 Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол |
БудЭксперт от 26.10.2013 Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы |
БудЭксперт от 12.10.2013 Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша |
БудЭксперт от 28.09.2013 Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой |
БудЭксперт от 21.09.2013 Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы |
Крыша - Кровельные материалы Укладка металлочерепицы, утепление |
Крыша - деревянная конструкция Обработка древесины, кровельный пирог |
Кирпич как строительный материал Производство, технические характеристики |
Рынок каминов Топливо для каминов, обслуживание, дизайн |
Металлопластиковые окна Производство, выбор, эксплуатация |
Брусчатка Производство, укладка, дизайн |
Солнечные коллекторы Принцип действия, монтаж, обслуживание |
Как установить бассейн собственноручно и только за час? Установка и уход |
Двери - визитная карточка помещения Установка и уход |
Утепление дома пенопластом Эксплуатация и уход |
Утепление зданий Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей |
Канализация частного дома Описание, требования, монтаж |
Автоматические гаражные ворота Типы, конструкция, автоматика ворот |
Электроинструменты Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты |
Кафельная плитка Проверка качества, укладка, уход |
Умный дом Проектирование системы, управление, безопасность |
Фильтры для воды Виды фильтрации, разновидности, производители и цена |
Водоотведение и хранение воды Трубы, баки для воды |
Мансардные окна Конструкция, аксессуары, пользование |
Натяжные потолки Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход |
Выбор душевой кабины Тип кабины, установка, уход |
Выбор камина Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание |
Сучасний будинок – це не тільки комфортне та...
Сучасне суспільство перетворилося на «Покоління...
1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...
Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...
В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...
Де розташувати кухню?
Для складання проекту кухні, треба перш за все для себе визначитися з відповідями на багато питань, пов'язаних із кухонним приміщенням, його функціями і компонуванням. Чи буде кухня використовуватися лише як місце для приготування їжі або там буде й обідня зона?
Скільки людей одночасно перебуватиме на кухні? Чи потрібно запланувати місце для годування домашніх тварин? Яка техніка буде на кухні? Яке розміщення мийки для вас зручніше? Яка висота нижніх і верхніх шафок (антресолей) для вас прийнятна? Продумайте, як будуть відкриватися фасади. Якщо ваша фантазія не може намалювати проект – моделюйте за допомогою підручних засобів і предметів, намалюйте контури на підлозі, стінах. Уявіть себе у стінах власної кухні.
Окрім того, радять не ігнорувати правилами Фен-Шуй. Так, на думку багатьох експертів, облаштованість кухні повинна базуватися на правилі трикутника, тобто холодильник, плита й раковина повинні утворювати кути трикутника. Не рекомендують розташовувати плиту біля холодильника або раковини, оскільки це призводить до накопичення негативної енергії і може сприяти надмірній дратівливості, сімейним сваркам. Роль посередника між Водою і Вогнем виконує елемент Дерево, тому можна використати його символи, наприклад, настінний або підлогову плитку зеленуватих відтінків чи орнамент тієї ж колірної гами.
Якщо на кухні розташовані двері, які ведуть в іншу кімнату, слід передбачити відокремлення проходу, аби ізолювати кухню від небажаного втручання. Окрім того, при плануванні кухні варто врахувати професійні поради:
- небажаний вхід до кухні відразу з передпокою. Краще, якщо кухня візуально відокремлена від іншого житла – фіранкою, сходинкою, дверима;
- господиня біля плити повинна стояти не спиною до входу, а її погляд не повинен втуплюватися в глуху стіну. Якщо ж розміщення плити не можна змінити, то перед господинею добре було б облаштувати дзеркало;
- краще, якщо вікно на кухні виходить на південь, південний схід чи на схід, але не на захід чи південний захід. Ідеальним варіантом вважається північно-західне розташування;
- в ідеалі кухня повинна бути розміщена з правого боку будинку або поруч із їдальнею.
Якщо кухня маленька
Згідно з прийнятими у сфері купівлі-продажу нерухомості параметрами, маленька кухня – це приміщення, площа якого менша 8 м2, а також кухні з нераціональним плануванням – вузькі, багатокутні з неправильними кутами, Г-подібні, прохідні. Проблема малої площі кухні та бажання розмістити на ній максимальну кількість предметів та меблів – звичні для більшості з нас. Проте є багато способів візуально збільшити простір малої кухні та оптимально використати кожен сантиметр площі.
- Раціонально використайте місце під раковиною. Там можна зберігати різні пакети, коробки, банки.
- Використайте рейлінги – металева фурнітура, тримачі на кронштейнах, на які підвішують спеціальні полиці і гачки для посуду.
- Облаштуйте барну стійку. Вона замінить міжкімнатну перегородку та виконуватиме функцію столика.
- Якщо на кухні є балкон, його варто приєднати, замінивши двері аркою і таким чином облаштувавши своєрідну літню веранду. До речі, при приєднанні балкона до маленької кухні загальна площа збільшується приблизно на 3 м2.
- Проаналізуйте, наскільки щільно заповнений внутрішній простір меблів, що є на кухні. Часто ящики на кухні заповнені частково і велика частина нераціонально використовується через велику відстань між полицями. Змінивши відстань між полицями кухонних шаф можна збільшити їх місткість.
- Використайте меблі, що трансформуються (наприклад, відкидний стіл).
- Підвіконня можна зробити ще однією робочою поверхнею.
- Вузький, але високий холодильник виявиться практичнішим, аніж дводверний. Ще одним хорошим варіантом є використання низького горизонтального холодильника. При цьому верхня частина холодильника може бути покрита ламінатом і слугуватиме ще однією робочою поверхнею.
- Не варто захоплюватися навісними шафками. Людина візуально сприймає простір, в першу чергу, на рівні очей. Якщо необхідні речі вдасться заховати в нижній ярус меблів, кухня виглядатиме просторішою.
- Для того, щоб візуально збільшити приміщення, використовуйте світлі тони. Дуже велика кількість аксесуарів – посуд, сувеніри, небажані. Якщо хочете якось прикрасити приміщення, нехай це буде картина або фото пейзажного типу із перспективою. Простежте за тим, аби в кухню безперешкодно проникало сонячне світло.
- Використайте у дизайні дзеркала та скло.
- Хоча б один елемент кухні повинен бути вузьким та високим – це візуально збільшить висоту приміщення. З цією ж метою карниз для тюлю радять повісити вище верхньої частини вікна – це зробить вікно більшим.
- Використайте круглий стіл замість квадратного.
Секрети мудрого дизайну
У якій частині будинку не була б розташована кухня – вона завжди є його центром. Тут ми не лише снідаємо, обідаємо і вечеряємо. Тут ми приймаємо гостей, ведемо душевні розмови, відпочиваємо після важкого дня. Отже, затишок та гарний дизайн – ті характеристики, якими не варто нехтувати при плануванні кухні.
Меблі
Обов’язково обміркуйте розміщення меблів. Від цього залежатиме як цілісність дизайну, так і функціональність кухні. Ось вам кілька порад:
- відстань від мийки до плити(особливо газової) – важливий елемент техніки безпеки. Навіть при невеликій площі кухні між ними повинен бути проміжок, наприклад, невеликий столик або шафка;
- плиту краще розмістити не біля вікна, а над нею можна повісити витяжку. Але всі інші предмети меблів облаштовувати над плитою не слід – вони швидко забруднюватимуться;
- до ремонту продумайте, де ви встановите електроприлади. Відповідно до цього слід розташувати розетки;
- підвісні шафки допоможуть заощадити місце на підлозі. Розрахуйте місце - в шафках - розмір, висоту полиць, їх форму. Подумайте, що Ви будете там зберігати. Якщо місця все одно не вистачає, використовуйте заокруглені або скошені шафки з відкритими полицями (менсоламі). Можна використовувати кутові шафки у формі букви Г – вони також заощадять місце;
- варто дотримуватися послідовності зон на кухні відповідно до технології приготування їжі: 1-2. Холодильник, зона зберігання продуктів; 3. Чищення, миття продуктів, контейнер для відходів; 4. Обробка, нарізання продуктів, підготовка до теплової обробки; 5. Теплова обробка продуктів.
Окрему увагу слід звернути і на матеріали. По-перше, робоча поверхня повинна бути максимально міцною. Саме тому найкращим матеріалом для стільниці робочої поверхні вважають камінь. Проте відповідно до ціни/якості найпопулярнішим матеріалом для стільниці робочої поверхні залишається ДСП, покрита пластиком. При виборі стільниці зверніть увагу на її товщину – вона повинна становити не менше 36 мм. Для додаткового захисту від вологи виробники постачають стільниці різних видів: хтось фрезерований асфальтобетон-канавку, хтось монтує спеціальну пластикову смужку. Важливий момент – стики панелей стільниці, без яких не вдається обійтися в кутовій кухні. Завдання – надійна герметизація стиків. Найкращий спосіб: установлення тонкої алюмінієвої стикувальної планки обов'язково на герметик.
Щодо фасадів кухні, то найпопулярнішими залишаються фасади з МDF. Вони вирізняються високою міцністю і вологостійкістю. Найдешевшими є фасади зі звичайної плитної ламінованої ДСП, постформінгу, софтформінгу. Найдорожчі – з дерева - найгарніші, міцні, довговічні й надійні за умови дотримання правильної технології їх виготовлення.
Колір і світло
Якщо ваша кухня маленька і досить темна, пофарбуйте її у світлий колір або виберіть світлі шпалери, а також підсильте потужність верхнього освітлення. На кухні слід уникати яскраво-червоних, темно-синіх і, взагалі, насичених тонів, краще віддати перевагу пастельним відтінкам. Білосніжний колір, надто різкий для інших кімнат, тут буде дуже ефективний, оскільки він створює відчуття простору. Відповідно до правил Фен-Шуй, якщо ви хочете активувати якусь зону на кухні, використовуючи колір, краще робити це, не змінюючи забарвлення меблів або шпалер, а за допомогою невеликих предметів. Наприклад, на півдні можна активувати елемент Вогню, поставивши там червоний глечик чи тостер. Елемент Води, розташований на півночі і котрий сприяє духовному розвиткові, можна активувати, помістивши там якийсь чорний предмет або аксесуар. Водночас, дизайнери не радять зловживати на кухні червоними та фіолетовими кольорами – вони пригнічують та провокують агресію.
Якщо ви прихильник яскравих кольорів, проте боїтеся, що вони втомлюватимуть ваших гостей, варто скористатися ще однією хитрістю дизайну: будь-які яскраві фасади можна «розвести», якщо повісити на кухні штори пастельного кольору, а також використовуючи м'які тони столу,стільців і стільниці.
Освітлення на кухні повинно бути яскравим, але не різким. Необхідно передбачити комплексне підсвічування кухні. Можливо, у вашому проекті буде передбачене верхнє підсвічування (на карнизі), а також нижнє (лампи облаштовані між нижніми столами та верхніми шафами).
Наталя БРОДСЬКА
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
Материалы для фасадного декора — виды и характеристики
При выборе лепнины для фасада следует обращать внимание на такие ее параметры, как вес, безопасность, внешний вид, долговечность, стоимость.
Как быстро и дешево обновить интерьер?
Обновление интерьера — задача не из простых, если в кармане не «звенят денежки». И все же можно обойтись «малыми потерями» и даже свести их к нулю. Если готовы порадовать себя новыми дизайнерскими идеями и решениями, мы научим, как обновить интерьер в минимальные сроки и достаточно дешево.
Декор секційних гаражних воріт Ryterna у Львові, прикрашаємо брами разом...
Секційні ворота Ryterna – перший погляд та перше враження Для когось домівка повинна бути затишною, для когось – стильною. А ми вважаємо, що ці два поняття можна поєднати. Гараж – не лише функціональна система, його зовнішній вигляд повинен радувати очі та не вибиватися із загальної концепції фасаду. Про те, як справляти перше враження на гостей та не витратити купу грошей сьогодні і розповість «БРАМА МАРКЕТ».