Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

12896
15.04.2014р. |
Теплові помпи: достойна альтернатива
Теплові помпи: достойна альтернатива



Застосування теплових помп, яке набуває все більшої популярності через постійне подорожчення традиційних джерел енергії, за підрахунками фахівців, дасть змогу економити до 80% вартості теплової енергії.

Особливості та принцип роботи

Теплова помпа – це холодильник навпаки.

Коли останній бере холод з теплого кімнатного повітря, то теплова помпа отримує тепло із зовнішнього холодного середовища. Теплова помпа  (рис.1)


Рис. 1. Принцип роботи теплової помпи

працює таким чином: охолоджений рідкий теплоносій типу фреону надходить до випарника 3, де нагрівається водою, повітрям або ж іншою субстанцією, закипає і переходить у газоподібний стан. Далі  він потрапляє у компресор 4, де стискається з виділенням значної кількості тепла. Цей гарячий реагент надходить у теплообмінник 1 (конденсор),  де охолоджується  під час нагрівання теплоносія системи опалення і переходить у рідкий стан. За розширювальним клапаном 2 тиск рідини знижується, а її температура суттєво зменшується. Вищеописаний цикл повторюється. Такими тепловими імпульсами розігрівається система опалення. Пояснимо схему роботи теплової помпи на конкретному прикладі.
 У столиці Швеції Стокгольмі, розташованій на березі моря, масово використовуються теплові помпи типу «вода – вода».  Температура морської води впродовж року становить +8ºС. Охолоджений теплоносій  надходить до моря, нагрівається до +8ºС, закипає до газоподібного стану і потрапляє до компресора. Під час стискання фреону його температура підвищується до 55ºС. У конденсорі теплоносій передає тепло воді системи опалення, зріджується  і знову охолоджується  при зменшенні тиску. Таким є один робочий цикл теплової помпи.    
Зазначимо, що найбільш економічні режими роботи теплової помпи досягаються за температури теплоносія у межах 45-50ºС. Такому режиму роботи теплової помпи відповідає так звана тепла підлога, яка функціонує в температурних межах 35 - 40ºС. Застосуванням теплих підлог можна зменшити тепловтрати будинку до 30%.
Теплові помпи є різних типів і конструкцій. Найпоширенішими є теплові помпи «повітря – вода», «вода-вода», «грунт -вода» і «повітря – повітря».  Конструктивно це надійні, але надзвичайно складні пристрої, вартість яких досить висока. Виробники постійно вдосконалюють теплові помпи. Досить зазначити, що у помпі Zubadan (Mitsubishi) реалізовано 14 запатентованих технічних рішень.

 
Основним критерієм ефективності теплової помпи є коефіцієнт продуктивності (СОР), який визначається  відношенням кількості отриманих кВт·год тепла до витраченої електроенергії. У дуже ефективних теплових помпах цей коефіцієнт може змінюватися від 1 до 7, залежно від температури зовнішнього середовища (повітря, води, грунту чи іншої субстанції тощо). На рис. 2 подана  залежність СОР від температури (від  -19ºС до +15ºС) для теплових помп Nibe (Швеція).


Рис. 2. Залежність коефіцієнту корисної дії помпи від температур

Як бачимо, навіть при -19ºС теплова помпа значно ефективніша від електрокотла, оскільки споживає у 1,7 разів менше електроенергії. За вищих температур ця помпа ще ефективніша.   

Передові позиціїї з розробки теплових помп утримують японські та шведські фірми. Згідно з даними 2000 року, у світі працювали сотні мільйонів теплових помп. Лише у Японії їх налічується не менше 60 млн. Це зрозуміло, адже Японія є острівною державою, що омивається теплими морями. На сьогодні в Європі віддають перевагу помпам «повітря-вода», оскільки їх просто монтувати, а їхнє використання не
 
створює проблем, пов’язаних із промерзанням ґрунту. Адже коли забрати із грунту критичну кількість тепла, то він просто замерзне, і  помпа не працюватиме. На наше переконання, для України з її здебільшого вологим кліматом ефективними є шведські теплові помпи Octopus (Восьминіг). Шведи реалізували оригінальну ідею засвоєння енергії вологого повітря ребристими поверхнями, що справді нагадують восьминога (рис.3).  


Рис. 3. Шведська теплова помпа Octopus (Восьминіг)  

Сама зовнішня конструкція помпи вирізняється надійністю і простотою. На нашу думку, її застосування є найдоцільнішим на дахах багатоповерхівок, де робоча поверхня постійно обдувається потоками вітру. Це суттєво підвищує ефективність її використання.  
На рис. 4. показано теплову помпу, інтегровану в систему опалення будинку. Вона забезпечує +55ºС на виході, чого вистачає для нормальної роботи системи опалення і нагрівання води. 


Рис. 4. Опалення і нагрівання  води помпою  Octopus

Насамперед, потрібно відзначити мінімальні витрати при встановленні цієї помпи (без буріння землі). Результат є ощадним, а сама система практична і ефективна.  
Алюмінієві ребра чудово конденсують вологу довкілля. Перевагою помпи «Octopus» є відсутність рухомих частин, окрім компресора. Результатом є нескладне обслуговування і продовжений час експлуатації абсорбера (до 50-ти років), а цілої помпи до 25-ти років.  Фірма виготовляє також комбіновані повітряно – водяні помпи, що беруть енергію з грунту і повітря в умовах дуже холодного клімату.  При застосуванні помпи економія нафтопродуктів складає не менше  60%.

Значним недоліком помп  Octopus є  намерзання льоду і перекривання доступу повітря до поверхні конденсора. Намерзання починається від +10ºС і нижче.          
На рис.5 зображені зовнішні температури і коефіцієнти трансформації помпи Octopus у Латвії, де в умовах морського клімату спостерігається висока вологість повітря (до 80%). Як бачимо, від середини вересня до середини грудня коефіцієнт трансформації помпи у середному становив 3.

Рис. 5. Коефіцієнт трансформації теплової помпи (вересень-грудень)

Окрім того, не виявилося явного зв’язку між температурою зовнішнього повітря і продуктивністю помпи. Такі результати стали можливими за рахунок заходів зі зменшення товщини намерзання льоду на робочу поверхню. Тому доцільно встановлювати помпи Octopus на дахах багатоповерхових житлових будинків з можливістю підігрівання робочої поверхні конденсора теплим вентиляційним повітрям, яке викидається в атмосферу. Попередні розрахунки показали високу окупність цих помп і можливість автономізації від міських систем опалення і підігріву води.   

Юрій ДУДИКЕВИЧ








Теги и ключевые фразы
альтернатива водяній помпі, помпи тепл, Вибір теплових помп, теплові помпові установки, какой насос лучше octopus или nibe, теплові помпи львів, повітряна помпа ціни, теплова помпа, принцип роботи теплових помп, установка теплової помпи


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
08.11.2018р.

Самые востребованные виды каминов на рынке

Многие домовладельцы при формировании обстановки дома задумываются о размещении камина. Этот элемент интерьера производит неизгладимое впечатление на гостей, а также служит источником умиротворения хозяев. Горящий огонь оказывает успокаивающее и расслабляющее действие, поэтому мало кто откажется посидеть возле камина с чашечкой чая. Поэтому стоит знать существующие виды – камины представлены в продаже в широком ассортименте.

21.08.2017р.

Укладання каміна з цегли власноруч

Навіть людині, дуже далекій від будівництва, при необхідності під силу укласти камін або піч нескладної форми. Важливо тільки знати, які інструменти і матеріали слід використовувати, який приготувати розчин для кладки, а також яку будівельну цеглу застосуватиі. Братися за роботу без цієї інформації просто не має сенсу.

14.04.2017р.

Камін: як встановити і де розмістити

Ще з давнини вогонь у будинку пов’язували зі сімейним затишком. Він не лише зігрівав дім, а й серця багатьох поколінь. У наш час заміський будинок чи екстравагантну квартиру неможливо уявити без каміна – сучасного елемента інтер’єру. Облаштування каміна у будинку – справа не з легких. Хоча процес встановлення не трудомісткий, але клопотів із погодженням відповідної документації не уникнути.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.