Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

7261
18.08.2014р. |
Cистема водопостачання з рекуперацією тепла
 Cистема водопостачання з рекуперацією тепла

Зростання цін на енергоносії в Україні вже стало реальним, а не прогнозованим явищем. У  2011 році, зокрема, і наступних вартість електрооенергії та газу зросла і зростатиме. Тому питання ефективності наявних систем водо- і теплопостачання стає дуже актуальним.
Зупинимося детальніше на системах водопостачання приватного будинку.  
   
З точки зору комфортності та критерію якість/ціна така система має бути надійною, енергоощадною та окупною. На рис. 1 зображена будинкова система водопостачання, яка відповідає вищепереліченим вимогам. Вона складається з водяної помпи (1), гідрофорного бака (2) із зворотним клапаном (6), сонячного колектора (3), накопичувального бака (4) з циркуляційною помпою (5) і теплообмінником (9), рекуператора стічної води (7), рециркуляційної помпи (8). В разі відсутності Сонця можливе нагрівання чи догрівання води газом чи електроенергією.

Принцип роботи


Водяна помпа (1) подає воду у гідрофорний бак (2). При досягненні верхнього порогового тиску (зазвичай 3 Бар) реле вимикає помпу, а зворотний клапан (6) блокує повернення води у мережу, свердловину чи колодязь. Зазначимо, що тиск всередині  бака створюється звичайною повітряною подушкою. Вона ж забезпечує плавне зменшення тиску споживаної води до нижнього порогового значення (зазвичай 1,5 Бар,  після чого знову вмикається помпа (1). При такому способі регулювання тиску різко зменшується час роботи помпи (1) – до кількох разів на добу. Сам гідрофорний бак є дуже надійним пристроєм, оскільки він складається  лише з металевого корпуса, зворотного  клапана і  реле тиску. Вода з гідрофорного бака  догрівається від газу, електроенергії чи Сонця і надходить до умивальників, ванн тощо. Потім через стічні труби вона потрапляє до рекуператора (7). Сам рекуператор складається з металевої стічної труби (краще мідної). На цю трубу намотані дві котушки з мідних трубок малого діаметру, по яких постійно циркулює холодна вода температурою 5-7˚С від гідрофорного бака.

 Схема роботи рекуператора. Зокрема, показана на рис. 2.  При протіканні стічної води температурою 30-35˚С  її тепло ефективно відбирається холодною водою гідрофорного бака. Ємність гідрофорного бака становить від 200 до 500 л. Вищеописані рекуператори широко застосовуються у Канаді, що дає змогу заощадити до 70% енергії, яка витрачається для нагрівання води. На рис. 3 зображено фабричний рекуператор, вмонтований у каналізаційну систему будинку [2].

Стисло про сонячні водонагрівальні колектори

На сьогодні розроблені прості технології виготовлення ефективних сонячних колекторів [1]. Для цього використовуються мідні трубки, алюмінієва фольга, прозорий полікарбонат, селективна фарба і фанерна чи OSB плита як основа. Рама колектора може виготовлятися з алюмінію чи дерева. Теплоізольований безтисковий накопичувальний бак (4)  виготовляють з грубої фанери товщиною 18 мм. Це підтверджує американський досвід 60-х  минулого століття і останніх років. Було з’ясовано, що такий бак може вміщати до 600-700 л води, чого цілком достатньо для потреб невеликої родини. Зазначимо, що вода накопичувального бака  є лише теплоносієм, що передає тепло трубкам мідного змійовика. Другою функцією такого бака є зберігання води, що циркулює по трубках сонячного колектора. У разі, якщо температура трубок сонячного колектора менша від температури води баку, помпа вимикається, і колекторна вода зливається у накопичувальний бак.  Відновлення роботи помпи можливе лише при підвищенні температури трубок колектора понад температуру бака.
Вже стає зрозумілим, що і у наступні роки вартість енергоносіїв в Україні, штучно стримувана у минулому, буде зростати. Тому актуальним є застосування простих, надійних і недорогих систем нагрівання води. Згідно розрахунків, собівартість сонячного колектора площею 3 м2 з дерев’яною рамою не перевищує 150 євро, а фанерного накопичувального бака з мідним  змійовиком, помпою та автоматикою – 400 євро. Орієнтовний час окупності колекторної системи підігрівання води (колектор, накопичувальний бак, циркуляційна помпа) становить до 5-ти років.

Тисковий гідрофорний бак бажано виготовити на сертифікованому виробництві, оскільки його робочий тиск – 6 Бар. Нам поки що невідомі виробники таких баків в Україні, хоча технологія їхнього виготовлення є нескладною. Такі тискові баки серійно виготовляються у Польщі, Італії та інших країнах.  
З огляду надійності та простоти пропонованої системи водопостачання приватного будинку  можна прогнозувати її поширення при наявності відповідної комплектації.
Якщо розділення стоків теплої води і каналізації можливе у старих будинках (наприклад, під час капітального ремонту), то впровадження даної системи не складає принципових труднощів.        



Висновки
1.    Сучасні енергоощадні будинки оснащені дорогим обладнанням (теплові помпи, системи вентиляції і рекуперації тепла, контрольно-вимірювальна апаратура тощо). Як виявилося згодом, надмірне бажання зменшити тепловтрати (інфільтрація та вентиляція) призвело до появи у мешканців синдрому нездорового будинку.
2.    Останнім часом чисто техногенний підхід до зменшення тепловтрат замінюється екологічним з використанням властивостей природних будівельних, у тому числі й ізоляційних матеріалів. Такий підхід однаково прийнятний для європейців і українців, бо ці матеріали недорогі та мають значну оздоровчу дію.

Юрій Дудикевич «Енергоощадні котеджі» –  Львів: «Сполом»,  2011

Теги и ключевые фразы
Встановлення бака гідрофорного, майстер всатановлення тискового бака imergas львів, майстри всатановлення тискового бака imergas львів, майстри всатановлення тискового бака imergas, тисковий бачок, тисковий бак, гідрофорний бачок ціна, що таке селективна фарба, селективна фарба ціна львів, селективна фарба
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.