Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

10601
11.11.2014р. |
Септик – ефективна індивідуальна каналізація

Систему каналізації приватного будинку облаштовують відповідно до геологічних і гідротехнічних умов місцевості, враховуючи ймовірність  небезпеки забруднення ґрунту і водоносних горизонтів, які є джерелом водопостачання. Місцем для відведення та накопичення стічних вод може бути вигрібна яма або резервуари (септики).

 

Яма для стічних вод – традиційний спосіб облаштування каналізації

Вигрібна яма – найпростіша гідротехнічна споруда, призначена для накопичення стічних вод у спеціальну підземну конструкцію.

Вигрібну яму викопують із розрахунку не менше 0,5 м³на особу. Середні її розміри: довжина 2,5–3 м, ширина – 0,8–1 м, глибина – 1,5 м. Стіни вигрібної ями облаштовують цеглою, каменем або бетоном, які штукатурять цементним розчином, а іноді покривають шаром бітуму. Якщо для облаштування стін ями використали деревину, то їх обов’язково покривають бітумним розчином. Із зовнішнього боку стіни вигрібної ями ізолюють жирною глиною шаром 25–30 см, ретельно її ущільнюючи. Дно ями роблять з ухилом у бік ревізійного люка, а зверху укладають дошки або бетонують. Перекриттями можуть бути дерев'яні щити, але надійнішим є залізобетон. Перекриття теж ізолюють шаром глини завтовшки 30 см і зверху засипають землею. Люк для очищення повинен мати дві щільні кришки, одну з яких розташовують над перекриттям, другу – на рівні землі. Очищають вигрібну яму по мірі її наповнення за допомогою спеціальної асенізаційної машини.

Ємнісні характеристики вигрібної ями залежать від обєму стічних вод і кількості мешканців у будинку.

Септик – абсолютно безпечний резервуар

Сучасним, безпечним і найпоширенішим варіантом облаштування каналізації у власному будинку вважають встановлення накопичувального резервуара – септика. Є проточні і непроточні резервуари.

Проточний резервуар

Принцип роботи проточного резервуара полягає у тому, що спочатку стоки з будинку потрапляють у септик, потім у розподільний колодязь і на поле фільтрації. Очищена на полі фільтрації вода через труби потрапляє у колекторний колодязь, а потім у канаву чи яр. Із канави вода поступово всякає у ґрунт.

Фільтрувальний колодязь – споруда із герметичними стінками, на дно якої укладають гравій і пісок. Шар гравію на дні колодязя – спрощений варіант фільтраційного поля. Проходячи через нього, вода очищується. Його дно, як і будь-яке фільтраційне поле, з часом замулюється. На швидкість замулювання впливає об’єм стоків та їхній склад (кількість жиру, мийних засобів). Щоб очистити воду в проточному септику, використовують біопрепарати, які розчиняють залишки органічних речовин. А щоб видалити стоки з непроточного септика, викликають асенізаційну машину, яка вивозить їх до місця утилізації.

Важливо те, з якого матеріалу виготовлено резервуар для накопичення стічних вод.
Залізобетон не іржавіє, не виштовхується з землі ґрунтовими водами, проте велика вага суттєво ускладнює і здорожує монтаж такого резервуара, а верхню частину бетонної конструкції через 7–8 років експлуатації може зруйнувати волога.

Металеві конструкції легші, ніж залізобетонні, однак, якщо на дно такої конструкції не укласти бетонну плиту, її можуть виштовхнути ґрунтові води. До того ж метал іржавіє і потребує спеціального покриття для надійного захисту від корозії.
Пластик не іржавіє, легкий і простий у встановленні, але при монтажі потрібно забезпечити захист каналізаційної системи від виштовхування ґрунтовими водами.
Каналізаційний резервуар має бути повністю герметичний для того, щоб не сталося випадкового витікання нечистот і забруднення ґрунтових вод. Верхня частина резервуара, виведена над рівнем поверхні ґрунту, має бути закрита герметичною кришкою. Окрім того, у резервуарі обов’язково облаштовують вентиляцію.

Об’єм резервуара 
Об’єм резервуара для стічних вод залежить перш за все від кількості мешканців у будинку. Бажано запроектувати резервуар такого розміру, щоб вивезення стічних вод відбувалося не частіше, ніж раз чи двічі на місяць. Наприклад, у будинку, розрахованому на 4 особи, щодня виробляється приблизно 1 м³ стічних вод. Якщо припустити, що резервуар очищатимуть кожні 15 днів, то його об’єм має становити принаймні 10 м³.
Добре, коли місткість резервуара для стічних вод є кратною ємності асенізаційної машини. Найчастіше такі машини мають ємність 3,0; 4,0; 5,8; і 10 м³.

Порівняльна таблиця об’ємів септика

Кількість постійних мешканців

Добові витрати води, м³

Ємність септика, л

 

1–2

0,3

1000

3–6

0,9

3000

7–9

1,3

2×3000

від 10

 

згідно з індивідуальним проектом

 

При виборі місця для встановлення резервуара слід керуватися відповідними інструкціями і нормами. Перш за все, це СНіП 2.04.03-85 «Каналізація. Зовнішні мережі і споруди» і державний стандарт «Інженерне обладнання для відведення стічних вод». Згідно з цими документами, резервуари для стічних вод мають бути розташовані поза будівлею на відповідній відстані. 

Герметичний і не переповнений
При виборі ємності септика необхідно мати на увазі, що резервуар повинен бути герметичним. Не можна використовувати будь-які способи розгерметизації резервуара, інакше стоки потраплятимуть у ґрунт і поверхневі води. Також не можна робити отвори в дні резервуара або виводити труби з верхньої частини резервуара для поливання прибудинкової ділянки. Йдеться не лише про неприємні запахи, а й про ризик забруднення навколишнього середовища і загрозу для здоров'я людей.
Не слід продовжувати термін зберігання стоків у септику, оскільки це у подальшому може негативно вплинути на навколишнє середовище ділянки.
Якщо стоки заллють вхідний отвір переповненого резервуара, навколо септика поширяться неприємні запахи, вентиляція перестане функціонувати і гази, що утворилися у процесі ферментації та розкладання стоків, виходитимуть із резервуара назовні через усі можливі отвори. Найгірше те, що стоки можуть витікати у приміщення через найнижчі санітарні отвори (наприклад, вхідний отвір на підлозі у підвалі). Окрім того, за низької температури стоки можуть замерзнути у трубі.

Корисні біопрепарати
Незалежно від наявності вентиляції резервуару для накопичення стічних вод, бажано використовувати біопрепарати, які зменшать інтенсивність неприємних запахів із резервуара чи з каналізаційної системи. Вони містять спеціальні штами бактерій і речовини, які стимулюють процес очищення стоків від органічних сполук і хвороботворних мікроорганізмів.
Біопрепарати не токсичні і не руйнують елементи каналізаційної системи. Їх використання запобігає закупорюванню стояка або труби, що відводить стоки у септик.
Місячні витрати на біопрепарати становлять у середньому 15–20 грн, проте переваги їхнього використання наочні. Біопрепарати препарати необхідно використовувати регулярно, залежно від рекомендацій виробника.

Активність біопрепаратів знижує хлор, засоби, які використовують у посудомийних машинах, конденсат із конденсаційних котлів, а також соляний розчин.

Часто стоки, очищені біопрепаратами, використовують для господарських потреб: поливання, миття автомобіля тощо. Але варто знати, що біопрепарати не знищують бактерії, а лише зменшують їхню кількість і обмежують шкідливий вплив.

Олександр Фінько

Теги и ключевые фразы
індивідуальна каналізація сeптик, чим і як закрити септік, прибудинкові септики, як правильно зробить каналізацію, індивідуальна каналізація, Як зробити асенаційну бочку на розлив пополю, фільтрувальний колодязь, як зробити каналізацію в індив. житл. будинку, септики для приватного будику львов
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.