Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

51576
08.06.2010р. |
Облицювання сходів плиткою

Сходи – це перше, з чим стикається і що бачить гість, заходячи до хати. Тому хорошим господарям перш за все необхідно подбати про їхню безпеку і зовнішній вигляд. Ідеальним облицювальним матеріалом для зовнішніх і внутрішніх сходів є керамічна плитка з клінкеру або керамограніту. Обидва ці матеріали мають чудові властивості: практично нульове водопоглинання та зумовлені ним морозостійкість, високу міцність і стійкість до стирання. Така плитка не змінює свого зовнішнього вигляду при впливі на неї сонячних променів, дощу або снігу.

Естетично та грамотно оформити сходи плиткою не так вже й просто, як може здатися на перший погляд. Виготовлення керамічної плитки для сходів – це особливий технологічний напрям у виробництві оздоблювальних матеріалів. Хоча керамічні сходинки й належать до підлогового типу по-криття, проте вони відрізняються від нього низкою властивостей.

При оздобленні керамічною плиткою багато хто вважає, що зі сходинками і кутами можна впоратися, розрізавши підлогову плитку на кілька відповідних за розмірами шматків. Правильно здійснені заміри справді допоможуть укласти плитку на сходи й кути правильно і гарно. Однак це не вирішує проблем, пов’язаних із постійною експлуатацією плитки. Згодом на зрізах плитки з’являються «проточини» від постійного наступання на кут сходинки ногою. Крім того, навантаження на вертикально покладену на сходи плитку набагато вище, ніж на плоску поверхню. Тому витримати таку експлуатацію можуть тільки найміцніші зразки керамічної плитки.

Сходи, плиткаЄ спеціальні керамічні сходи, які позбавлять необхідності різати плитку. Керамічні сходинки виготовляють зі спеціального матеріалу – клінкеру. У процесі виготовлення до маси з найщільніших глин додають склоподібний шамот – речовину, що перетворює клінкерні плитки в одні з найміцніших керамічних виробів. Через велику товщину та щільність клінкерні сходинки витримують високий тиск і успішно протидіють як високій, так і низькій температурі. Облицювати клінкером можна не тільки внутрішні сходи, а й зовнішні елементи: ґанок, зовнішні сходи, фундамент будівлі тощо.

Керамограніт рекомендують як альтернативу натуральному каменю – він дешевший і має більш високі технічні характеристики. Завдяки своїм якостям (міцність, зносостійкість, морозостійкість), сходи, виконані з керамограніту, можна назвати «вічними». Широке різноманіття фактур, кольорів, відтінків, а також наявність різних базових форматів, дають змогу виконати сходи під будь-який архітектурний стиль.
Для того, щоб плитка була справді довговічною, необхідно не тільки правильно вибрати марку, а ще й дотримуватися певних правил монтажу. Перед початком робіт необхідно перевірити міцність і рівність основи, видалити виступаючі або слабкі елементи, також необхідно обштукатурити і вирівняти поверхню. Після цього слід підготувати, відповідно до рекомендацій виробників, скріплювальний розчин, і лише потім розпочинати укладання плитки традиційним способом.

Вимоги до покриття

Перш ніж вирішити, яким буде покриття сходів, треба не тільки продумати естетичну складову проекту, а й врахувати функціональність обраного оздоблювального матеріалу. Слід звернути увагу на такі його параметри, як морозостійкість, протиковзкі властивості, стійкість до стирання.

Морозостійкість
Її забезпечує низьке водопоглинання матеріалу. Ідеальний варіант – водопоглинання не вище 3%. При такому показнику вода не проникає всередину елементів, якими оздоблені сходи. Якщо водопоглинання вище, вода буде поглинатись у покриття, а взимку, замерзаючи, вона може пошкодити його.

Протиковзкі властивості
Не впливають на міцність покриття, але від цієї характеристики залежить безпека людей, які користуються сходами. Тому особливу увагу слід звернути на позначення, яке має бути на упаковці, – R9–R13 (вищий номер означає протиковзкі властивості).

Стійкість до стирання

Верхній шар матеріалу, укладеного на сходах, пошкоджується внаслідок абразивної дії. Тому слід звернути увагу на клас стирання виробів (мінімум 4).

Складові готового набору плитки для сходів

Помилково вважати, що для облаштування красивих сходів достатньо лише звичайної плитки, порізаної за розмірами сходинок. Лінія розрізу не завжди виходить ідеально рівною і гладкою, а зазубрені краї суттєво псують зовнішній вигляд. Тому виробники пропонують готовий набір плитки для оформлення сходів, який складається зі сходинки, плінтуса, підсходинки та керамічного куточка (карниза).

Сходинки
Сходи, плиткаВлаштовуючи сходинки, слід враховувати, що ширина сходинки має становити 20, 25 або 30 см. Виробники готових наборів плитки для оформлення сходів дотримуються саме таких розмірів. Але найкраще, звичайно, спочатку при-дбати всі складові плитки для сходинок, а вже потім робити сходи відповідно до розмірів вибраної плитки. Не тільки розмір, а й форма сходинок може бути різна. Сходи з фігурним краєм, так званим «дзьобиком», можуть бути цільні або збірні. У збірній сходинці карниз є окремим елементом.
Для запобігання ковзанню є сходинки з канавками або рельєфними смужками. З цією ж метою виготовляють сходинки з напиленням абразивного матеріалу. Сходи бувають також кутові. Така сходинка може мати два карнизи або закруглений з обох боків край.

Плінтус
Важливим для сходів є і такий елемент, як плінтус. Він може бути правий і лівий, залежно від розташування сходів щодо стіни (якщо сходи прилягають до стіни). При купівлі плінтуса варто звернути увагу на його форму, яка залежить від типу вибраних сходинок. Якщо сходинки мають фігурний край, то плінтус повинен бути з такого ж виду фігурним прорізом. Ще при купівлі плінтуса для сходинок необхідно знати, що в італійців і німців різні способи маркування – італійці «бік» сходів визначають, стоячи до них обличчям, а німці –
спиною (тобто італійський лівий плінтус у німців буде правим).

Підсходинки
Підсходинкою називають вертикальну частину сходинки. Підсходинку не рекомендують робити вищою 20 см – надто високі сходинки важко долати. Підсходинки не обов’язково мають збігатися за кольором або малюнком зі сходинкою. Навпаки, цікавіше ви-
глядають сходи, сходинки яких оформлені однотонною плиткою, а підсходинки – плиткою з малюнком.

Карниз
Фігурний край, який ще називають карнизом, – це закруглений донизу край сходинки. Перевагою збірних сходинок є те, що у разі потреби завжди можна замінити або підібрати карниз іншого кольору, ніж сама сходинка. З погляду дизайну карниз, що відрізняється за кольором від сходинки, урізноманітнює декор сходів.

Особливості укладання плитки на зовнішні сходи

При укладанні плитки на зовнішні сходи використовують тільки морозостійку облицювальну плитку (її позначають АI або ВІ на упаковці або в супровідній документації), а також еластичний плитковий клей і затирку для міжплиткових швів.

Ступінь стійкості керамічної плитки до впливу холоду визначається тим, яку кількість циклів перемінного заморожування при температурі від –5 до –15°С і подальшого відтавання вона може витримати. Мінімальним пороговим значенням зазвичай вважають 35 циклів (стандартні морозостійкі плитки товщиною 9 мм). Близько 40 циклів здатні витримати плитки вищої якості, близько 50 – плитки спеціального призначення. Однак існують і дуже морозостійкі плитки, які здатні витримати до 100 і більше циклів заморожування. Такі показники має, в основному, керамограніт і високоякісна низькопориста плитка для підлоги.

Сходи, плиткаОснова для облицювальної плитки (з бетону або цементної стяжки) повинна бути морозостійкою, мати достатню несучу здатність, не допускати проникнення вологи, а також бути суцільною, сухою, без незакріплених елементів, тріщин і пилу, а також рівною в межах ухилу (поверхня сходів повинна мати невеликий ухил – не менше 2%). Слід дотримуватися рекомендацій виробників матеріалів та інструкцій щодо їх використання.
Плитку під час зовнішніх робіт установлюють на цементний розчин або клей. Цементний розчин (зазвичай портланд-цемент або позолон-цемент) з вмістом цементу 350–400 кг на 1м3 во-ди укладають товщиною 3–5 см. Якщо ж для фіксування плитки обрано клей, то необхідний спеціальний морозостійкий склад для зовнішніх робіт. Зазвичай товщина клейового розчину становить 1–2 см, проте у деяких клеїв цей показник обумовлюється додатково. Для найякіснішого кріплення плитки обирають механічні системи кріплення, які добре підходять саме для зовнішніх робіт, оскільки забезпечують високий рівень міцності.

Перед облицюванням сходів плиткою необхідно погодити з виконавцем робіт таке:

- план і малюнок облицювання;
- варіанти стикування і прирізки плитки в кутах;
- ширину міжплиткових швів, колір затирки;
- висоту сходинок, порядок і місця облицювання різними плитками, плінтусом, карнизами за кольором, малюнком і розмірами;
- розташування міжплиткових розкладок;
- кількість плитки, карниза, плінтуса – у м2 плюс 5–10% залежно від кількості кутів і місць прирізки плитки;
- допуски залежно від якості плитки.

Порядок укладання плитки на сходи

Облицювання сходів плиткою виконують таким чином. Поверхню сходів, що підлягають облицюванню, очищають від бруду, пилу і залишків розчину. Проводять попередню розкладку плитки на кожній з облицьовуваних поверхонь – це роблять для того, щоб визначити, де і як обрізати плитку, якщо укласти її цілою неможливо.

На суцільну і попередньо вирівняну горизонтальну поверхню сходів укладають приготований цементний або клейовий розчин. Плитку притискають на розчин у суворій відповідності з планом розкладки, вдавлюючи легким постукуванням. Надлишки розчину, що виступив на поверхню плитки через шви, видаляють ганчіркою або тирсою.

Після затверднення розчину шви між плитками затирають затиркою (фугують) за допомогою гумового шпателя. Шви між плитками, укладеними на вертикальну поверхню, бажано обробити силіконовим наповнювачем, тому що вони більше, ніж на горизонтальних поверхнях, схильні до утворення тріщин. Товщина швів між плитками, укладеними на сходи, не має перевищувати 5 мм.
Після фугування швів усю поверхню облицьованих сходів очищають за допомогою ганчірки.

Причини відпадання плитки на сходах:
- недостатньо жорстка конструкція сходів, що може призвести до їх просідання;
- погано очищена та невирівняна поверхня основи (основа має бути очищена від пилу, вирівняна і добре поґрунтована);
- порожнини під плиткою (плитка розколюється, якщо на місце порожнини наступити, наприклад, каблуком);
- неправильне нанесення клейового розчину або низька його якість;
- неправильний вибір плитки (плитку слід підбирати, враховуючи умови її експлуатації –
- стійкість до стирання, твердість, морозостійкість тощо);
- погано зароблені шви (особливо при зовніш-ньому укладанні плитки) –
- призводять до підвищеного водовбирання і подальшого відпадання плитки.

Андрій АНДРУШКО

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua

Теги и ключевые фразы
Плитка на сходи ціна роботи, укладання плитки на поріг, обкласти сходи плиткою ціна, Вартiсть облицювання сходiв, укладка керамічної плитки на зовнішні сходини, обкладання сходів, розцінки на укладку сходів, розцінки на облицьовку сход, ціна поставити плитку на сходи, Облицювання сходiви керамiчною плиткою


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.