Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

3844
12.06.2015р. |
Надійний захист від сонця

Кондиціонер, який завжди вважався найкращим порятунком від літньої спеки щороку стає все більшою розкішшю. Ціни на енергоносії зростають і прохолода влітку коштує власникам кондиціонерів дуже дорого. Але відмовлятися від комфорту не бажає ніхто. Зрештою, робити цього і не потрібно. Варто лише обрати економніший спосіб захисту власної домівки від спекотного сонця. Тим більше, що сучасний ринок пропонує достатньо сонцезахисних конструкцій за доступними цінами. 

Енергозбережне скло

На сучасному ринку є багато компаній, які пропонують захистити власну домівку від сонця за допомогою спеціальних вікон. Йдеться про світлопрозорі конструкції, склопакети з так званого енергозбережного скла, яке відбиває теплову енергію й захищає від проникнення ультрафіолетових променів. Переваги таких склопакетів у тому, що вони достатньо легкі, адже складаються із двох елементів: звичайного скла та скла із покриттям.

Енергозбережне скло буває двох видів: із твердим та м’яким нанесенням. Якщо у першому випадку при виробництві такого скла при температурі понад 600С у склянну масу спеціальним електромагнітним способом додають оксиди металів, що проникають у структуру скла й слугують хорошим бар’єром для сонячного тепла й ультрафіолету, то м’який спосіб передбачає нанесення шарів оксидів металу уже на готове скло. Як стверджують фахівці, скло з м'яким покриттям має кращі енергозбережні властивості. Воно прозоре, добре пропускає сонячне світло й відбиває теплове випромінювання, але більш схильне до механічних пошкоджень, аніж скло твердого виробництва.

Найпопулярнішими виробниками енергозбережного скла на сьогодні є «Pilkington», «Saint-Gobain» та «Guardian». Українські компанії, які виготовляють склопакети, отримують товари цих виробників завдяки прямому постачанню безпосередньо з виробництва. Покупцеві варто порадити лише одне – запитувати сертифікати якості. 

Ролети 

Захисні ролети - це полотно з ламелей (профілів). Полотно рухається вгору-вниз по напрямних і згортається в рулон, намотуючись на вал, який розміщений у захисному коробі. Варіанти керування ролетами можна позділити на дві групи — ручне й автоматичне, або механічне й електричне. Механічне або ручне керування налічує  цілий ряд механізмів, таких як: стрічкове керування, тросиковий редуктор, кардан, інерційний механізм. Так або інакше, всі пристрої механічного керування сталевими ролетами потребують прикладання певних фізичних зусиль, що і відрізняє його від керування автоматичного. Ролети із ручним керуванням виправдані для квартир та житлових будинків, тоді як механічні - ідеальний варіант для офісів.

Окрім ручних та механічних, розрізняють також тканинні та захисні ролети. Тканинні ролети поділяють на два види: відкриті і закриті (касети). Найпростіші ролети – відкриті: полотно просто намотується на валик. Такі ролети виглядають стильно і можуть бути родзинкою дизайну приміщення. Саме полотно, як правило, виготовлене із тканини: натуральна бавовна і льон, рідше інші матеріали. Зрештою, натуральні тканини краще захищають від сонця, аніж синтетичні. І хоча другі – дешевші, обирати вартість свого комфорту лише вам. Тканинні ролети у ванній кімнаті, кухні чи зимовому саду – це гігієнічно і просто, в дитячій кімнаті – яскраво і красиво, в офісі - стильно.

Натомість, основною функцією захисних ролет є саме захист. Вони не псують зовнішнього вигляду будівлі, адже удень можуть бути підняті. А якщо правильно підібрати колірну гаму – захисні ролети можуть навіть вносити свій колорит в архітектурний ансамбль будинку. Окрім того, такі ролети не пропускають шуму та зберігають тепло в приміщенні. Звісно, їх доцільніше використовувати для офісів та магазинів, тоді як тканинні – у квартирах та заміських будинках. 

Жалюзі 

Структура та види

Жалюзі бувають вертикальні і горизонтальні. Основний елемент усіх жалюзі - ламелі, тобто смужки матеріалу (тканини, пластику, металу, дерева). На вертикальних жалюзі вони розташовані вертикально, на горизонтальних, відповідно, -  горизонтально. Вертикальні жалюзі складаються з таких основних елементів: карниза, бігунків, важків, сполучного ланцюжка, ланцюжка керування і мотузки керування.

Карниз - несуча частина, до якої кріплять ламелі. Зазвичай, його роблять з алюмінію. Рідко трапляються пластикові карнизи, але вони можуть погнутися під вагою ламелей, а деталі, що знаходяться усередині, з часом деформують пластик.

Бігунки - пристрої, які з одного боку кріпляться до карниза і пересуваються ним, а з іншого -  на них підвішують ламелі. Саме від якості бігунків, в першу чергу, залежить безперебійна робота механізму вертикальних жалюзі. Купуючи жалюзі, уважно оглядайте усі деталі, оскільки навіть незначний брак може порушити плавний рух ламелей, і тоді жалюзі будуть постійно заїдати, погано рухатимуться і дуже скоро взагалі можуть зламатися.

Важки – їх монтують у нижню частину ламелей, щоб вони не гойдалися від вітру і висіли рівно. Сполучний ланцюжок сполучає ламелі внизу. Як правило, тканинні ламелі сполучають пластиковим ланцюжком. Виробники запевняють, що ці ланцюжки дуже міцні.

Ланцюжок керування, що висить збоку карниза і повертає ламелі на 180°, теж здебільшого пластикові. Є ще мотузка керування - нею приводять у рух ламелі.

Жалюзі бувають тканинними, пластиковими, дерев’яними і металевими. Якщо металеві жалюзі у житлових приміщення практично не використовують, то дерев’яні – свідчення розкоші. З усіх видів саме дерев’яні жалюзі є найдорожчими.

 

Як обирати 

Хорошу репутацію має ізраїльська і голландська продукція. Хоча і ціна її, природно, вища. Але за якість не гріх і заплатити. Тому, замовляючи жалюзі, поцікавтеся, де виготовлені комплектуючі, і не спокушайтеся дешевими цінами - скупий платить двічі.

Перш, ніж купувати жалюзі, слід продумати кілька важливих нюансів:

1. Варіанти кріплення жалюзі: ззовні (зліва) чи всередині (справа) віконного прорізу. Спочатку необхідно вирішити, як саме ви їх будете кріпити. Варіантів тут кілька. Варіант перший: жалюзі кріплять у віконний проріз. При цьому кімната видаватиметься більшою, але підвіконня буде зайняте ламелями й улюблені квіточки доведеться перемістити в інше місце. Варіант другий: жалюзі кріпляться до стіни над вікном (як карниз для звичайних фіранок) або до стелі. Тоді віконний проріз закривається цілком і квіти на вікні можна залишити.

2. Правильно розрахувати габаритні розміри жалюзі. Якщо ви вирішили повісити жалюзі усередині віконного прорізу, відніміть від висоти отвору 2 см, щоб ламелі не лягали на підвіконня. Якщо хочете прикріпити жалюзі до стіни над вікном, краще щоб вони були трохи більшими і заходили за межу вікна на 15 см. До речі, відстань між підлогою і жалюзі повинна бути не меншою 5 см.

3. У який бік відчинятимуться-зачинятимуться жалюзі? Є чотири варіанти руху ламелей при зачиненні жалюзі: ламелі рухаються у бік, протилежний мотузці керування; ламелі рухаються у бік мотузки керування; ламелі роз'їжджаються в обидва боки від центра; ламелі з'їжджаються до центра. Зауважте, правильний вибір диктують не лише ваші уподобання, а й "виробнича необхідність". Наприклад, обов'язково зверніть увагу, чи не будуть зібрані ламелі заважати, коли ви захочете відчинити вікно.

 

 

Світовий досвід

Звісно, жалюзі не забезпечать приємної прохолоди в кімнаті, якщо на вулиці за тридцять. Тому світові виробники взялися створювати максимально ефективні жалюзі, які давали б змогу захищати приміщення від ультрафіолету якйнайкраще. Так, чеськая фірма «Isotra» пропонує рішення спеціально для пластикових вікон – жалюзі «Isolite». Їхня особливість в тому, що їх ставлять на кожну стулку, впритул до скла. Біле полотно цих жалюзі відбиває сонячне світло ще до того, як воно встигло нагріти приміщення. За словами виробників, температура в приміщенні в сонячний день може знизитися на 2-4С.

Бельгійська фірма «SunShield» винайшла унікальне, технічно складне рішення для скляних куполів, фасадів, зимових садів та інших похилих поверхонь засклення. На перший погляд, їх рішення нагадує звичайні горизонтальні жалюзі, але відмінність у тому, що ці жалюзі кріплять на будь-якій похилій поверхні, під будь-яким кутом.

Але найдалі пішли практичні німці. Вони вирішили розміщувати жалюзі не всередині приміщення, а зовні, і створили так звані «рафштори» - зовнішні жалюзі. Їх монтують у зовнішніх віконних прорізах і вони відбивають сонячні промені ще до того, як вони проникли в приміщення. В німецьких і австрійських містах вони дуже популярні – коштують недешево, але доволі швидко окуповуються.

 

Сонцезахисна плівка

Анна Казимир,  менеджер із роботи з клієнтами компанії «FENSTER», про переваги та недоліки сонцезахисних плівок

Найсучасніша форма захисту від дії сонячного випромінювання, застосовувана на віконному склі, - це сонцезахисна плівка. Більшість із них затримують ультрафіолет майже на 99%, а інфрачервоне (теплове) випромінювання - на 40-80%.

Сучасна технологія дає змогу відбивати значну кількість сонячної енергії без втрат оптичної видимості.  У разі розбивання скла віконна плівка забезпечує безпеку, утримуючи скло в рамі й не даючи йому розсипатися. За необхідності досягнення більшої міцності використовують міцнішу броньовану сонцезахисну плівку.

Сонцезахисну тонувальну плівку сьогодні пропонують у різних колірних відтінках та із різним ступенем затемнення. Сучасну сонцезахисну віконну плівку виготовляють за новітніми технологіями. Вона поліпшує зовнішній вигляд будинку, роблячи його більш сучасним й індивідуальним.

Сонцезахисні плівки встановленні на звичайне скло, доповнюють його такими якостями: по-перше, до 80% послаблюють сонячну енергію та забезпечують односторонню видимість. Такі плівки зберігають в приміщенні прохолоду влітку та тепло взимку; забезпечують захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання та захист меблів та інтер’єру приміщення від вигоряння. Сонцезахисні плівки є не горючими, не токсичними та відповідають високим екологічним вимогам. Вони забезпечують більш тривале запобігання руйнації віконного скла при дуже високій температурі, що сповільнює розповсюдження вогню, забезпечуючи тим самим тривалішу безпеку людей при пожежі. Щобільше, такі плівки навіть захищають від промислового шпіонажу – знімання звукових коливань зі скла спеціальною апаратурою.

Недоліком усіх раніше використовуваних теплозахисних плівок було те, що вони затримували не тільки інфрачервоні промені, а й видиме світло. Освітленість приміщення погіршувалась. Особливістю, характерною лише для багатошарових плівок, які ми пропонуємо, з використанням спеціально підібраних металів для напилювання є те, що вони практично не погіршують проходження видимого світла.

Так, тонування вікон в офісі або квартирі виконується за допомогою спеціальних тонувальних плівок - дуже тонких полімерних плівок, що мають унікальні властивості. Залежно від хімічного складу та конструкції тонувальні плівки можуть надавати вікнам додаткової міцності і стійкості до ударів, навіть захищати навіть від куль і вибухів. Останні використовують у спеціальних захисних конструкціях, таких як скління кас в банках, вітрин магазинів тощо.

Щодо цінового діапазону на сонцезахисні плівки, то вартість справді є різною. Але тонувальна плівка економ-класу - це не обов'язково погана плівка. Тонувальні плівки середнього цінового діапазону містять як мінімум один шар металізованого поліестера. Залежно від використовуваного для металізації металу, тонувальна плівка може коштувати дорожче або дешевше. Так, плівка, металізована алюмінієм, більш доступна, оскільки технологія нанесення алюмінію менш складна, ніж, наприклад, технологія нанесення хрому або золота. Тонувальна плівка преміум-класу містить від одного до трьох металізованих дорогими металами шарів, що забезпечує найвищий ступінь пропущення видимого світла при хорошому захисті від УФ-променів і теплового випромінювання. Наявність кількох металізованих шарів робить плівку дзеркальною й дає змогу сховати від сторонніх очей особисте життя й простір.

 Наталя БРОДСЬКА

 

Теги и ключевые фразы
Що використовують багато виробників для захисту молодих дерев від спекотного сонця, економний кондиціонер класу а+++
Більше статей за тегами
  • жалюзи7
  • енергозбережне скло
  • ролети захисні
  • плівка тонувальна
  • ручне керування
  • ультрафіолетові промені


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
21.06.2019р.

Інноваційна розробка від бренду Velux — мансардні вікна с дистанційним...

Виробник VELUX нещодавно запропонував покупцям принципово новий тип продукції — віконні системи серії VELUX INTEGRA с дистанційним управлінням. Мансардні вікна серії INTEGRA стануть оптимальним рішенням для тих, хто прагне максимального комфорту.

22.01.2019р.

Установка окон в зимнее время — преимущества и недостатки

Установка окон в помещении — мероприятие ответственное. В дальнейшем от этого зависит комфорт и расходы на энергоносители. И дело не только в качестве продукции. На конечный результат влияет и профессионализм монтажников. Они должны правильно установить оконную конструкцию, устранить все щели и мостики холода, через которые возможны тепловые потери. Тогда окно на все сто будет выполнять свое предназначение.

18.05.2017р.

Как выбрать компанию для замены пластикового окна?

Даже при незначительной финансовой выгоде, например, акционной цене, человек склонен отдать предпочтение более доступному товару. Подобные уловки продавцы дорогой продукции готовят для своих клиентов, экономя на качестве изделий. Но добросовестные производители оконных конструкций могут сделать уникальное для рынка столицы и Украины предложение без потери уровня качества конечного продукта.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.