Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?
БудЭксперт от 23.11.2013 Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери |
БудЭксперт от 09.11.2013 Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол |
БудЭксперт от 26.10.2013 Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы |
БудЭксперт от 12.10.2013 Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша |
БудЭксперт от 28.09.2013 Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой |
БудЭксперт от 21.09.2013 Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы |
Крыша - Кровельные материалы Укладка металлочерепицы, утепление |
Крыша - деревянная конструкция Обработка древесины, кровельный пирог |
Кирпич как строительный материал Производство, технические характеристики |
Рынок каминов Топливо для каминов, обслуживание, дизайн |
Металлопластиковые окна Производство, выбор, эксплуатация |
Брусчатка Производство, укладка, дизайн |
Солнечные коллекторы Принцип действия, монтаж, обслуживание |
Как установить бассейн собственноручно и только за час? Установка и уход |
Двери - визитная карточка помещения Установка и уход |
Утепление дома пенопластом Эксплуатация и уход |
Утепление зданий Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей |
Канализация частного дома Описание, требования, монтаж |
Автоматические гаражные ворота Типы, конструкция, автоматика ворот |
Электроинструменты Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты |
Кафельная плитка Проверка качества, укладка, уход |
Умный дом Проектирование системы, управление, безопасность |
Фильтры для воды Виды фильтрации, разновидности, производители и цена |
Водоотведение и хранение воды Трубы, баки для воды |
Мансардные окна Конструкция, аксессуары, пользование |
Натяжные потолки Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход |
Выбор душевой кабины Тип кабины, установка, уход |
Выбор камина Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание |
Сучасний будинок – це не тільки комфортне та...
Сучасне суспільство перетворилося на «Покоління...
1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...
Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...
В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...
Сучасні
сонячні повітряні колектори ефективно нагрівають повітря і цілком задовільно
опалюють приміщення у весняну та осінню пору. Однак роль сонячних колекторів
при осушуванні стін неопалюваних приміщень досі недооцінена. Адже взимку можна
заощадити значну кількість дорогих викопних енергоносіїв, припинивши опалення
незадіяних готельних чи навіть житлових приміщень. Повітряні колектори є
простими і надійними пристроями, які час від часу потребують профілактики.
Поза сумнівом, що використання у будівництві конструкцій з природних матеріалів (дерево, глина, вапно) спрощує сам процес будівництва, здешевлює споруду та забезпечує довговічність самої будівлі. Наприклад, глиняна піч - лежанка ідеально вписувалася у глиняну хату. Використання таких конструкцій ніяк не впливало на час «життя» будівлі. Натомість системи водяного опалення є недосконалими, бо час від часу їх слід ремонтувати чи навіть заміняти котли чи водяні радіатори. Порівняно з «життям» будівельних конструкцій системи водяного опалення недовговічні й дорогі, а існування теплових «корків» під стелею зменшує ефективність їхнього застосування. Системи повітряного опалення значно кращі та простіші, але і тут є можливості подальшої «натуралізації» їхніх конструкцій.
На основі найновіших досліджень, проведених німецькими та англійськими вченими на початку ХХІ ст., виявлено, що природні ізолятори (деревно-волоконні плити, грубі вапняно-костричні штукатурки, корок тощо) мають значну термомасу, а отже, і здатність до накопичення та утримування великої кількості тепла. Усі синтетичні матеріали характеризуються значно меншою термомасою і не накопичують значної кількості тепла. Гідно подиву й те, що природні ізоляційні матеріали дешевші від синтетичних. Наприклад, на основі очерету, відходів льону та коноплі вигідно створювати на місцях прості безвідходні екологічні виробництва теплоізоляційних матеріалів. Це відходи, які колись в кращому випадку спалювалися, нині у всьому світі вважаються цінною сировиною, яку слід якомога ширше застосовувати. Наприклад, у всіх європейських країнах, в тому числі й Україні, виведено ненаркотичні сорти коноплі, костриця якої широко використовується при будівництві недорогих екологічних будинків. Більше того, англійська технологія вапняно-конопляного будівництва нині завойовує американські та австралійський ринки.
Передача тепла будівельною
конструкцією
Здатність будівельної конструкції до передачі тепла визначається її опором до проходження теплового потоку. Взимку теплові потоки направлені зсередини будинку назовні, а влітку навпаки. Що вищий опір теплопередачі, то якіснішим є теплоізолятор конструкції. Тому в наших державних будівельних нормах товщина пінопласту, яким рекомендують обшивати зовнішні стіни, зростає з року в рік. На нашу думку, використання дорогих, шкідливих та недосконалих синтетичних матеріалів є самовбивчою практикою, так само як і нищення льонарства за часів президента Кучми.
Які
прості та недорогі технології енергозаощадження можна запропонувати нині на
основі природних ізоляційних матеріалів?
Для відповіді на це запитання заглибимося у фізику процесу теплопередачі. Будівельна теплофізика одвічно вирішує дві основні проблеми: як накопичити тепло всередині будинку і як не віддати його назовні. Відомо, що здатність до накопичення тепла мають матеріали з високою теплоємністю. Зазвичай це матеріали, питома густина яких сягає сотень кг/м3. З них слід вирізнити сиру глину, яка добре накопичує тепло та має оздоровчі й бактерицидні властивості. Наприклад, глиняні стіни чудово регулюють відносну вологість повітря в оптимальних для людини межах – 40-60%. Зазвичай глину перемішують з соломою, землею та піском для досягнення кращих міцнісних та паропровідних характеристик стіни. Але така саманна структура не «тримає» накопичене нею тепло. Іншими недоліками є небажаний вплив вологи та низька несуча здатність стін. Отже, стіни слід утеплити паропроникними теплоізолювальними штукатурками та підсилити їх дерев’яним каркасом. Тоді саманним стінам не страшне намокання та втрати тепла. Як каркас може бути використана система балок (фахверк), проміжки між якими заповнені теплоізоляцією.
Теплопередача у саманній
стіні
Розглянемо
механізми теплопередачі у саманній стіні, покритій шаром
Синтетичні ізолятори добре тримають тепло і тільки. Вони дорожчі від природних, шкідливі та менш якісні, бо їхня низька термомаса не в змозі накопичувати тепло, щоб динамічно протидіяти холоду.
Як збільшити кількість
тепла, накопичуваного вапняними
ізоляційними структурами?
Першим кроком є встановлення прозорого покриття над зачорненою тепло ізолювальною штукатуркою. Тоді вітер не здуватиме тепла з тепло ізолятора, і процес його накопичення відбуватиметься інтенсивніше. Наступний крок є логічним продовженням попереднього. Між скляним покриттям та теплоізолятором мають бути повітряні проміжки, які зменшують теплове випромінювання стін, тобто зачорнена ізоляційна поверхня нагрівається під склом. Тепловий потік повільно прогріває штукатурку і рухається вглиб стіни. Але якась частина теплової енергії випромінюється через скло назовні і не доходить до середини будинку. Натомість зачорнену засклену стіну можна перетворити на так званий солярний комин. Повітря проходить між засклінням та зачорненою поверхнею, нагрівається і надходить у будинок. Отже, за невеликі гроші отримуємо найпростіший та найдешевший сонячний колектор, вартість якого не перевищує вартості скла чи полікарбонату. Перевагами описаного підходу є суттєве утеплення будинку та можливість опалення будинку гарячим повітрям навіть у зимовий час. При відсутності Сонця холодне повітря не потрапляє до будинку, бо спрацьовують стінові клапани, які перекривають рух повітря всередину.
Юрій ДУДИКЕВИЧ, к.т.н.,
експерт з енергозбереження; (067) 246-23-56
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.
Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?
Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.
Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.
Экономное и комфортное отопление: как выбрать
Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.