Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

6315
06.07.2010р. |
Ізоляція комунікацій заміського будинку
Захищати від холоду, а також від дії агресивного середовища та іржі треба не тільки стіни, фундамент і покрівлю, а й комунікації – труби опалювання, водопостачання і вентиляції. Добре утеплені труби гарячого водопостачання й опалювання можуть суттєво зменшити втрати тепла і звести до мінімуму ризик замерзання води взимку, якщо її циркуляція з якихось причин припинилася.

Влітку відсутність теплоізоляції також призводить до неприємних наслідків. Труби холодної води, наприклад, можуть стати джерелом вологості, адже волога з навколишнього середовища має властивість конденсуватися на прохолодній поверхні. Це ж стосується і вентиляційної системи. В результаті конденсації вологи металева поверхня труб кородує і руйнується. Для запобігання цьому виробники пропонують спеціальні трубні утеплювачі – мінеральну вату, скловату, пінополіуретан, спінений синтетичний каучук тощо, котрі мають певну сферу застосування, переваги і недоліки.

Трубопроводи можуть бути прокладені як під землею, так і над нею. Залежно від цього, а також від інших умов (наприклад, температури проточної рідини), застосовують той чи інший теплоізоляційний матеріал. Технічні аспекти теплоізоляції труб тепер регламентуються СНіП 41-03-2003 «Теплова ізоляція обладнання і трубопроводів».
Усі провідні фірми-виробники теплоізоляційних матеріалів пропонують спеціалізовані трубні утеплювачі. Це може бути мінеральна вата на металевому каркасі, циліндри і напівциліндри, фольговані плити з однобічною геометрією навантажень та інша теплоізоляція. Зазвичай виробляють групу матеріалів – для труб різного діаметра. Так, для тепломагістралей підійдуть мати, а комунікації котеджу краще ізолювати за допомогою напівциліндрів. Групу матеріалів підбирають відповідно до механічних і теплотехнічних характеристик.
При ізоляції труб необхідно враховувати температурні режими навколишнього середовища та рідини у трубі. Замерзлі труби можуть потріскати через тиск льоду, який нагромадився усередині. Найпростіший спосіб запобігти утворенню льоду – це відкривати кран у сильні морози. Але у приватному будинку або на дачі кран відкритим надовго не залишиш, тому заздалегідь варто подбати про утеплення водопроводу.
Вибір утеплювача для труб і його монтаж краще довірити професіоналам, які швидко і якісно утеплять будь-які інженерні системи.

Утеплення труб збільшить термін їхньої експлуатації, знизить втрати теплової енергії та захистить їх від негативного впливу температурних факторів.

 

ТІМи на основі мінерального і скляного волокна
Найпоширеніший утеплювач, що слугує для захисту труб від холоду і перепадів температур, – мінеральна вата. Її широко застосовують у всіх сферах будівництва, у тому числі й для захисту комунікацій.
Трубопроводи ізолюють мінераловатними матами з подальшим покриттям алюмінієвою фольгою або папером (такі мати незамінні для теплоізоляції труб великого діаметра). Ефективність такого утеплення багато в чому залежить від ретельності його монтажу.
Ще один матеріал – мінераловатні циліндри, завдяки яким вдається значно знизити трудомісткість ізоляційних робіт при дуже високій якості виконання. Порожнисті циліндри мають надріз по всій довжині, легко замикаються на трубі і закріплюються кліпсами, якщо циліндр не покритий шаром алюмінієвої фольги, якщо по-критий – алюмінієвим скотчем. Циліндри легко різати на сегменти для ізоляції трубних відводів. Їх використовують для теплової ізоляції трубопроводів як при надземному (на відкритому повітрі, у підвальних, приміщеннях), так і підземному (у каналах, тунелях) прокладаннях. Температурний діапазон застосування мінераловатних циліндрів – у межах від –180 до +750°С, тобто вони підійдуть для будь-яких комунікацій.

ТІМи зі синтетичного каучуку
Для ізоляції так званих «холодних» об’єктів (системи вентиляції та кондиціонування, холодильні установки тощо) застосовують спінений синтетичний каучук. Перевагами цього матеріалу є чудові теплоізоляційні властивості, надійність у роботі, повна герметичність ізоляційного шару, який також захищає від води. При склеюванні спіненого синтетичного каучуку відбувається так зване взаємне проникнення поверхонь – ефект холодного зварювання, тому клеєні шви виходять на-віть міцнішими, ніж сам матеріал. Недоліком синтетичного каучуку є досить висока вартість. Спінений каучук практично не має недоліків, володіє високою міцністю і може застосовуватися при температурі труби від –200 до 485°C, проте і ціна його дуже висока. До того ж, оскільки спінений каучук –
матеріал нееластичний, для теплоізоляції інженерних комунікацій різного виду і розмірів потрібно придбати цілий набір готових виробів у вигляді напівциліндрів, кутків, оболонок тощо.

ТІМи з пінополіетилену і пінополіуретану
Ще один теплоізоляційний матеріал – пінополіетилен – дешевший, ніж синтетичний каучук або мінеральна вата, але сфера застосування поліетилену обмежена його властивостями. Низький опір дифузії водяної пари не дає змоги використовувати даний матеріал для ізоляції холодних об’єктів. Поліетилен погано піддається склеюванню, а через деякий час дає значну усадку, клеєні з’єднання нерідко розходяться уже протягом першого року експлуатації. Цього можна уникнути, використавши теплоізоляційні труби з поліетилену, які разом із листовими матеріалами і необхідними аксесуарами утворюють єдину універсальну систему ізоляції будь-яких інженерних мереж. Труби забезпечені замком, що дуже зручно в місцях, де потрібен по-стійний демонтаж ізоляції. Монтаж проводять шляхом попереднього розрізання ізоляції по технологічному шву із подальшим склеюванням уздовж розрізу.
Останнім часом досить широко почали застосовувати теплоізоляцію з пінополіуретану (у вигляді готових труб з ізоляцією, напилення і так званих шкаралуп, яка має низький коефіцієнт теплопровідності, довговічна, і, крім того, може бути використана при ізоляції трубопроводів безканального підземного прокладання. Проте цей матеріал має недоліки: висока вартість, горючість, токсичність речовин, що виділяються при горінні, нестійкість до дії прямих сонячних променів (останню проблему доводиться вирішувати за допомогою полімерного або жорсткого захисного кожуха, що суттєво підвищує ціну на готовий виріб). Окрім того, пінополіуретан не можна застосовувати для ізоляції труб, температура яких перевищує 130°С, а при накладці на трубу готових шкаралуп необхідно звертати особливу увагу на антикорозійний захист труби, оскільки матеріал має закриту пористу структуру, і між трубою та шкаралупою накопичується конденсат.

Армопінобетон
До особливої категорії матеріалів належить армопінобетон (АПБ), але його наносять на труби лише в заводських умовах. Це ізоляція, що складається з теплоізоляційного армованого пінобетонного шару (товщина 60–150 мм залежно від діаметра труби і температури теплоносія) з нанесеним на нього 3-шаровим гідрозахисним покриттям. Теплоізоляційний шар наносять методом формування в касетних формах шляхом заповнення пінобетонною сумішшю простору між сталевою трубою і стінками форми з подальшою автоклавною обробкою (при температурі 180°С і тиску 8 атм.). Перевагами такої ізоляції є можливість її застосування для всіх наявних способів прокладань трубопроводів (підземний безканальний і канальний, надземний тощо), абсолютна негорючість і екологічність вживаних матеріалів.
Здебільшого ізоляція різних трубопроводів, особ-ливо у побутових системах, – завдання не дуже складне і не дуже дороге, оскільки розміри (довжина цих самих труб) зазвичай невеликі.

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua

Теги и ключевые фразы
утеплювач вспінений каучук, ізоляція труб пінополіуретаном купити у львові, захист ізоляція ванной, броньовані двері з мінероватним заповненням м.львів, ізоляція трубопроводів опалення, вимоги до ізоляції газових труб, спінений синтетичний каучук недоліки, як утеплити трубопровід горячої води великого діаметру, вимоги до ізоляції газових труб в приватному будинку, пінополіуретан нееластичний


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.