Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?
БудЭксперт от 23.11.2013 Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери |
БудЭксперт от 09.11.2013 Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол |
БудЭксперт от 26.10.2013 Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы |
БудЭксперт от 12.10.2013 Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша |
БудЭксперт от 28.09.2013 Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой |
БудЭксперт от 21.09.2013 Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы |
Крыша - Кровельные материалы Укладка металлочерепицы, утепление |
Крыша - деревянная конструкция Обработка древесины, кровельный пирог |
Кирпич как строительный материал Производство, технические характеристики |
Рынок каминов Топливо для каминов, обслуживание, дизайн |
Металлопластиковые окна Производство, выбор, эксплуатация |
Брусчатка Производство, укладка, дизайн |
Солнечные коллекторы Принцип действия, монтаж, обслуживание |
Как установить бассейн собственноручно и только за час? Установка и уход |
Двери - визитная карточка помещения Установка и уход |
Утепление дома пенопластом Эксплуатация и уход |
Утепление зданий Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей |
Канализация частного дома Описание, требования, монтаж |
Автоматические гаражные ворота Типы, конструкция, автоматика ворот |
Электроинструменты Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты |
Кафельная плитка Проверка качества, укладка, уход |
Умный дом Проектирование системы, управление, безопасность |
Фильтры для воды Виды фильтрации, разновидности, производители и цена |
Водоотведение и хранение воды Трубы, баки для воды |
Мансардные окна Конструкция, аксессуары, пользование |
Натяжные потолки Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход |
Выбор душевой кабины Тип кабины, установка, уход |
Выбор камина Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание |
Сучасний будинок – це не тільки комфортне та...
Сучасне суспільство перетворилося на «Покоління...
1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...
Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...
В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...
Сьогодні на ринку житлового будівництва є чимало будівельних компаній, які пропонують різноманітне житло: від економ-класу до класу де-люкс. Та аж ніяк не завжди декларовані будівельними компаніями характеристики житла є достовірними. Які міфи про житлове будівництво склалися на ринку і як правильно обрати якісне та комфортне житло, спробуємо з’ясувати в цій статті.
Міф перший: купівля житла на стадії будівництва більш ризикована, ніж на вторинному ринку
Насправді це не так. Ризик є завжди: і на первинному, і на вторинному ринку. Але стверджувати, що під час купівлі житла на первинному ринку ризики більші, ніж на вторинному, некоректно. Купуючи житло на вторинному ринку, Ви також можете зіштовхнутися з ризиками: житло може бути заставлене в банку, на нього можуть претендувати інші родичі, про яких вас не повідомлять, у квартирі можуть бути прописані неповнолітні діти, відповідно, договір купівлі-продажу житла можуть визнати недійсним. Як наслідок, можете втратити і квартиру, і кошти. Є безліч інших ризиків, пов’язаних із купівлею готового житла на вторинному ринку.
На первинному ринку ризики також існують. Зокрема, ризик недобудови та законності спорудження житла. Щоб не втрапити в халепу, потрібно знати нюанси купівлі житла на первинному ринку. Купуйте житло лише в забудовників, які тривалий час працюють на ринку та спорудили чимало об’єктів. Якщо компанія будує перший будинок, може не здійснити необхідних розрахунків і не завершити будівництва. А якщо компанія збудувала десятки будинків, то й наступні обов’язково спорудить. Для всіх афер на зразок «Еліта-Центру» характерно було те, що компанія будувала перший і останній у своїй діяльності будинок. Точніше, навіть не мала наміру щось будувати.
Також варто пам’ятати, що на сьогодні законодавство залишило, фактично, єдино можливий правовий механізм купівлі житла на первинному ринку – через участь в фондах фінансування будівництва (ФФБ). Якщо Вам пропонують здійснити пайову участь в будівництві, підписати інвестиційний договір, купити опціони, вкласти депозити в банку та інші схеми, окрім ФФБ – це не зовсім законно і житла ви й справді можете не побачити. Тому не варто мати справу із забудовниками, які реалізують житло через інші механізми, як ФФБ. Якщо забудовник створив фонд фінансування будівництва з банком або фінансовою компанією, це, як мінімум, означає, що в нього все гаразд із дозвільними документами і за його діяльністю пильно спостерігає держава в особі Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, завдяки чому квартира не може бути продана кілька разів.
Міф другий: на вторинному ринку житло дешевше, ніж на первинному
Якщо порівняти вартість однокімнатної квартири на вторинному та первинному ринках, то інколи й справді може скластися враження, що на вторинному ринку квартири дешевші. Але якщо поділити вартість квартири на кількість квадратних метрів, то з’ясується, що квадратний метр на вторинному ринку значно дорожчий, ніж на первинному. Річ у тому, що тепер будують комфортне житло значно більшої площі, ніж у будинках, споруджених за часів Радянського Союзу. Важко уявити, як вміщуватиметься сім’я на кухні площею 5-6 кв. метрів, а на первинному ринку кухня навіть в однокімнатній квартирі має зазвичай площу не менше 10 метрів, у якій комфортно може зібратися за святковим столом уся родина. Купуючи квартиру на первинному ринку ви отримаєте можливість планування квартири з врахуванням ваших побажань.
Міф третій: індивідуальне опалення в новобудовах
Зараз чи не всі забудовники заявили, що в будинках, які вони спорудили, є індивідуальне опалення. Але на практиці з’ясовується, що це не зовсім так. Зазвичай, індивідуальним опаленням називають встановлення дахової котельні в будинку або індивідуального теплового пункту в будинку. Насправді це те саме централізоване опалення. Адже тепло будете отримувати тоді, коли його запускатиме контора, яка обслуговує будинок: ЖЕК або спілка власників, і не зможете впливати на рівень подання тепла, зменшуючи чи збільшуючи його відповідно до погодних умов. Справжнє індивідуальне опалення – коли у вас у квартирі встановлено двофункційний котел, і є можливість вмикати опалення хоч у липні. Тому перш ніж спокуситися на індивідуальне опалення, поцікавтеся, чи буде встановлено в квартирі двофункційний котел. Якщо котла в квартирі не буде, то про індивідуальне опалення можна забути.
Міф четвертий: сучасні “безшумні” ліфти
Що таке сучасний “безшумний” ліфт? Такого поняття немає апріорі. Поцікавтеся характеристиками ліфтів, а саме – шириною дверей ліфта. Вони мають бути не менше 90 см, як є, скажімо, у ліфтах фірми OTIS. Якщо такого пройому нема, то користі від того, сучасний це ліфт, чи не сучасний, не так уже й багато. І запам’ятайте: високоякісний ліфт завжди безшумний і необов’язково має бути гідравлічним.
Міф п’ятий: внутрішні стіни із шлакоблоків та газобетону кращі за цеглу
Насправді вони дешевші за цеглу, тому будівельні компанії їх застосовують для зменшення собівартості будівництва, проте їх складники мають негативний вплив на здоров’я мешканців. Найкраще використовувати екологічно чисті матеріали, які водночас зберігатимуть оптимальні кліматичні умови у квартирі. А також необхідно врахувати, що для внутрішнього оздоблення квартири краще застосовувати матеріали на вапняній основі, а не на гіпсовій.
Міф шостий: житло дороге через хабарі та наживу будівельників
Насправді це не так. Вартість житла залежить від собівартості, у яку входить вартість ділянки, проектної документації та будівельних робіт. Ділянки під забудову в різних місцях мають різну ринкову вартість, тому й житло в різних частинах міста коштує по-різному. А прибутки будівельні компанії закладають, як правило, однакові. Якщо вам у Львові пропонують житло за ціною менше 6500,00 грн, варто уважно проаналізувати, що там не так. Може, нема дозвільних документів, або відсутні інженерні мережі. В цьому випадку треба пам'ятати, що дешеве та якісне поняття несумісні — чудес не буває.
Міф сьомий : енергозбереження та утеплення фасадів
Питання енергозбереження у світі на першому місці, і про це пишуть усі газети. В Україні це питання ще не розглядали на серйозному рівні. Теплотехнічний розрахунок огороджуючих будинків вимагає товщину утеплювача 80-100 мм і більше, залежно від товщини та матеріалу стін, тобто цегляні чи бетонні. Відповідно, Вам необхідно перевірити товщину утеплювача на фасаді, і в разі меншої товщини, ніж 80 мм, вимагати теплотехнічний розрахунок огороджувальних конструкцій, виконаних проектним інститутом, і знати, що це відхилення від проекту. Енерговитрати через зовнішні стіни значні, і це приводить до значного збільшення витрат газу за індивідуального опалення.
Міф восьмий: цілодобове забезпечення водопостачання
Міська влада торочить, що забезпечить Ваш будинок водою цілодобово,
але на випадок аварійної ситуації: чи на мережах, чи на водозаборах попросить у Вас пробачення. Відповідно, коли купуєте квартиру в новому будинку,
переконайтеся, що в ньому передбачені резервуари з запасом води на п’ять діб та насосне обладнання з автоматикою.
Міф дев’ятий: забезпечення автостоянками для машин
Реклами новобудов на житлові будинки передбачають автостоянки та гаражі для більшості машин жителів будинку, та коли Вам необхідно припаркувати машину, для неї не знайдеться місця. Тому купуючи квартиру, переконайтеся, що місце для стоянки машини – в межах земельної ділянки, відведеної до житлового будинку та з відповідною кількістю до норм для вашого будинку.
Міф десятий: звукоізоляція квартир
Звукоізоляція та шумозахист квартири в сучасних умовах відіграє значну роль для Вашого настрою та збереження здоров’я. Тому під час купівлі квартири необхідно переконатися, що стяжки підлоги квартир виконано у звуко-теплоізоляційною прокладкою, а міжквартирні перегородки мають повітряний прошарок, щільно заповнений мінватою.
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.
Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?
Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.
Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.
Экономное и комфортное отопление: как выбрать
Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.