Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры

 


Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

1678
01.12.2015р.
Яценюк готує нове підвищення тарифів на комуналку

Верховна Рада прийняла у першомучитанні законопроект №2706 «Про заходи, спрямовані на забезпечення стійкогофункціонування суб'єктів господарювання у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання й водовідведення».

Він пропонує ввести мораторій на нарахування й стягнення штрафів за борги на газ й електроенергію, якщо підприємства не отримали держгоскомпенсацію різниці в тарифах.

Проект закону був запропонований групою із 12 депутатів з різних фракцій ще у квітні цього року, але ВР вирішила  розглянути його тільки після того, як водоканали й підприємства теплокомуненерго дружно заявили про погрозу відключення води й тепла через боргиза електроенергію й газ. Причина не лише в неплатежах споживачів. Як запевняють комунальники, тарифи не покривають собівартості послуг, а держава протягом останніх 10 років несвоєчасно й далеко не повністюкомпенсує цю різницю. На сьогодні заборгованість держбюджету перед комунальними підприємствами становить близько 8 млрд грн. У свою чергу, водоканали й тепломережі не можуть розрахуватися з компаніями, щопоставляють електроенергію й газ, а ті до основного боргу додають штрафи й пеню

«З початку року наш борг перед місцевою енергопостачальною компанією коливався в межах 6-7 млн грн., і на цю суму були нараховані штрафи 4,5 млн грн. На питання, звідки підприємство повинне взяти гроші, щоб покрити санкції, ніхто відповіді не дає, у тарифи ці видатки не закладаються», — розповідає директор КП «Тернопільводоканал» ВолодимирКузьма.

Не виключено, що таке тривале затягування зрозглядом законопроекту пояснюється тим, що це вигідно енергетикам, які мають сильнелобі в парламенті. Загнавши теплокомуненерго й водоканали у борги, їх можна буде без проблем приватизувати. «Якщо питання зкомпенсацією різниці в тарифах не буде вирішено, то може скластися ситуація, що комунальні підприємства згодом перейдуть у приватну власність підприємств — постачальників газу й електроенергії», — заявив народний депутат Юрій Соловей (Блок Петра Порошенко). Підстави для такого розвитку подій є: ще влітку цього року ВР прийняла в другому читанні й у цілому законопроект №2956 «Про внесення змін у Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» (щодо механізмів впливу на підприємства-боржники), яким НАК «Нафтогаз України» дозволено відбирати майно підприємств за борги. На сьогодні заборгованість теплокомуненерго й ТЕЦ за газ, використанийдля виробництва тепла, становить 15,7 млрд грн., а борг ТЕЦ за блакитне паливо, спожите для генерування електроенергії, — близько 4,6 млрд грн.

Представники підприємств ТКЕ й водоканалів стверджують, що введеннямораторію на нарахування й стягнення штрафів не вирішить проблему заборгованості за газ і електроенергію. «Вона виникає в тому числі через неплатежі споживачів, а також через те, що тарифи на теплову енергію продовжують бути економічно необґрунтованими», - вважає директор правового забезпечення ПАТ «Київенерго» Ольга Ієвлєва. Хоча середній тариф на тепло для населення збільшився на 72%, теплоенергетики кажуть, що нинішні розцінки нижче собівартості послуги - вони покривають близько 90% видатків. Скаржаться на низькі тарифи й представники водоканалів. «Щоб розцінки на воду й водовідведення відповідали собівартості, їх треба підвищити на 20%», - говорить Володимир Кузьма.

В уряді Арсенія Яценюка із цим згодні, а тому мають намір продовжувати підвищувати тарифи. У червні цього року Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2029а «Про внесення змін у деякі закони України у сфері комунальних послуг», що  забороняє з 1 січня 2016 р. установлювати тарифи нижче собівартості. Примітно, що документ пройшовчерез парламент таки оперативно — через місяць він був прийнятий у цілому. Не забарився й Кабмін — на початку вересня прийняв постанову №670, яким зобов’язав Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг, (НКРЭКУ) розробити нову методику формування тарифів на комуналку. Нині цей документ оперативно готують. Головне нововведення — розцінки на тепло й воду будуть установлюватися раз у рік з урахуванням запланованого росту цін на енергоносії, реагенти й інші видатки. «У тарифах буде передбачена компенсація витрат, які понесуть підприємства в плановому періоді, а також буде враховуватися індекс інфляції», — заявив член НКРЭКУ Артем Чумак. Простіше кажучи, якщо заразпідприємства-ліцензіати подають на затвердження Нацкомісії свої розрахунки тарифів, ґрунтуючись на видаткахна теперішній момент, то з нового року вони будуть враховувати й майбутню інфляцію. За прогнозами НБУ, в 2016 р. вона складе 12%.

Це означає, що розцінки на тепло й воду підвищать до рівня їхньої собівартості (на 10-20%), додадуть до цьому ще 12%-ву інфляцію й приплюсують рентабельність. До речі, у законопроекті №2029а  граничний рівень рентабельності підприємств-постачальників послуг не встановлений. Його буде визначати НКРЕКУ окремо для кожного з 222 ліцензіатів у сфері теплопостачання, які покривають 98% ринку, і 148 ліцензіатів у сфері водопостачання, що надають послуги 92% споживачів. Рентабельність для інших суб'єктів господарювання, які працюють на ринку тепло- і водопостачання, будутьустановлювати органи місцевого самоврядування. Звідси висновок – тарифи на тепло й воду в наступному році будуть підвищені як мінімум на 25-35%.  

Джерело: domik.ua

 

Теги и ключевые фразы

Більше новин за тегами
  • водоотведение12
  • централізоване водопостачання
  • теплкомуненерго
  • стягнення штрафів
  • забогованості за газ
  • введення мораторію


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати






При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.