Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

1412
30.07.2020р. |
Швидкотверднучі клінкер-ефективні бетони

Відповідно до стратегії низьковуглецевого розвитку Європейської цементної асоціації (CEMBUREAU), необхідно суттєво скоротити викиди CO2 до 2050 р. на кожному етапі виробничо-технологічного ланцюжка – від виробництва клінкеру, цементу і бетону до будівництва.

Вже до 2030 р. заплановано скоротити викиди CO2 при виробництві цементу на 30%, а на етапі виробництва бетону та будівництва – на 40%. При цьому заміна кожного кілограму клінкеру в бетоні на цементозаміщуючі матеріали дає змогу зменшити емісію СО2 на 0,6–1,0 кг. Для всіх виробників цементу на території ЄС діють квоти на викиди CO2 (у березні 2020 р. вартість складала 21 EUR/т СО2). Тому важливими є дослідження потенціалу підвищення показників бетону, починаючи від початкового перемішування бетонної суміші до властивостей бетону. Eфективність в'яжучого в бетоні визначається таким параметром, як клінкер-інтенсивність [кг клінкеру/ (м3·МПа)]. Для традиційних бетонів з міцністю на стиск 30 МПа мінімальне значення клінкер-інтенсивності становить близько 8 кг/(м3·МПа), проте середнє значення становить, як правило, 12 кг/(м3·МПа). Отримання клінкер-ефективних бетонів забезпечують технологічнооптимізовані високомарочні портландцементи CEM І 42,5R, CEM ІІ/А-LL 42,5R, CEM ІІ/А-S 42,5R виробництва ПрАТ “Івано-Франківськцемент”, які повністю відповідають європейським стандартам та виготовляються на основі портландцементного клінкеру нормованого мінералогічного складу. Водночас результати випробувань бетонів на основі даних портландцементів свідчать про суттєвий вплив на міцність водоцементного відношення  (В/Ц).

При виготовленні бетонних сумішей часто використовуються дуже дрібні піски (Мк =1,0…1,5), а зерновий склад крупного заповнювача починається від 5 мм. Як правило, у бетонній суміші відсутні фракції від 2 до 5 мм, що призводить до збільшення міжзернової пустотності в бетоні та перевитрати цементу. Типовий склад бетонної суміші на основі портландцементу марки 500 характеризувався кількісним співвідношенням компонентів Ц:П:Щ=1:1,81:3,46 (Ц=350 кг, В/Ц=0,61). Заповнювачі: пісок Миколаївський (Мк=1,3), гранітний щебінь фракції 5–20 мм. Добавки суперпластифікаторів полікарбоксилатного типу різних виробників РСЕ-1 та РСЕ-2 в кількості 0,7 мас.% (2,45 кг/м3) забезпечували зниження В/Ц бетонної суміші на 25…30%, тоді як лігносульфонати (ЛСТ) тільки до 10%. Для бетону з добавками РСЕ встановлено суттєвий приріст міцності порівняно з бетоном з добавкою ЛСТ; за кінетикою наростання міцності бетони з добавками РСЕ можна віднести до швидкотверднучих (fcm2/fcm28≥0,5). Клінкер-інтенсивність для бетону без добавок складає 8,25 кг клінкеру/(м3·МПа), а для бетону з добавками РСЕ зменшується до 6,38…6,11 кг клінкеру/(м3·МПа). Отже, суперпластифікатори РСЕ є значно ефективніші порівняно з пластифікатором ЛСТ. При концентрації 36% (ρ=1,18 г/см3) вміст сухого ЛСТ складає всього 0,26% від маси цементу або 0,65 кг/м3 бетону. Така кількість ЛСТ не може в достатній мірі забезпечити необхідний водоредукуючий ефект, тому бетон характеризується розвинутою капілярно-пористою структурою. Невідповідність кривої зернового складу бетону також негативно впливає на його властивості, зокрема викликає пониження легковкладальності бетонної суміші, проблеми з її перекачуванням та ущільненням, сегрегацію складників, а також підвищення витрати цементу, погіршення експлуатаційних властивостей та довговічності бетону.

Негативний вплив підвищеного водо-цементного відношення та невідповідності фракційного складу компонентів вищенаведеного складу бетону наглядно виявляється при дослідженні мікроструктури цементуючої матриці традиційного бетону з добавкою ЛСТ методом растрової електронної мікроскопії. Як видно з мікрофотографій, на рівні мезоструктури (х200) спостерігається нібито монолітна цементуюча матриця, проте на рівні мікроструктури (х10000) видно, що цементні зерна контактують між собою недостатньо щільно, при цьому відбувається зростання капілярної пористості.

Це свідчить про необхідність підвищення щільності цементуючої матриці для забезпечення морозостійкості та довговічності бетону.

Технологічно-оптимізовані високомарочні портландцементи ПрАТ «Івано-Франківськцемент» в комплексі з добавками полікарбоксилатних суперпластифікаторів нової генерації при умові правильно запроектованого гранулометричного складу полікомпонентної суміші заповнювачів забезпечують формування щільної монолітної мікроструктури цементуючої матриці, що дозволяє отримати швидкотверднучі клінкер-ефективні бетони, які характеризуються підвищеною міцністю, морозостійкістю, тріщиностійкістю та довговічністю і відносяться до бетонів з високими експлуатаційними властивостями.

Саницький М.А., д-р техн. наук, проф., керівник випробувальної лабораторії 

 будівельних матеріалів і виробів (ВЛБМВ)  при НУ «Львівська політехніка»

м. Львів, пл. Св.Юра, корпус 8, к. 103.

 Тел. (032) 258 24 01

https://lpnu.ua/vlbmv

Теги и ключевые фразы

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.