Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

14463
11.05.2011р. |
Декоративна штукатурка
Від якості фасадних робіт значною мірою залежить зовнішній вигляд будь-якої будівлі — як на стадії будівництва, так і при її ремонті. Нині на ринку будматеріалів є величезний вибір штукатурок для оформлення фасадів. Достаток технологій і матеріалів дає змогу зробити фасад презентабельним, довговічним і «стресостійким» до погодних умов. Поставитися до вибору технології фасадних робіт варто серйозно – від того, які матеріали будуть використані, безпосередньо залежить термін служби і функціональні можливості фасаду.
Витрата декоративних рельєфних штукатурок 1,5–5 кг/м2; при цьому необхідно брати до уваги, що у разі використання штукатурки з мінеральним наповнювачем її витрата залежить від розміру гранул наповнювача – що більше зерно, то, відповідно, вища витрата ($3–15 за м2).

Декоративна штукатурка Звичайна штукатурка — це розчин, який складається з в’яжучого та наповнювачів (гіпс, цемент або пісок + вапно). Призначення такої штукатурки – ліквідація нерівностей кам'яної кладки і дефектів стіни, стикових швів між блоками, гідро-, тепло- і звукоізоляція приміщення, захист стіни від цвілі, вологи тощо. Говорити про низьку естетичність цього матеріалу як облицювального не доводиться – після висихання штукатурку покривають плиткою, фарбою тощо. Але використання деяких штукатурок не передбачає подальшого облагородження оздоблюваної поверхні. Таким чином, вони є самостійним фінішним покриттям. Причому номенклатура і різноманітність властивостей цих декоративних штукатурок настільки велика, що досить складно піддається класифікації.
Для фасадних робіт слід використовувати тільки сертифіковані фасадні матеріали, а самі роботи мають виконувати кваліфіковані фахівці, які добре знайомі з технологією виконання робіт.

Декоративна штукатуркаКласифікація декоративних штукатурок
Штукатурки класифікують за типом в’яжучого, який і визначає властивості покриття. Отже, залежно від типу в’яжучого, штукатурки поділяють на мінеральні (полімер-модифіковані, цементно-вапняні або цементні) та полімерні (синтетичні).
Мінеральні штукатурки водостійкі, тріщиностійкі стійкі до стирання, мають високу паропроникність. При цьому вони відносно недорогі.
Полімерні штукатурки поділяють на:
-акрилові – мають низьке водопоглинання, особливо ефективні в умовах експлуатації з інтенсивним впливом опадів, еластичні, стійкі до деформацій, їх випускають у готовому для застосування вигляді;
-силікатні (на основі «рідкого» скла) – готові до застосування, мають високу паропроникність, гідрофобні, стійкі до деформацій;
-силіконові (на основі силіконових смол) – готові до застосування, паропроникні, мають високу гідрофобність, стійкі до атмосферних опадів, забруднень і деформацій.

Крім того, штукатурки класифікують за розміром і типом наповнювача. До параметрів, за якими розрізняють штукатурки, виходячи з їхніх експлуатаційно-технічних і технологічних характеристик, також належать спосіб нанесення, формування малюнка поверхні, довговічність, стійкість до негативних факторів зовнішнього середовища, адгезійна здатність, тріщиностійкість тощо.
Полімерні штукатурки бувають на водній (акрилові, бутан-стирольні, полівінілацетатні) і неводній (епоксидні, поліуретанові) основах, що визначає спосіб нанесення покриття.
Розрізняють штукатурки також за розміром і типом зернистого наповнювача. Виходячи з розміру зерен, вони бувають тонко-, середньо- та грубофактурними. Малюнок і рельєф поверхні фасаду залежать і від того, яким чином була нанесена штукатурка: валиком, шпателем, пульверизатором. Залежно від інструменту, можна отримати три типи поштукатуреної поверхні: рівномірно гладку, борозчисто-шорсткувату (середній розмір зерен – «кора», «мюнхенська») або суцільно шорсткувату (великі вкраплення – «гусяча шкіра», «руно»).

Мінеральні штукатурки
Їх постачають у вигляді сухої безбарвної суміші. Вони мають підвищену вогнетривкість, паропроникність і екологічність. Але, з іншого боку, еластичність цього класу покриттів відверто залишає бажати кращого. Наносять їх на мінеральні основи, заздалегідь поґрунтовані спеціальними складниками, які підвищують зчеплення стіни і покриття. Після нанесення покриття структурують у поздовжньому, поперечному або круговому напрямку за допомогою пластикової тертки.

Полімерні штукатурки
У таких штукатурках в’яжучим можуть бути епоксидні смоли, поліуретани, акрилові, стирол-акрилові й інші дисперсії. Наприклад, якщо фасад будинку піддаватиметься інтенсивному сонячному опромінюванню, то бажано використовувати полімерні штукатурки на основі акрилових дисперсій. В умовах вологого клімату перевагу надають стирол-акриловим і бутадієн-стирольним штукатуркам. Якщо ж котедж розташований в умовах несприятливого клімату (у промисловому районі), то альтернативу поліуретановим і епоксидним фасадним штукатуркам знайти складно.
Полімерні штукатурки застосовують практично на всіх твердих поверхнях (цеглі, бетоні, камені, цементно-стружкових плитах тощо), які треба заздалегідь поґрунтувати. Ступінь декорування та різноманітність отриманих ефектів у разі вибору цих покриттів обмежуються тільки глибиною фантазії дизайнера і досвідом робітників. На відміну від мінеральних декоративних штукатурок, акрилові, наприклад, не рекомендують використовувати в системах зовнішнього утеплення по мінеральній ваті, зважаючи на низькі дифузійні властивості.
Основними перевагами штукатурок на основі силіконових смол є здатність відштовхувати пил і вологу, стійкість до сонячної радіації, хороша паропроникність і довгий термін експлуатації. Постачають їх у вигляді вже готового до застосування складника, причому високих вимог до поверхні нанесення не пред'являють – необхідна лише наявність силіконової ґрунтовки. Фасад із таким облицювальним покриттям потребуватиме мінімального догляду, але значного початкового вкладення коштів. Колірний діапазон силіконових штукатурок досить широкий.
Силікатні штукатурки виготовляють на основі «рідкого скла» і продають вже у готовому для нанесення вигляді. Це практично універсальне покриття з точки зору вимог до поверхні нанесення, але його застосовують виключно разом зі силікатними ґрунтовками. Кількість відтінків цього класу штукатурок також досить велика.

Декоративна штукатуркаДекоративні рельєфні штукатурки на неводній основі
У більшості матеріалів на неводній основі функцію в’яжучих елементів виконують епоксидні смоли та поліуретани. Їхніми перевагами є висока зносостійкість покриття, стійкість до агресивних середовищ, міцність і хороша адгезія до основи. Після нанесення і висихання декоративні штукатурки на поліуретановій і епоксидній основах не підтримують горіння. Однак треба пам'ятати, що при нагріванні вище 140°С смоли, що становлять основу матеріалу, починають розкладатися з виділенням токсичних речовин (декоративні штукатурки на основі епоксидних смол виділяють сполуки з хлором, а поліуретанові – ціаніди).

Декоративні рельєфні штукатурки на водній основі
Декоративні штукатурки на водній основі набагато безпечніші, ніж на неводній – полімери, які до них входять, розкладаючись, не виділяють отруйних речовин. Втім, у цих штукатурок є і свої недоліки: насамперед – нижча температурна стійкість, тобто їх не можна наносити на сильно розігріті поверхні (більше 65–90°С). Найпоширенішими сполучними елементами штукатурок на водній основі є акрилові, стирол-акрилові, полівінілацетатні (ПВА) і бутадієн-стирольні дисперсії. Покриття на основі акрилових дисперсій стійкі до ультрафіолетових променів і температури до 90°С. Стирол-акрилові покриття мають кращу стійкість до води, вони паропроникні та стійкі до ультрафіолету, але вже при температурі понад 65°С починають жовтіти. Бутадієн-стирольні дисперсії мають найвищу вологостійкість, жовтіти починають теж при температурі понад 65°С і зовсім не паропроникні. Ну, а покриття на основі полівінілацетатних дисперсій мають обмежену вологостійкість, хорошу паропроникність, стійкість до яскравих сонячних променів і температури до 90°С.

Підготовка поверхні
Поверхня під штукатурку має бути міцною, сухою і чистою, без слідів крейди, жиру та силіконів, без значних нерівностей і дефектів (більше 2–4 мм). Практично завжди поверхню необхідно попередньо просочити спеціальними ґрунтовками, які, з одного боку, зміцнюють, а з іншого – створюють умови для хорошого зчеплення декоративної штукатурки зі стіною.

Технологія застосування
Розчин штукатурки наносять на оздоблювану поверхню шпателем або терткою з нержавіючої сталі. Коли вона загусне і нанесення на поверхню конструкції ускладниться, розчин додатково перемішують міксером. Додавати воду в готову суміш не можна. Товщину шару розчинної суміші на поверхні фасаду визначають за розміром зерен наповнювача — вона може становити від 1,5 до 3,5 мм. Після нанесення суміш вирівнюють терткою, збираючи надлишки, а коли вона перестане прилипати до інструменту, поверхні оздоблюваного шару надають потрібної фактури. Цю операцію виконують за допомогою пластмасової тертки, яку тримають горизонтально. Роботи на одній поверхні слід виконувати без перерви, дотримуючись правила «мокре на мокре». Якщо виникає потреба перервати роботу, то вздовж лінії, де планують її завершення, слід наклеїти клейку стрічку і нанести на неї штукатурку. Перед відновленням роботи стрічку знімають разом із залишками свіжої штукатурки.
Технологія застосування декоративних полімерних штукатурок (акрилових, силікатних, силіконових) аналогічна за умови, що їх доставляють на об'єкт у готовому вигляді. Перед застосуванням їх треба тільки перемішати.

Фактури поверхні
На вибір декоративних штукатурок, крім інших факторів, впливає також кінцевий вигляд покриття – фактура поверхні. Фасад може бути абсолютно гладким або фактурним.
Фактура «короїд»
Таку фактуру отримують шляхом затирання пластиковою терткою свіжого шару штукатурки. Поодинокі зерна, які є в матеріалі заповнювача, обертаються під час затирання, розкреслюють штукатурку залежно від напрямку руху інструменту. Завдяки різним методам затирання (вертикально, горизонтально, колами), можна надавати штукатурці різноманітного вигляду. Залежно від розміру зерна, фактура може бути більш виразною або більш м'якою.

«Камінцева» фактура
Матеріали з великим вмістом зерен однієї і тієї ж фракції мають більш однорідний вигляд. Затерті терткою, вони набувають фактури густо покладених дрібних камінців, так званої фактури «під гальку».

Фактура, модельована різними інструментами
Щоб надати такій штукатурці певної фактури, використовують губчастий валик, тертку, кельму, щітку або інший інструмент. Цю штукатурку можна також наносити розпиленням. Слід пам’ятати, що структурна штукатурка має велику клейкість.
Фактура мозаїчного типу
Мозаїчну штукатурку укладають на поверхню і розгладжують металевою терткою. Залежно від розміру зерна, можна отримати більш гладку або шорстку поверхню. В’яжучими в цих штукатурках є прозорі смоли, а наповнювачами – кольорові дрібні камінчики, в тому числі й пофарбований кварцовий пісок. Після тверднення отримують скляну кольорову штукатурку. Мозаїчні покриття рекомендують використовувати на цоколях будинків, на площах балюстрад.

Наповнювачі
Мінеральні наповнювачі декоративних рельєфних штукатурок бувають трьох основних видів. Це мармурова, гранітна та кварцова крихта або їхні суміші. Розмір зерен крихти коливається в досить широких межах: від 0,5 до 4–5 мм. При цьому один і той же матеріал можуть випускати в кількох варіантах із різними розмірами крихти. Природно, що її розміри впливають не лише на зовнішній вигляд і ступінь рельєфності поверхні, а й на витрату матеріалу: що більші розміри, то вища витрата.

Кварцова крихта має середнє зчеплення з полімерним зв’язувальним, гладку поверхню, стійка до стирання і подряпин.
Мармурова крихта має хороше зчеплення з полімером, проте її стійкість до стирання і подряпин невисока. Зерна мармурової крихти мають шорстку поверхню.
Гранітна крихта також має шорстку поверхню, середнє зчеплення з полімерними зв’язувальними, хорошу стійкість до стирання і подряпин.

Способи облаштування рельєфних поверхонь
За способом формування рисунка на поверхнях декоративні штукатурки поділяють на три групи. До першої належать штукатурки, рисунок яких наносять на поверхню «способом відображення», наприклад, рельєфним валиком, шпательним ножем, спеціальними пензлями, щітками, віничком або просто пальцями. Наприклад, декоративні штукатурки «Kevyt-Rae» фірми «Tikkurila» (Фінляндія), «KH-Rollputz» фірми «Tex-color» (Німеччина), «SPS-Rollputz» фірми SPS (Нідерланди) тощо.
Друга група – це штукатурки, які містять невелику кількість крупнозернистих гранул мінерального наповнювача і які утворюють поверхню за «способом поєднання». Після нанесення на оздоблювану стіну масу розрівнюють шпателем або гладилкою. При цьому на стіні через відповідні переміщення зерен наповнювача з'являється рисунок:
-у вигляді борозен і канавок – якщо гранули наповнювача мають округлу форму;
-подряпин або «бороди» – якщо зерна наповнювача шорсткі і мають неправильну форму.
Це, наприклад, штукатурки «KH-Rillenputz» фірми «Tex-color», «SPS-Spachtelputz» фірми SPS, «Bolix-RM» фірми «Bolix» (Польща), «Dekor» фірми «Kaleterasit» (Туреччина) тощо.

Є ще одна група декоративних штукатурок (їх називають «фактурними»), які наносять простим шпателем, валиком або напилюванням без будь-якого подальшого оздоблення або розрівнювання гладилкою. При цьому поверхня, залежно від використаного матеріалу, стає однотонною або багатоколірною.

Андрій АНДРУШКО

Коментарі

Іван МЕЛЕХ, інженер-будівельник:
– При виборі декоративної штукатурки, перш за все, варто звернутися за кваліфікованою допомогою до архітектора-дизайнера, який зможе порекомендувати той або інший варіант вже на стадії опрацювання плану будинку.
Далі приступають до вибору штукатурів. Таку відповідальну справу слід довірити працівникам, у яких вже є певний досвід.
Фасадні роботи виконують навесні або восени, що пояснюється примхливістю покриття – поверхня має бути сухою, не піддаватися дії прямих сонячних променів, а температура навколишнього середовища має варіюватися в межах +5…+30°С. Залежно від кількості шарів облицювального покриття процес штукатурення з урахуванням необхідності висихання кожного шару може затягнутися на кілька днів. Не варто купувати готові до застосування штукатурки завчасно: як правило, більше року вони не зберігаються.

Андрій ПРОКОПЦЬО, фахівець у галузі оздоблення фасадів:
– За останні 6–7 років на ринку з'явилося багато нових оздоблювальних матеріалів, серед яких особливий інтерес викликають фасадні декоративні покриття, які після нанесення утворюють різноманітні однотонні або багатоколірні рельєфні поверхні.
До складу декоративної штукатурки входять:
-сполучна частина – найчастіше це синтетична смола (яка може бути у вигляді дисперсії або розчину);
-наповнювач;
-різноманітні добавки – розчинник, загусник, консерванти, гідрофобні (водовідштовхувальні) речовини, антисептики і біоцидні речовини.
За типом сполучного елемента декоративні штукатурки поділяють на дві великі групи: матеріали на водній і неводній основі. Крім того, їх розрізняють за матеріалом наповнювача, способом нанесення і формування рисунка поверхні.

Теги и ключевые фразы
штучни щикатурки кимнатни, як затерти на гладко бараник, Пісок для щікатуркі може бути дрібний чи ні, де купити суміш для щикатурки, декоративна щикатурка, з чого сладається штукатуреа, чим покривають поштукатурені фасади, коротка характеристика полімерцементних штукатурок?, бараник болікс купити тернопіль, бараник болекс купити тернопіль
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.