Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

4901
01.07.2016р. |
Де потрібна теплоізоляція?

Де потрібна теплоізоляція?    

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.
Слід зазначити, що утеплювати у будівлі, яку споруджують чи уже побудували, можна буквально все – від фундаменту до даху. Проте для досягнення максимальної ефективності необхідно знати деякі технічні особливості, характерні для різних сфер вживання теплоізоляції.
Стіни
У споруджених будинках часто застосовують внутрішнє утеплення, хоча, з точки зору теплотехніки, це не найкращий варіант. Річ у тім, що при цьому, окрім зменшення корисної площі, волога, що неминуче утворюється в житловому приміщенні, починає конденсуватися на холодній частині стіни, тобто під теплоізоляцією. В результаті зволожуються стіни, що негативно впливає на внутрішню обробку приміщень і здоров'я людей, що знаходяться в них. Щоб цього уникнути, необхідно використовувати пароізоляцію.
Найоптимальнішим, на думку фахівців, є фасадне утеплення, що дає змогу не лише ефективно і надійно утеплити вже зведену будівлю, а й надати їй нового вигляду. Варто зазначити, що таке утеплення є найбільш правильним зі всіх точок зору. Річ у тім, що, порівняно з іншими конструкціями, стіни мають набагато більшу площу і тому найуразливіші до холоду: до 40% усіх втрат тепла відбувається саме через них. При цьому зовнішня частина стін будівлі при експлуатації витримує несприятливу дію перепадів температур, опадів, сонячної радіації й інших шкідливих чинників.
Якщо утеплення виконують зовні, то проблема конденсації вологи вельми ефективно вирішується завдяки використанню сучасних паропроникних утеплювачів (таких, як «FaСade BATTS»). Зона випадання конденсату зміщується в шар утеплювача, який випаровує його в довкілля. Завдяки цьому несуча стіна залишається сухою. Крім того, стіна усередині теплоізоляційної "шуби" не піддається температурним перепадам і, залишаючись постійно нагрітою зсередини, стає своєрідним акумулятором тепла, сприяючи збереженню комфортної температури.

Проте всі переваги зовнішнє утеплення може мати лише при правильному розрахунку і монтажі. Річ у тому, що сучасне фасадне утеплення є досить складною системою, що налічує безліч елементів. І якщо які-небудь її частини будуть неправильно підібрані, ефективність утеплення істотно знизиться.

Часто це відбувається через використання неправильного металевого кріплення, яке створює "містки холоду" між утеплюваною стіною і довкіллям. При монтажі теплоізоляції у фасадній системі необхідно стежити, щоб плити щільно прилягали до ізольованої поверхні і одна до одної, заповнювали весь передбачений для цього об'єм, а в місцях прилягання не залишалося щілин. При багатошаровій ізоляції бажано, щоб кожен подальший шар перекривав внапуск шви попереднього шару.
Покрівля
Звернімо увагу на дах. Відомо, що через нього втрачаємо до 20% тепла. Утеплення скатних дахів, основного конструкційного рішення в приватному будівництві, ускладнене тим, що в покрівельних конструкціях найчастіше використовують горючі або не вогнестійкі матеріали (дерево, сталь або алюміній). Отже, для того, щоб мінімізувати наслідки пожежі, необхідно застосовувати негорючу теплоізоляцію.
Також дуже важливо, щоб утеплювач вільно пропускав водяну пару, але не був гігроскопічним (не набирав вологи з атмосфери), оскільки при підвищенні вологості матеріалу на 5% його теплоізоляційна здатність зменшується майже вдвічі. Враховуючи наведені вимоги, для утеплення скатних покрівель добре підходять легкі плити з кам'яної вати (наприклад, «ЛАЙТ БАТТС»), які встановлюють між кроквами. Між іншим, правильне утеплення скатних покрівель дає змогу перетворити горищне приміщення на житлове (мансарду), що збільшує корисну площу житла.
Також зазначимо, що пласкі покрівлі, які переважають у містах і входять у моду в індивідуальному будівництві, неможливо створити без використання якісної теплоізоляції. При цьому вимоги до неї дуже суворі, адже, на відміну від скатної, пласка (з ухилом близько 2%) піддається більшому навантаженню і всі її елементи мають бути високої якості. Так званий "покрівельний пиріг" – це складна багатошарова інженерна конструкція, що складається з основи (профнастил або плита перекриття), пароізоляції, що запобігає потраплянню водяної пари з приміщення в теплоізоляцію, теплоізоляції і гідроізоляційного килима. Теплоізоляція при цьому повинна бути достатньо жорсткою, щоб витримати значне навантаження, не втрачаючи своїх якостей.

Підвал
Останнім часом підвал все частіше використовують як підсобне приміщення, майстерню тощо. Зробити підвал або цокольний поверх житловим можна лише за умови достатньої товщини теплоізоляції всіх частин будівлі, що контактують із ґрунтом. Якщо на етапі закладання фундаменту не була виконана суцільна зовнішня гідро- і теплоізоляція по периметру будівлі за схемою "ґрунт, гідроізоляція, теплоізоляція, фундамент", домогтися прийнятного мікроклімату буде складно і дорого.
Підлога
Підлогу доцільно утеплювати і ще з однієї дуже важливої причини – шар теплоізоляції слугує хорошим звукопоглиначем. Як відомо, підлогу укладають різними способами, отже, підбирати утеплювач слід із врахуванням її конструкції. При укладанні підлоги на лаги, утеплювач розміщують між ними. При цьому він не піддається навантаженню, тому у такому разі доцільно використовувати легкі плити з кам'яної вати. Якщо передбачається цементне стягування, слід застосовувати жорсткіші теплоізоляційні матеріали.
Підлога і стеля в більшості будинків зв'язані воєдино. І звичайно, стелі теж можна утеплювати. При цьому, окрім збереження тепла, теплоізоляція виконує ще одну дуже важливу функцію – вона стає чудовим звукоізолятором.


Об'єктивна необхідність
Треба зазначити, що, окрім створення комфорту і затишку, правильне використання теплоізоляції істотно знижує економічні втрати. За оцінками фахівців, зношеність трубопроводів у Росії сягає 80%, що стає причиною витоків, які почастішали, й аварій, масових вимкнень теплопостачання житлових і муніципальних будівель. Тепловтрати на трасі перевищують норми в 2 рази, відтак, доводиться платити не стільки за обігрівання власних квартир, скільки за обігрівання "вулиці". Якщо такі тепловтрати знизити, витрати на опалювання відчутно зменшаться.
Підсумовуючи, зазначимо, що за минулі століття людина навчилася гідно протистояти виклику суворого клімату і виробила низку простих умов, яких необхідно дотримуватися, щоб жити і працювати в комфорті. Одна з основних – не жаліти засобів на якісну теплоізоляцію. Все витрачене окупиться швидко і сторицею – комфортом, подовженням терміну слугування конструкцій, зниженням витрат. Зазначимо, що облаштування ефективного теплозахисту дає змогу економити до 50% енергії, що витрачається на опалювання. Для того, щоб домогтися цього, необхідно підібрати найоптимальніший спосіб теплоізоляції. І, безумовно, всі роботи необхідно довіряти лише кваліфікованим фахівцям – це запорука довговічності і високих експлуатаційних якостей.


Теги и ключевые фразы

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

Більше статей за тегами
При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.