Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

6133
11.05.2011р. |
Швидкісна опалубна система будівництва
Незнімна опалубка
Незнімна опалубка — це блоки або панелі з різних матеріалів, які монтують в єдину монолітно–опалубну конструкцію. Така технологія пришвидшує та спрощує будівництво завдяки об'єднанню кількох процесів в один технологічний цикл.
Принцип незнімної опалубки полягає в монолітному бетонуванні стін в опалубці, яка на відміну від збірно–розбірної опалубки не демонтується після тужавіння бетону, а стає частиною конструкції. Малоповерхові будівлі, побудовані з використанням незнімної опалубки, характеризуються міцністю та високими теплотехнічними і звукоізоляційними властивостями.
Як матеріал для незнімної опалубки використовують пінополістирол, деревобетон, термопрофіль тощо.
В останні роки будівництво з використанням незнімної опалубки стає все більш поширеним, оскільки можливе зведення будівель практично будь-якої конфігурації, при відносно низькій вартості. Існують різні технології із застосуванням незнімної опалубки, які різняться матеріалами та методами монтажу елементів опалубної системи.

Опалубка з пінополістирольних блоків (термоблоки)
Термоблок — елемент опалубки для монолітного будівництва у вигляді пінополістирольних блоків довжиною 1 м, завтовшки 25 см і висотою 25 см. Вага одного термоблока — 0,750 кг. Залежно від призначення термоблоки бувають рядові та торцеві. При будівництві зазвичай використовують обидва типи блоків, залежно від того, який елемент конструкції споруджують.
Стінові термоблоки складаються з двох вертикальних панелей завтовшки 50 мм, сполучених перемичками. Простір між панелями завширшки 150 мм призначений для заливання бетоном з попереднім армуванням. Розміри блоків — 1000×250×250 мм. Для з'єднання між собою термоблоки мають замкові елементи у вертикальній та горизонтальній площині.
Простінкові термоблоки відрізняються від стінових відстанню між панелями: 90 мм замість 150 мм. Відповідно розміри — 1000×190×250 мм. Товщина простінка 190 мм, з яких товщина монолітного залізобетону становить 90 мм.
Термоблоки для перекриттів використовують для збірки незнімної опалубки при спорудженні монолітного залізобетонного перекриття. Розміри — 1000×600×190 мм.
Спосіб будівництва з використанням незнімної опалубки із пінополістиролу стає дуже поширеним. Фактично він є гібридом двох технологій: зведення стін із пустотних пінополістирольних блоків і монолітного будівництва. Сировиною для виготовлення блоків є пінополістирол, який має високу міцність, стійкий до вологи, хімічно нейтральний, паронепроникний, безпечний для здоров'я. Завдяки фізико-механічним властивостям пінополістиролу незнімна опалубка настільки надійна, що витримує високі навантаження.
Блоки з пінополістиролу дають змогу за один технологічний цикл звести багатошарову конструкцію, що захищає та запобігає теплопередачі. Стіна, побудована з блоків незнімної опалубки, не потребує подальшого утеплення, оскільки захисна конструкція з обох боків вкрита шарами теплоізоляції.
Процес монтажу такого виду опалубки нагадує конструктор: розташовані вгорі ряди блоків з’єднують із розташованими знизу завдяки особливій формі поверхонь.
Блоки мають суцільні стінки (внутрішню і зовнішню), з’єднані перемичками. Згори і знизу стінки мають виступи для того, щоб скріпити їх з іншими блоками. Легкість з’єднання блоків дає змогу «збирати» стіни будь-якої конфігурації.
Монтують такі блоки шляхом цегляної кладки зі зміщенням.
Усередину блоку укладають арматуру та заливають бетон (зазвичай застосовують бетон марки М–200). По периметру зовнішньої стіни будівлі укладають арматуру у верхній та нижній частині першого ряду. Інші ряди армують тільки згори. Для будівництва з використанням опалубних термоблоків підходять будь-які традиційні фундаменти. Слід враховувати, що навантаження на фундамент значно менше завдяки легшим стінам (вага 1 м² стіни з термоблоків – 360 кг, цегельної стіни – 960 кг).
Правильне укладання першого ряду термоблоків дасть змогу надалі «автоматично» збирати опалубку всієї стіни з потрібною точністю, але варто ретельно перевіряти геометричні розміри укладеного ряду (кути, довжину стін, розміри дверних та віконних отворів). Перед тим, як заливати бетон , встановлюють арматурний каркас і комунікаційні труби. Після заливання бетоном першого ряду повторно контролюють правильність встановлення термоблоків і чекають 24 години.
У наступні дні бетоном заливають по 3–4 ряди термоблоків. Аби заливати
більшу кількість рядів за один день, необхідно мати якісні термоблоки (марка пінополістиролу 25 і вище) і передбачити додаткове кріплення їх між собою (наприклад, з'єднати перемички термоблоків сусідніх рядів м'яким сталевим дротом).
Обов'язковим є армування кутів будівлі, дверних і віконних отворів, першого ряду термоблоків та пояса під перекриттям. Перший ряд зазвичай армують по всьому периметру каркасом з двох або чотирьох лозин (відстань між лозинами 10 см). Кути, дверні та віконні отвори, пояс під перекриттям армують каркасом з чотирьох лозин. Бажане горизонтальне армування кутів будівлі (або всього периметру) однією-двома лозинами через два-три ряди термоблоків і вертикальне армування всієї стіни кроком 1–2 м.
Для заповнення термоблоків використовують марки бетону від В15 до В30 за умови 100% тверднення за 28 діб при середній температурі 20°С.
Основні переваги пінополістирольних блоків як елемента незнімної опалубки — добра теплоізоляція, легкість, водостійкість.
Стіна з піноблоків становить сендвіч: «пінополістирол – залізобетон – пінополістирол», і потребує обов'язкового оздоблення з фасадного та внутрішнього боку для забезпечення механічного і протипожежного захисту пінополістиролу. Для цього використовують негорючий матеріал, гіпсокартон або наносять шар штукатурки (завтовшки приблизно 30 мм).
Рис. 2
Рис. 3

Облицювальна незнімна опалубка (Рис. 4)
Облицювальна незнімна опалубка або декоративна незнімна опалубка — конструкція з легкозбірних опалубних модулів. Кожен модуль збирається під час кріплення на стіну, яку зводять, з фасадної та внутрішньої облицювальних пластин і кріпиться за допомогою стягувань. Усередину модуля вкладають лист утеплювального матеріалу потрібної товщини (пінополістирол або мінеральну вату) і встановлюють арматуру. Модулі монтують рядами по периметру стін методом безшовної кладки (без розчину та герметика), при цьому облицювальні пластини розташованих угорі рядів спираються на рівні краї розташованих унизу облицювальних пластин. Після цього в опалубні модулі укладають бетон. Елементи внутрішнього кріплення модуля забезпечують високу точність виготовлення опалубки всієї стіни, тому додаткові зовнішні кріплення не потрібні. У результаті утворюється несуча конструкція, утеплена та фанерована зовні і, якщо потрібно зсередини стіна.
Залізобетонна стіна, захищена ззовні безперервним контуром теплоізоляції, незалежно від кліматичних умов підтримує кімнатну температуру і є теплоакумулятором, що запобігає різким коливанням температури усередині будівлі та забезпечує оптимальні умови експлуатації і комфорту для людей. Матеріали для плит облицювальної незнімної опалубки визначають декоративні та атмосферозахисні властивості стіни. Їх виготовляють з металу, пластику, фібробетону, вібролитого бетону або керамограніту. Точні розміри модулів і площа приблизно в 0,5 м², безшовна установка і готова фасадна обробка стіни забезпечують високу швидкість будівництва.

Армовані панелі
Армована панель (армопанель) є плитою з пінополістирольного або іншого термоізоляційного матеріалу завтовшки від 10 до 250 мм, з обох боків оздоблена сталевою арматурною сіткою і розділена дротом завтовшки 4 мм, що з’єднує дві зварні сітки. Після установки панелі на місце майбутньої стіни наносять 2—3 шари бетону методом м'якого торкретування (нанесення під тиском). Така технологія дає змогу отримати стіну-сендвіч за схемою «бетон – пінополістирол – бетон» і не потребує додаткового захисту. Цей метод малобюджетного будівництва був розроблений у 70-х роках минулого століття, і відтоді його широко застосовують у понад тридцяти країнах світу. При використанні армованих панелей у ролі швидкісної опалубної системи досягають відмінних експлуатаційних показників завдяки безшовному монолітному панельному будівництву без використання важкої будівельної техніки; властивості матеріалу, що міститься усередині панелі; відсутності додаткових робіт з тепло- та звукозахисту.
Використання незнімної опалубки з армованих панелей у різних будівельних конструкціях
1-фундамент
2-несучі стіни
3-перекриття
4-міжкімнатні стіни
5-покрівля
6-паркан
7-сходи

Деревобетонні блоки
Деревобетонні панелі або блоки (арболіт) є опалубними пустотними блоками з деревобетону — подрібненої деревини та цементу. З таких панелей збирають швидкісну опалубку за допомогою спеціальних стяжок і цвяхів, на зразок класичної розбірної опалубки з дощок або щитів. Блоки встановлюють рядами методом безшовної кладки. Для забезпечення необхідного теплозахисту стіни використовують пінополістирольні плити. Так чи так, у споруджену опалубку встановлюють арматуру і заливають бетон. Утворюється монолітна несуча стіна. Поверхню незнімної опалубки з деревобетону обов'язково обробляють зовні: штукатуркою, штучним каменем, клінкером (кам’яна кладка) або облаштовують вентильований фасад; зсередини — штукатуркою або гіпсокартоном. Слід зазначити, що грубопориста поверхня деревобетону забезпечує хороше зчеплення стіни з бетоном, з шарами зовнішнього та внутрішнього оздоблення.

Каркасна опалубка
Скло–магнезитова каркасна опалубка — каркас, основою якого є металевий термопрофіль, а обшивкою — скло–магнієвий лист. Конструкція нагадує перегородку із гіпсокартонових плит. Опалубку з цього матеріалу складають на висоту одного поверху і заливають легким пінобетоном або фібропінобетоном. Таку технологію використовують для спорудження несучих стін. Отримана стіна потребує декоративного оздоблення з фасадного та внутрішнього боків.
Використання швидкісної опалубної системи дає змогу швидко та економічно провести будівництво, завдяки простоті та легкості матеріалів. До того ж встановлення незнімних панелей та блоків дає безперечні переваги для звуко- та теплоізоляції приміщення.

Коментар фахівця
Олег, виконроб підприємства «Косів-європласт»:
— Будівництво з термоблоків нагадує складання іграшкового будинку з конструктора: замість великовагової техніки достатньо застосовувати найпростіші підручні засоби. При цьому коробку двоповерхового будинку кілька робітників здатні звести за 4—5 тижнів, після чого залишається тільки залити бетон.
Пінополістирол значно легший з інженерного погляду, тому при тій же міцності вага стіни з термоблоків значно менша. Витрата цементу, між іншим, також менша порівняно із цегляною кладкою. Така економія дає змогу використовувати полегшені фундаменти і значно прискорює темпи будівництва. Надійність стін сумнівів не викликає — забитий у стіну дюбель витримує навантаження 70—80 кг.
Не важко вирішити питання прокладання комунікацій: труб, дротів тощо Пластикові каналізаційні труби прокладають у блоках до того, як усередину заливають бетон. Застиглий бетон захищає труби, що гарантує їх безаварійне використання протягом усього терміну експлуатації будинку.
«Термобудинок» з незнімної опалубки може мати стіни і прорізи будь-якої конфігурації.
У стіну з незнімної опалубки перед заливанням бетону закладають арматуру відповідно до розрахунків.

Олександр ФІНЬКО
Теги и ключевые фразы
опалубний блок івано фр, незнімна опалубка івано-франківськ, облицювальна незнімна опалубка ціна, ціна за роботу на опалубні блоки, блоки незнімної опалубки новоблок івано-франківськ ціна, деревобетонні блоки ., деревобетонні блоки, майстри по монолітному арболіту, арболіт моноліт, відео залити армований пояс
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

CommentIt Ajax. Error: User 'budexpertua_tc_buduemo_info' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 30)



Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.