Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: User 'budexpertua_tc_buduemo_info' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 30) in /var/www/vhosts/budexpert.ua/httpdocs/system/plugins/sessions.php on line 7

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: Access denied for user 'budexpertua_tc'@'localhost' (using password: NO) in /var/www/vhosts/budexpert.ua/httpdocs/system/plugins/sessions.php on line 27

Warning: mysql_real_escape_string() [function.mysql-real-escape-string]: A link to the server could not be established in /var/www/vhosts/budexpert.ua/httpdocs/system/plugins/sessions.php on line 27

Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /var/www/vhosts/budexpert.ua/httpdocs/system/plugins/sessions.php on line 30
Монолітне чи каркасне будівництво?
Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

10840
11.05.2011р. |
Монолітне чи каркасне будівництво?
Моноліт
Монолітне будівництво ― досить складна технологія, проте зрозуміла навіть непрофесіоналам. У нашій країні такий вид будівництва поширився, приблизно десять років тому.
Технологія монолітного будівництва припускає зведення будівель будь-яких розмірів, характеристик та призначень: виробничих і житлових, багатоповерхових чи невеликих приватних будинків. Кожен будинок може бути зведений за індивідуальним проектом. Планування і габарити монолітних будівель не обмежуються розмірами заводських залізобетонних конструкцій, що дає змогу максимально враховувати побажання замовників.
Залежно від типу конструкції розрізняють монолітні і збірно-монолітні будинки. У збірно-монолітних будинках за технологією монолітного будівництва виготовляють основні, несучі елементи. Зовнішні стіни таких будівель виконують з інших, традиційних матеріалів ― цегли або панелей.
Принцип спорудження монолітної будівлі
Моноліт ― будівельна технологія, при якій конструктивні елементи зводять за допомогою бетонної суміші. При цьому безпосередньо на будмайданчику використовують опалубку.
Процес монолітного будівництва складається з кількох етапів: приготування бетону (марок 200–400), підготовка опалубки і власне укладання бетону. Спочатку на місці майбутньої будівлі зводять конструкцію з опалубки, потім поступово заливають її бетонною сумішшю. Таким чином стіни будівлі «зростають» безпосередньо на будівельному майданчику. При монолітному будівництві використовують бетононасоси, за допомогою яких суміш заливають у підготовлені форми, що, на відміну від зведення панельних будинків, дає змогу не використовувати багатогабаритну важку техніку.

Монолітне чи каркасне будівництво?Опалубка
Важливою складовою монолітного будівництва є опалубка ― коробчаста конструкція, яку заповнюють бетоном, внаслідок чого створюють фундаменти, монолітні стіни, опори.
Саме опалубка визначає терміни і якість монолітного будівництва. Вибір опалубки залежить від того, де саме її будуть застосовувати для зведення стін, перекриттів або інших елементів будівлі. Опалубки різняться також конструктивними особливостями: можуть бути рамні та балкові. Рамні системи знімної опалубки для монолітного будівництва поширеніші, оскільки, на думку фахівців, вони прості, універсальні, надійні і різняться розмірами, а також матеріалом виготовлення.
При монолітному будівництві можна застосовувати дерев'яні, пластикові та металеві опалубки. Дерев'яні ― менш довговічні, але порівняно дешеві. Найкращими вважають металеві опалубки зі сталі чи алюмінію.
Будівництво з використанням монолітної опалубки відбувається у кілька етапів. Перший - це виготовлення будівельного бетону. Другий етап охоплює підготовку монолітної опалубки. Будівельну опалубку, обробляють спеціальним розчином і встановлюють за допомогою стійок, кронштейнів, з΄єднувальних замків. Встановлену опалубку заповнюють бетоном.
Незнімна опалубка залишається на бетонній основі і створює додатковий теплоізолювальний шар конструкції. Для виготовлення незнімної опалубки використовують пінополістирол, ДВП та деякі інші матеріали.
На усіх етапах монолітного будівництва з використанням опалубки необхідно дотримуватися певних заходів безпеки для забезпечення високої якості та запобігання додатковим втратам.

Переваги монолітного будівництва
Особлива властивість монолітної будівлі ― міцність і жорсткість конструкції. Це пов΄язано з тим, що технологія будівництва не передбачає виникнення стиків і тому унеможливлено появу тріщин, що позитивно позначається на звуконепроникності та теплозбереженні. Правильне використання утеплювальних матеріалів також зекономить енерговитрати.
Монолітний будинок своєю конструкцією перерозподіляє навантаження на фундамент, що запобігає осіданню будівлі. Моноліт дає змогу знизити масу і об'єм використовуваних конструкцій ― в результаті такі будинки на 15―20% легші за цегляні.
Також до переваг монолітного будівництва фахівці відносять екологічність, зниження вартості на внутрішні роботи, можливість працювати в широкому температурному діапазоні (до –25°С).

Каркасне будівництво
Технологія каркасного будівництва поширена на території багатьох країн світу, а наприкінці XX століття вона з΄явилася і в нашій країні. Завдяки багаторічним вдосконаленням конструкційних рішень, будинки, зведені за цією технологією, довговічні, екологічні, комфортні і затишні. Найчастіше технологію каркасного будівництва використовують при спорудженні приватних будинків висотою до трьох поверхів а інколи і при будівництві багатоквартирних житлових будинків та будівель господарського призначення.
Будинки з каркасною конструкцією енергоефективні і герметичні завдяки використанню ізоляційних матеріалів. У такому будинку, за дотримання технології немає безконтрольного руху повітря і волога не проникає у конструктивні елементи. Останнє позитивно позначається на довговічності конструкції, запобінає гниттю її елементів без використання додаткових хімічних засобів захисту. У каркасних будинках обов'язкова наявність вентиляції. Мабуть, саме з цієї причини для обігрівання застосовують переважно системи повітряного опалення, в комплексі з системою механізованої вентиляції. Система економічна, але вартістю обладнання висока. Можливе використання й будь-яких інших засобів обігрівання приміщень.
Ззовні каркасний будинок можна обшити пластиковим сайдингом, дерев'яним блок-хаусом або фанерованою декоративною цеглою, на стіни можна нанести декоративну штукатурку. Додатковий зовнішній шар підвищить міцність і енергоефективність каркаса, крім того, надасть будинку закінченого архітектурного вигляду.
Комфортний і сприятливий баланс температури і вологи у приміщенні досягається завдяки тому, що невелика кількість пари проходить крізь пароізоляційну плівку, розташовану з внутрішнього боку каркаса, але не затримується в утеплювачі, а виходить крізь вітрозахисну мембрану. Наступний шар — власне теплоізоляційний матеріал — зазвичай, це мінеральна або базальтова вата. З внутрішнього боку стіни обшиті конструкційними та гіпсокартонними плитами.
Правильно побудовані каркасні будинки однаково добре витримують і північні холоди, і південну спеку, вітро - і сейсмостійкі.

Монолітне чи каркасне будівництво?









Структура стіни дерев΄яного каркасного будинку
Власне каркас дерев'яного будинку складається з брусків, які укладають з певною послідовністю, на відстані, що зазвичай становить від 400 до 600 мм. Зсередини каркас заповнений мінеральним теплоізолювальним матеріалом, а з зовнішнього і внутрішнього боку має декоративну обробку з різних матеріалів. Раніше широко використовували вологонепроникні плівки, але часто це призводило до утворення пари всередині будівлі, адже у житловому приміщенні вологість повітря завжди вища, ніж на вулиці. Вміст вологи у повітрі залежить від температури: що вища температура повітря, то більше водяної пари може в ньому міститись.
Технологія зведення будинку на дерев΄яному каркасі
Технологія каркасного будівництва заміських житлових дерев'яних збірних будинків є оптимальною для широкого діапазону кліматичних (від ―45°С до +40°С) і геологічних умов. Основою каркасного будинку, зазвичай, є дуже жорсткий і міцний каркас, який складають із сухого дерева. Із зовнішнього боку каркас стін обшивають негорючими цементно-стружковими плитами, зсередини стіну заповнюють вогнестійкою базальтовою ватою, так званою «мінплитою». Ззовні стіни покриваються вітрозахисною мембраною.

Монолітне чи каркасне будівництво?








Рис.1 Облаштування стіни каркасного будинку ззовні:

Така схема забезпечує збереження дерев'яного каркаса і утеплювача в робочому стані на весь термін експлуатації будинку. Цілком природно, що з підвищенням якості будматеріалів, зростають експлуатаційні властивості будинку, і, відповідно, зменшуються витрати на опалення в зимовий період і забезпечення приємної прохолоди влітку.
Обробка каркасного будинку може бути різною: залежно від можливостей і уяви замовника. Зовні каркасний будинок або котедж може бути оздоблений фасадною штукатуркою, фасадними фарбами, плиткою та іншими матеріалами. Внутрішннє оздоблення ― дерев'яна обшивка, гіпсокартон, панелі, декоративні покриття для стін, керамічна плитка, шпалери, фарба.
Каркасні будинки не схильні до усадки і можуть бути опоряджувані одразу після будівництва.

Монолітне чи каркасне будівництво?








Рис.2 Оздоблення фасаду штукатуркою:

Монолітне чи каркасне будівництво?








Рис.3 Оздоблення фасаду дерев΄яною вагонкою:

У зв'язку з тим, що каркасний будинок у 5–6 разів легше за цегляний, йому не потрібнен масивний фундамент, що зменшує його вартість та строки проведення будівельних робіт. Його можна зводити навіть на фундаменті незаглибленого типу із застосуванням сучасних утеплювачів, що запобігає промерзанню ґрунтів під ним.
Усі внутрішні комунікації (водопровід, каналізація, електрика, опалювання і вентиляція) прокладають у стінах. Крім того, для цієї конструкції будинку розроблена і широко застосовується повітряна система опалення ― вентиляція + кондиціонування, що дає змогу легко регулювати мікроклімат в кожному приміщенні будинку ― взимку нагрівати, влітку охолоджувати, а також очищати повітря.

Будинок з металевим каркасом ― міцна споруда
Нині деякі відчизняні компанії спільно з провідними науково-дослідницькими і конструкторськими інститутами будівельного фаху розробили власні системи будівництва металокаркасних малоповерхових будинків. У їх основі ― західні технології, адаптовані та орієнтовані до умов країн Східної Європи.
Металевий каркас будинку робилять на основі легких тонких сталевих конструкцій. Як «напівфабрикат» для каркасу стін застосовують сталеві оцинковані перфоровані профілі різної конфігурації, товщиною 0,7―2 мм. Профілі з'єднуються за допомогою гвинтів–саморізів або заклепок без зварювальних робіт. В усьому іншому «начинка» та зовнішній вигляд будинку на металевому каркасі фактично такі ж самі, як і у будинків з дерев'яною основою.
Металеві конструкції, стабільні в своїх розмірах, не схильні до осідання. Тому відразу можна замовляти вікна і двері, виконувати оздоблювальні роботи. Міцність сталевих конструкцій дає змогу робити ширші отвори між несучими елементами, використовувати будь-які покрівельні і облицювальні матеріали. Завдяки оцинковуванню термін експлуатації сталевих конструкцій становить 80―100 років.
Водночас метал вирізняється високою теплопровідністю, тому для того, щоб будинок із сталевим каркасом не промерзав взимку і не перетворювався на розжарену конструкцію влітку, особливу увагу необхідно приділити теплоізоляції самого каркаса, запобігти утворенню «містків холоду». Але за дотримання технології проектування та складання будинку, конструкції будуть відповідати діючим теплотехнічним нормам.
Через невелику товщину металопрофілів використання такої технології обмежується малоповерховим будівництвом. Розрахунки показали, що її можна використовувати для зведення будівель висотою не більше двох поверхів з мансардою.
Порівняно з дерев'яним каркасом сталевий має вищу вогнестійкість, оскільки сталь не підтримує процес горіння. Проте все ж необхідно вживати додаткових заходів для захисту каркаса від прямої дії вогню. Для цього його обшивають з внутрішнього боку одним або кількома шарами гіпсокартону, який здатний затримати поширення вогню на 30―60 хвилин. Залежно від вимог до вогнестійкості будівлі кількість листів гіпсокартону можна збільшувати.
Елементи металевого каркаса виготовляють у заводських умовах для конкретного проекту, постачають на будмайданчик і складають згідно з монтажними кресленнями. Металевий каркас для будинку площею 150―200 м² складають приблизно за два тижні. Дерев'яні конструкції в цьому сенсі більш пристосовані до «корегувань» на місці. Водночас виробництво конструкцій у заводських умовах полегшує і пришвидшує роботу будівельників, не потребує жодних доопрацювань.

Коментар фахівця

Оксана ЛЬОРЕТ, директор комерційного та маркетингового відділу будівельної компанії «Сервус»:
-Серед основних переваг технології каркасного будівництва: економічність, швидкість, надійність.
Будинки, побудовані за канадською технологією з використанням SIP-панелей, мають низьку собівартість і малу матеріалоємність. Витрати на обігрів мінімальні, що забезпечує одночасно повноцінне та економічне опалення будинку за відсутності природного газу навіть у суворих кліматичних умовах.
Зібраний з найвищою точністю у заводських умовах будинок монтується на місці без використання важкої техніки, у будь-яку пору року. Панельні модулі легко переносяться і встановлюються кількома людьми (вага 1 м² панелі товщиною 162 мм становить усього 18–20 кг). Бригада з 3–4 чоловік здійснює складання будинку площею 150 – 200 м² за 2–3 тижні.
На підставі висновків, зроблених дослідницькими лабораторіями, ― міцність та жорсткість конструкцій перекриттів та стін з каркасних панелей забезпечені, і можуть бути використані для будівництва щитових будинків до 5 поверхів.
У Канаді та Північній Америці з SIP-панелей, які пропонує наша будівельна компанія, побудовано 99% котеджного житла, будинків до п'яти поверхів.

Олександр Фінько.
Теги и ключевые фразы
монолітно-каркасне будівнтцтво в казахстані, дом канадський під іпотеку в сервус, монолітно-каркасні будинки, будинок каркасний в кредит львів, металокаркасне будівництво украіна, опалубка для монолітного будівництва ціна, каркас на монолітні констрікції, монолітні будинки відгуки, вартість бетонно-каркасного будівництва, моноліт буівництво
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати

CommentIt Ajax. Error: User 'budexpertua_tc_buduemo_info' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 30)



Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.