Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

10904
17.06.2010р. |
Як швидко відремонтувати стелю
Дуже часто на поверхні стелі утворюються тріщини або відпадають шматки штукатурки. Ледь не кожному з нас доводилося стикатися з такими проблемами, проте багато хто не виконує фахово повного чи локального ремонту поверхні стелі, а лише підлатує її. Такий спосіб швидкий та дешевий. Але чи надовго?

Чому відпадають шматки штукатурки або ж утворюються тріщини?

Якщо ви мешканець багатоповерхового панельного будинку, то зауважили, що дуже поширеною проблемою стелі є тріщини. Як правило, вони з часом утворюються між плитами перекриття, а інколи і по цілій стелі. Здебільшого причина такого явища – неякісне накладання захисного поверхневого шару на плити перекриття. У багатоповерхівках після встановлення залізобетонних плит їх поверхню обробляли спеціальним розчином, затягували теплоізоляційним матеріалом (паклею). А після цього  накладали вапняно-цементний розчин. Фактично у «хрущовках» стелю не штукатурили, тому вона не може бути високоякісною та міцною.

стеляЧасом на стелях  у багатоповерхових будинках відпадають цілі куски. Зазвичай, причина такого дефекту банальна – зверху вас інколи підтоплюють, і стеля не витримує вологи. Якщо ж стеля у вас завжди суха, немає сильної вібрації, а на її поверхні з’являються тріщини, або вона відпадає, будьте певні: майстри, що робили її, не дали достатньої кількості вапна  до розчину. Майстрам – легше працювати з маловапняним розчином, а замовнику це приносить лише збитки: через деякий час від стелі почнуть відшаровуватися куски штукатурки.

В індивідуальних будинках (особняках) причини тріщин і відпадання кусків стелі можуть бути ще іншими, адже там основа, до якої кріпиться стеля, переважно дерев’яна. Дошка та брус, якої б деревопороди вони не були, особливо реагують  на зміни температурного середовища та рівень вологи, тому навіть через кілька років після монтажу можуть змінювати свої розміри. Отож, якщо у структурі дерев’яного перекриття відбуваються якісь зміни, це відразу видно на верхньому шарі штукатурки, що прилягає до дерева. Погано висушені брус і дошка з роками трухлявіють. І тоді штукатурка, втрачаючи свою основу, відпадає. Якщо ваш будинок стоїть біля дороги, по якій проїжджають габаритні машини чи трамваї, то постійна вібрація  будівлі призводить до тріщин у стелі чи стінах.

 

Усунення тріщин і відпадання шматків штукатурки

стеляЩоб надовго «залатати» кусок стелі, причому так, щоб «латка» лишилася непомітною, треба фахово підійти до виконання цієї роботи.
Якщо ви найближчим часом не плануєте продавати будівлю, або здійснювати у ній капітальний ремонт, то найкращим варіантом стане підвісна стеля. Це означає, що стара стеля з тріщинами і вибоїнами виявиться схованою під гіпсокартонними плитами. У підсобних приміщенях чи лазні можна оббити стелю сайдингом. Перед монтажем гіпсокартону слід повністю очистити щіткою чи шпателем ту ділянку стелі, яка облетіла, й обробити її грунтівкою. Якщо ж виникає підозра, що вся штукатурка на стелі погано тримається, треба будь яким способом її демонтувати, а після цього монтувати кріпильні елементи (профілі) для гіпсокартону.

Інший варіант вирішеня проблеми ще дешевший. Місце, де відпав шматок стелі, слід очистити щіткою. Якщо є стара штукатурка, що погано тримається,то слід її забрати за допомогою шпателя або дротяної щітки. Потім це місце обробити глибокопроникною грунтівкою два рази (через 2–3 год другий раз). Коли грунтівка висохне, накласти шпателем рівномірний шар шпаклівки (бажано фірми «Кнауф»), оскільки вона після висихання не виділяється плямою на поверхні. Після її висихання затерти поверхню стелі дрібною шліфшкуркою і валиком зафарбувати те місце, де відпав кусок стелі. Якщо воно буде виділятися на загальному фоні, то бажано перефарбувати всю стелю.

Якщо стеля потріскала у багатьох місцях, то найкраще встановити гіпсокартонні плити. Якщо ж тріщин небагатато, їх ретельно  зачищають (шпателем) і обробляють звичайною грунтівкою. На підготовлене місце накладають відповідних розмірів шматок сітки, на нього кладуть шпателем гіпсову шпаклівку (найкраща для таких робіт АВС «Фініш»), яку зачищають дрібною шліфшкуркою і фарбують валиком.
Якщо ви не маєте навиків такої роботи, то зверніться до фахівця, аби не зіпсувати поверхні стелі. Самотужки подібні роботи краще виконувати у підсобних приміщеннях. І навики здобудете, й інтер’єр не зіпсуєте.

Дмитро Кулієвич

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua

Теги и ключевые фразы
https, глинянистелиремонт, http, Тріщини на глинянній стелі що робити?, глиняна стеля, чим можна залаштувати тріщену на потолку, Ремонт пошпакльованої стелі, тріщини на глиняній стелі, як виправить тріщину на стелі на глині, що зробити щоби глина трималася на стелі


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.