Закрити

  Авторизация

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнеры
Опитування
Опитування

Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?

Программа БудЭксперт
Программа БудЭксперт
БудЭксперт от 23.11.2013
Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери
БудЭксперт от 09.11.2013
Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол
БудЭксперт от 26.10.2013
Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы
БудЭксперт от 12.10.2013
Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша
БудЭксперт от 28.09.2013
Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой
БудЭксперт от 21.09.2013
Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы
Крыша - Кровельные материалы
Укладка металлочерепицы, утепление
Крыша - деревянная конструкция
Обработка древесины, кровельный пирог
Кирпич как строительный материал
Производство, технические характеристики
Рынок каминов
Топливо для каминов, обслуживание, дизайн
Металлопластиковые окна
Производство, выбор, эксплуатация
Брусчатка
Производство, укладка, дизайн
Солнечные коллекторы
Принцип действия, монтаж, обслуживание
Как установить бассейн собственноручно и только за час?
Установка и уход
Двери - визитная карточка помещения
Установка и уход
Утепление дома пенопластом
Эксплуатация и уход
Утепление зданий
Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей
Канализация частного дома
Описание, требования, монтаж
Автоматические гаражные ворота
Типы, конструкция, автоматика ворот
Электроинструменты
Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты
Кафельная плитка
Проверка качества, укладка, уход
Умный дом
Проектирование системы, управление, безопасность
Фильтры для воды
Виды фильтрации, разновидности, производители и цена
Водоотведение и хранение воды
Трубы, баки для воды
Мансардные окна
Конструкция, аксессуары, пользование
Натяжные потолки
Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход
Выбор душевой кабины
Тип кабины, установка, уход
Выбор камина
Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание
Последние новости
Последние новости
10-й Європейський тиждень сталої енергії 2019 у Миколаєві
05.06.2019р.

1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...

Нова розробка від TYTAN PROFESSIONAL - професійна монтажна піна ULTRA FAST 70 зі швидким застиганням
04.06.2019р.

Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...

UKRCEMFOR 2019: нові технології, світовий досвід та сучасні рішення в цементній галузі
04.06.2019р.

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...

2403
31.01.2018р. |
Як правильно обрати й укласти лінолеум

Найшвидший спосіб оновити підлогове покриття – постелити новий лінолеум, вибір якого у сучасних магазинах дуже великий: відповідного забарвлення, структури й товщини.  

 

ВИДИ ЛІНОЛЕУМУ

Лінолеум класифікують за складом матеріалу і експлуатаційними характеристиками. Загалом є шість класів лінолеуму, однак найпоширенішими є три: комерційний, напівкомерційний і побутовий лінолеум.

Кожен клас має свої параметри зносостійкості й рекомендації до експлуатації. Відтак закономірністю для усіх лінолеумів є: що лінолеум товстіший, то він міцніший і довше слугуватиме.

Побутовий лінолеум призначений для укладання у житлових приміщеннях, де інтенсивність руху незначна. Це найнедовговічніший лінолеум звеликою кількістю кольорів. 

Напівкомерційний лінолеум використовують у житлових будинках, лікарнях, офісах, службових приміщеннях, загалом там, де середня або низька інтенсивність руху.

Комерційний лінолеум найміцнішийпорівняно з попередніми. Він призначений для приміщень з високою інтенсивністюруху (навчальні заклади, великі офіси, магазини, готелі). 

ВИДИ ЛІНОЛЕУМУ зАЛЕЖНО ВІД СКЛАДУ 

НАТУРАЛЬНИЙ ЛІНОЛЕУМ

Основа цього виду мішковина (джутова тканина), яку просочують лляною олією. До складу входять:деревне борошно, натуральні смоли дерев, вапняк, природні барвники.

Назва «лінолеум» виникла 150 років тому в Англії й походить від латинських “lenum і oleum”, що означає льон і масло.

За європейськими стандартами у натуральному лінолеумі повинно бути не менше 30% лляної олії. Це можна самостійно  перевірити: перші 20-30 днів від лінолеуму йде запах лляної олії.

Натуральний лінолеум абсолютно безпечний для організму, не піддається руйнівній дії бактерій і вірусів, має чудову зносостійкість та антипожежні властивості – він не зайсається.

Поверхня цього лінолеуму дуже міцна, а тому його можна застосовувати у будь-яких приміщеннях.

ПОЛІВІНІЛХЛОРИДНИЙ ЛІНОЛЕУМ (ПВХ)

ПВХ лінолеум — найдешевший вид покриття, тому і використовується досить широко. Має яскраво виражений неприємний запах хімії, легко займається. 

 До складу ПВХ входять синтетичний полімер полівінілхлориду, дешеві добавки пластифікаторів, фарбувальні пігменти, наповнювачі тощо.

Види ПВХ лінолеуму

Гомогенний  лінолеум – зазвичай суцільний, без основи, має велику товщину і, відповідно, тривалий термін експлуатації. Але  такий лінолеум, як правило, однотонний.

При виборі гомогенного лінолеуму варто звернути увагу і на вапно, яке обов’язково додають при виготовленніматеріалу. Якщо цього складника забагато, то з плиномчасу воно почне проступати крізь тріщини. Для перевірки варто лише зігнути матеріал, приміром, у кутку. Якщо він потріскав і з’явилася біла смуга, то варто відмовитися від такої покупки.

Гетерогенний лінолеум – це другий вид ПВХ лінолеуму, який складається з кількох шарів: натурального корку, спіненого ПВХ, тканих і нетканих матеріалів.Товщина – від 2 до 6 мм.  Величезний вибір кольорів і текстур: імітація шкіри, дерева, каменю, металу.Його вартість порівняно з  гомогенним значно вища. 

КОЛЛОКСИЛІНОВИЙ ЛІНОЛЕУМ

Лінолеум, виготовлений з коллоксиліну,  досить тонкий і швидкозаймистий матріал. Має високу еластичність і вологостійкість. Заборонений для використання у дитячих, медичних установах  та приміщеннях з високою інтенсивністю руху..

ГУМОВИЙ ЛІНОЛЕУМ

Складається із двох-трьох шарів гумових сумішей на основі каучуку..Основні переваги гумового лінолеуму — не ковзкий і стійкий до води. Тому його часто використовують  у ванній і туалеті.

АЛКІДНИЙ ЛІНОЛЕУМ

Основа – ткані матеріали, верхнійшар смоли алкіду з різними наповнювачами. Великий вибір кольорів і текстур. Хороші звукоізоляційні властивості. Лінолеум досить теплий, але не витримує перепади температур і починає тріскати. Призначений для укладання у приміщеннях з плюсовою температурою.

як СТЕЛИТИ ЛІНОЛЕУМ

НА БЕТОН

Ідеальна основа для будь-якого підлогового покриття – бетонна стяжка. Вона рівна і дає змогу  швидко та якісно укласти будь-який тип підлогового покриття. Але лінолеум не бажано стелити на бетон, оскільки підлога буде дуже холодною. Тому на бетонну основу спочатку кладуть листи фанери або ДСП, а тоді зверху вжестелять лінолеум.

Спершу слід укласти на бетон гідроізоляційну плівку, кінці якої мають перекривати один  одного на 20 см,  а також виступати на стіни, на 4-5 см.

Для звукоізоляції варто використати шар спіненого поліетилену, якийукладають поверх гідроізоляційного шару, а між листами залишають невеликі зазори 1-2 мм.

Листи фанери або дсп укладаютьлише на рівну бетонну підлогу!

нА ДЕРЕВ’ЯНУ ПІДЛОГУ

Існує два варіанти. Першийколи стелять лінолеум на підлогу, а другийколи на підлогу кріплятьвирівнювальне покриття, а тоді вже лінолеум.

При укладанні на дерев’яну підлогуспочатку видаляють стару фарбуза допомогою   будівельного фена, спеціальних змивок для фарби, шліфувальної шкірки чи дриля з насадкою. Після цього шпаклюють усі нерівності, шви, щілини. Якщо дошки сильно зсохлися, з’явилися широкі щілини, то доцільно перетягнути підлогу знявши усі дошки, зміцнивши лаги і заново настеливши дошки.

Коли дошки з роками деформувалися, стали опуклими або прогинаються,  підлогу потрібно циклюватимашинкою для циклювання паркету.

Лінолеу  кладуть на компенсаційну основу, тобто, листи фанери або ДСП без жодних  додаткових шарів гідроізоляції, використовуючи самонарізи. Для запобігання скрипу не варто забувати про проміжки  міжлистами  0,5-1 мм.

ПОслідовність УКЛАДАННЯ 

Порада: купувати лінолеум потрібно по ширині кімнати або трохи більше, що  позбавить від процесу стикування окремих листів. Запас має становити по 5 см з кожного боку.

Якщо у продажу немає лінолеуму, рівного ширині кімнати, то можна підібрати ширину так, щоб з’єднувальний шов ліг посередині кімнати, тобто, якщо ширина кімнати 4 метри, то краще купити два листа лінолеуму по 2 метри. Варто також звертати увагу на малюнок, адже при стикуванні він має співпадати.

Перед укладанням, лінолеум має акліматизуватия, тобто, полежати кілька годин у кімнаті, де його будуть укладати. Потім лінолеум укладають на підлогу і дають йому полежати не менше 24 годиндля вирівнювання. Не варто зверху на лінолеум класти якісь вантажі, щоб пришаидшити процес вирівнювання лінолеуму, що може призвести до його деформації.

ЯК РІЗАТИ ЛІНОЛЕУМ?

Для розкрою лінолеуму можна використовувати гострий ніж або ножиці.Для прикладу р

Теги и ключевые фразы

Більше статей за тегами
  • линолеум17
  • укладання
  • комерційний лінолеум
  • гумовий лінолеум
  • побутовий лінолеум


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Добавить в закладки Підписатись Версия для печати




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При использовании материалов ссылка на www.budexpert.ua (для интернет ресурсов с гиперссылкой) обязательна.