Полезен ли для Вас портал БудЭксперт?
БудЭксперт от 23.11.2013 Кредит на приобретение недвижимости на вторичном рынке, металлопластиковые окна и входные двери |
БудЭксперт от 09.11.2013 Покупка жилья во Львове, кредит на энергосбережение, теплый пленочный пол |
БудЭксперт от 26.10.2013 Программа ипотечного кредитования жилья, солнечные коллекторы |
БудЭксперт от 12.10.2013 Кредит под залог имущества, утепление жилья экологически чистой фитоплитой из камыша |
БудЭксперт от 28.09.2013 Ограничение наличных расчетов, теплоизоляция крыши минеральной ватой |
БудЭксперт от 21.09.2013 Теплое жилье на рынке недвижимости, конденсационный газовый и твердотопливный котлы |
Крыша - Кровельные материалы Укладка металлочерепицы, утепление |
Крыша - деревянная конструкция Обработка древесины, кровельный пирог |
Кирпич как строительный материал Производство, технические характеристики |
Рынок каминов Топливо для каминов, обслуживание, дизайн |
Металлопластиковые окна Производство, выбор, эксплуатация |
Брусчатка Производство, укладка, дизайн |
Солнечные коллекторы Принцип действия, монтаж, обслуживание |
Как установить бассейн собственноручно и только за час? Установка и уход |
Двери - визитная карточка помещения Установка и уход |
Утепление дома пенопластом Эксплуатация и уход |
Утепление зданий Утеплительные материалы, технологии, виды утеплителей |
Канализация частного дома Описание, требования, монтаж |
Автоматические гаражные ворота Типы, конструкция, автоматика ворот |
Электроинструменты Дрели, лобзики, болгарки, перфораторы, шуруповерты |
Кафельная плитка Проверка качества, укладка, уход |
Умный дом Проектирование системы, управление, безопасность |
Фильтры для воды Виды фильтрации, разновидности, производители и цена |
Водоотведение и хранение воды Трубы, баки для воды |
Мансардные окна Конструкция, аксессуары, пользование |
Натяжные потолки Виды, монтаж, отделка, стоимость и уход |
Выбор душевой кабины Тип кабины, установка, уход |
Выбор камина Топки, облицовки, аксессуары, обслуживание |
Сучасний будинок – це не тільки комфортне та...
Сучасне суспільство перетворилося на «Покоління...
1 червня 2019 року у м. Миколаєві Представництво...
Висока продуктивність, швидке використання (обрізка...
В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR...
Вибір шпалер
При виборі кольору та малюнка шпалер слід уважно ознайомитися з маркуванням, яке обов’язково має бути на упаковці. Це маркування дає максимум інформації про товар: водостійкість, стійкість до світла, зносостійкість тощо.
Також треба звернути увагу на номер шпалер. На всіх рулонах він повинен бути однаковий, інакше можуть з’явитися розбіжності у кольорі.
Для невеликих приміщень і темних кімнат підійдуть світлі шпалери з дрібним малюнком. Для великого приміщення рекомендують шпалери з насиченими фарбами і великим малюнком. Шпалери з вертикальним малюнком візуально «піднімуть» стелю у невисоких приміщеннях, а ромбоподібний орнамент «розширить» простір. Кімнату з вікнами на південь сторону краще обклеїти шпалерами світлостійких насичених кольорів, а кімнату з вікнами на північ – шпалерами теплих тонів.
Як розрахувати кількість рулонів шпалер
Наступний крок після вибору шпалер – це підрахунок потрібної кількості рулонів. При цьому слід узяти до уваги висоту рапорта (малюнка), – що вона більша, то більше і відходів, а отже, доведеться купувати більше рулонів.
Наприклад, для кімнати площею 5х7 м з висотою стелі 2,7 м обрано шпалери, які мають ширину 50 см і довжину 10 м у рулоні. Спочатку обчислюємо периметр кімнати – 2•(5+7) =24 м. Потім ділимо одержане число на ширину шпалер, у результаті отримуємо 24:0,5=48 м. Це кількість полотен, які знадобляться для повного обклеювання кімнати. Якщо число виходить дробове, то заокруглюємо його до більшого. Зазвичай до висоти кімнати додають 10 см – це дасть змогу вирівняти шпалери по висоті. Отже, висота тепер становить 2,8 м. Після цього множимо висоту на кількість полотен – 48х2,8=134,4 м. Це і є загальна довжина шпалер, необхідна для обклеювання. Поділивши загальну довжину шпалер на довжину рулону, отримуємо їхню кількість – 134,4/10=13,44. Заокругливши до більшого, бачимо, що для обклеювання кімнати знадобиться 14 рулонів.
Клей для шпалер
Для наклеювання шпалер використовуємо спеціальні клейові складники, які, крім високої клейкої здатності, повинні мати ще низку властивостей – високий рівень вологостійкості, здатність протистояти розвиткові грибків і цвілі, не залишати плям на шпалерах, легко розмішуватися і не утворювати грудок.
На жаль, не всі марки клеїв забезпечують хороші результати, тому не варто економити при виборі шпалерного клею. Також необхідно врахувати, що багато клеїв розроблені під певний тип шпалер, хоча є й універсальний клей, який підходить для всіх типів шпалер. Цю інформацію вказують на упаковці клею, як і технологію приготування клейового розчину, якої слід обов’язково дотримуватися.
Приготований клей має бути досить в’язким.
Підготовка основи
Підготовка поверхні під наклеювання шпалер полягає у видаленні старих шпалер і безпосередньо в підготовці стін. Не варто клеїти нові шпалери на старі – по-перше, старі під впливом клею можуть виділити фарбу, яка зіпсує нові, а по-друге, стіни під шпалери слід ретельно підготувати. Те, що старі шпалери міцно тримаються і добре виглядають, ще не свідчить про те, що вони не відволожаться і не відклеяться. У будь-якому разі краще підстрахуватися заздалегідь, аби нові шпалери не виявилися безнадійно зіпсованими.
Старі шпалери видаляють, попередньо їх розм’якшивши. Паперові шпалери намочують мильним розчином із додаванням невеликої кількості шпалерного клею, з розрахунком, щоб розчин затримувався на стіні. Щільні шпалери або шпалери, що миються, краще продряпати або прорізати, тоді розчин швидше проникне до основи.
Після того, як шпалери розмокнуть, їх видаляють металевим шпателем. Якщо не вдалося видалити все полотно повністю, то процедуру намочування повторюють. Місця, що не піддаються очищенню, можна пропрасувати праскою через мокру ганчірку.
Двошарові вінілові шпалери мають нижній шар, який легко відділяється. Тому в цих шпалерах слід зробити горизонтальні надрізи і після цього видалити верхній шар.
Якщо стіни пофарбовані олійною фарбою або емаллю, то перед тим, як клеїти шпалери, слід зачистити поверхню наждачним папером, а слабкі ділянки видалити. Побілку і водоемульсійну фарбу слід розмочити мильним розчином і видалити шпателем. Тонкий шар побілки можна легко змити гарячою водою за допомогою губки.
Клеїти шпалери можна тільки після того, як тріщини та нерівності на стінах заштукатурені або зашпакльовані.
Безпосередньо перед наклеюванням стіни ґрунтують. Після того як шар ґрунтовки повністю висохне, беруться до наклеювання шпалер.
Наклеювання шпалер
Самотужки клеїти шпалери складно, тому бажано знайти помічника, а краще кількох.
Для початку розкочують рулон шпалер лицьовим боком униз. Відміряють на смузі висоту стіни плюс 10 см. Якщо малюнок на шпалерах не потребує стикування, нарізають відразу кілька смуг однакового розміру. Якщо малюнок треба зістикувати, смуги відрізають з додаванням відстані, необхідної для збігання малюнка.
Шпалери з малюнком потребують більшої уваги й акуратності. Їх слід наклеювати полотнище за полотнищем без зазорів, поєднуючи малюнок. Час від часу треба дивитися на виконану роботу – з боку добре проглядаються неточності і є можливість вчасно виправити допущені помилки. Під час роботи слід звертати увагу на рапорт – він має збігатися зі сусідніми полотнищами шпалер. Бажано вибирати шпалери з невеликою висотою рапорт (це полегшить обклеювання арок і ніш).
Першу смугу клеять від вікна, вирівнюючи край по наміченій лінії. Клеїти шпалери треба в напрямку від світла, тобто від вікна вглиб кімнати, щоб не заважала тінь. Наступні смуги клеять встик (передусім це стосується важких вінілових шпалер). Легкі паперові шпалери можна наклеювати внапуск, щоб стикові шви були спрямовані до світла і щоб кромка швів була непомітна. В останню чергу обклеюють ділянку стіни над вікном і під ним.
На відрізану смугу шпалер наносять клей рівномірно від центру до країв, які промащують особливо ретельно. Шпалери мають стати м’якими, але не вологими, інакше вони порвуться.
Потім складають краї смуги разом, клеєм досередини, уникаючи перегинів і складок. У такому положенні шпалерний папір має перебувати протягом рекомендованого в інструкції часу. Зазвичай паперові шпалери витримують 5 хвилин, а щільніші й важчі шпалери довше, близько 8–10 хвилин. Шпалери при зволоженні подовжуються, тому так важливо просочити всі полотна шпалер за однакову кількість часу, щоб запобігти появі пухирців і відклеюванню від стіни.
Для кращого приклеювання стіну промащують клейовим розчином. Особливо це стосується важких шпалер. При наклеюванні скло- та флізелінових шпалер клей наносять безпосередньо на стіну по ширині приклеюваного полотна, а не на самі шпалери.
Після наклеювання кожну смугу розгладжують м’яким валиком від середини полотна до країв і зверху вниз.
Якщо плінтус заздалегідь був демонтований, то нижній край обрізають нижче рівня плінтуса; якщо ні – залишок шпалер обрізають по рівню плінтуса, використовуючи металевий шпатель як обмежувач. Верхній край також акуратно обрізають за рівнем стелі або стельового плінтуса.
Обрізають шпалери гострим ножем, поки клей на них не висох.
Якщо смуга «залазить» на двері, то її рівно розрізають по вертикалі – просто натискають на смугу до стіни і обрізають виступ.
Там, де необхідно зробити відступ від стелі, прокреслюють рівну горизонтальну лінію по всьому периметру кімнати і починають клеїти шпалери від неї. Слід перевірити всі краї та переконатися, що вони ніде не відстали; якщо це трапилося, то такі місця промащують клеєм і притискають. Стики рекомендують пропрасувати гумовим валиком для того, щоб вони стали менш помітні.
Необхідно вилучити ймовірність протягів до повного висихання шпалер. Протяги можуть призвести до розповзання стиків шпалер або їх неякісного приклеювання.
Наклеювання шпалер у внутрішній кут
Не варто намагатися клеїти в кут цілу смугу шпалер, бо полотно або піде складками, або відхилиться від вертикалі та не зістикується з наступною смугою. Щоб наклеїти шпалери акуратно, відміряють відстань від останньої приклеєної смуги до кута, додавши 20 мм. Відрізають смугу вздовж і наклеюють на стіну і кут. У кутку проводять тупим боком ножа по шпалерах, аби папір приклеївся до основи кута. Якщо шпалери щільні, наклеюють шматок, що залишився, з напуском на прилеглу стіну строго вертикально, використовуючи рівень. Прорізають біля кута обидві смуги гострим ножем по лінійці та щільно притискають краї. Шов має вийти ідеальним і непомітним. Якщо шпалери паперові, то від кута починають вертикально клеїти смугу, що залишилася, зробивши напуск на попередній шматок.
Наклеювання шпалер на зовнішній кут
Для того, щоб наклеїти шпалери на зовнішній кут, відрізають шматок шпалер, більший на 25 см за відстань від попередньої смуги до кута. Наклеюють полотно, загинаючи на інший бік. Якщо кут прямий, то залишок можна приклеїти встик, якщо ж ні, – шматок, що залишився, наклеюють внапуск по вертикальній розмітці. Прорізають обидва шматки гострим ножем, використовуючи рівень. Потім шов щільно прокатують валиком. При наклеюванні шпалер на непрямий кут можуть виникнути складки. У цьому випадку, поки шпалери ще вологі, прорізають їх ножем і закріплюють краї.
Наклеювання шпалер на стелю
Клеїти шпалери можна і на стелю. Шпалери на стелю клеять у напрямку «від світла», тобто від вікна вглиб приміщення. Для початку відзначають лінію, яка буде межею першої смуги шпалер. Це легко зробити за допомогою натертого крейдою шнура. Відстань між межею і стіною має бути менша від ширини рулону шпалер на 30 мм. Полотно, намащене клейовим розчином, докладають до стелі та вирівнюють по лінії. Потім притискають і розправляють складки.
Наклеювання бордюру
Для того, щоб наклеїти бордюр рівно, використовують натягнутий за рівнем шнур, за яким на стіні роблять відмітки. Якщо на шпалерах відсутній значний рельєф, то бордюр клеять поверх них, застосовуючи бордюрний клей. Якщо ж шпалери рельєфні, то краще бордюр вклеїти у полотно. У цьому випадку в приклеєних шпалерах прорізають гострим ножем смугу, рівну ширині бордюру, і вклеюють бордюр.
Наклеювання шпалер за батареєю
При наклеюванні шпалер за батареєю одне або два полотнища наклеюють на стіну до верхнього краю батареї, а частину, що залишилася, надрізають по довжині в кількох місцях. Потім приклеюють шпалери до стіни. Треба перевірити, чи добре вони приклеїлися, звернути увагу на здуття, які можуть виникнути між стіною і шпалерами.
Наклеювання шпалер на арки або в ніші
При обклеюванні ніші або арки розміщують полотнища шпалер так, аби краї виступали за прорізи на відстань 3 см, і позначають цю лінію олівцем. Потім надрізають виступаючу частину і загортають усередину, після чого шпалерною щіткою акуратно натискають до укосу арки і приклеюють. Внутрішню частину ніші обклеюють смугою шпалер необхідної ширини.
Андрій Андрушко
За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua
Добавить в закладки | Підписатись | Версия для печати |
ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ
Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.
Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків
Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.
Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.