Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

9481
19.05.2011р. |
Як вибрати змішувач?
Отже, основними параметрами при виборі змішувачів є:
-конструкція (одноважільний, двовентильний, змішувач із термостатом);
-призначення (ванна кімната, раковина, мийка, душова кабіна);
-тип змішувача та його дизайн (вбудований, центральний, настінний, з довгим, коротким або гнучким зливом тощо);
-матеріал, з якого виготовлений змішувач;
-виробник;
-ціна.

Конструкція найпоширеніших змішувачів:
«Ялинка» – найпростіша конструкція змішувача: два з’’днаних крани-букси, а між ними – вилив, або «гусак» (прямий або зігнутий), із якого і ллється вода. Він може бути нерухомим або обертатися. Подавання води регулює у такому змішувачі вентиль (у сантехніці – кран-букса, в побуті називають краном). Такий тип змішувача має характерну конструкційну особливість кріплення. Знизу в «ялинки» є цанга – розрізна втулка з різьбою. На цей патрубок нагвинчують гайку, якою кріплять змішувач до мийки, а далі – до водопроводу через цангу.
Цей спосіб кріплення незручний і ненадійний. Через деякий час змішувач починає хитатися на закріпленій поверхні. Треба лише лише підтягнути гайку, але вона часто «закисає» і її важко скручувати. Для безпечного виконання робіт слід перекрити на кухні воду і
від'єднати змішувач від водопроводу.

Одноважільний змішувач (джойстиковий) - простий і надійний. Має дві сферичні поверхні з отворами, які з’єднуються в потрібному положенні для зміни тиску й температури води. Поверхні одночасно слугують ущільненням, оскільки з’єднані досить щільно. Зазвичай, це дві металокерамічні пластини, у більш економічному виконанні - пластикові. Спосіб його кріплення традиційно інший. Знизу на корпусі змішувача розташовані різьбові отвори: для встановлення та під’єднання до водопроводу. Для кріплення використовується шпилька, напрівшайба і гайка. Спочатку у встановлений змішувач (знизу) вкручують шпильку, потім на неї накидають напівшайбу і притягають гайкою.
Під’єднання до водопроводу може бути «гнучким» або «жорстким». У першому випадку - це гнучкі шланги в металевій оплітці, у другому - мідні трубки з цанговим затискачем

Настінний змішувач
Він міцно з'єднаний з водопровідними трубами. Регулювання тиску й температури води здійснюється краном-буксою, або важелем. Вилив може бути таким, як і в «ялинці» чи одноважельних змішувачах. Це залежить від конкретного змішувача. Особливості під’єднання до водопроводу настінних змішувачів такі: підвід тут не вертикальний, а горизонтальний (і тільки жорстке підключення). Він з'єднується з трубами за допомогою спеціальних ексцентричних перехідників. Це компенсує різницю міжосьової відстані змішувача і виведених для під’єднання труб. Труби при цьому можуть бути виведені назовні або вмуровані у стіну. Аератор вбудовують у вилив змішувача для формування суцільного і чіткого струменя води. Струмінь має бути чітким як при малій, так і при великій подачі води. Проте змішувач потребує періодичної чищзення, тому що може засмічуватися відкладеннями і механічними включеннями. Якщо ж змішувач не очищувати, він перестане виконувати своє пряме призначення, і вода почне бризкати в різні боки.

Покриття і матеріали
Основне завдання покриття – захист від корозії та механічних пошкоджень. Привабливий вигляд мають якісні хромовані й емальовані покриття. Емаль як і хром, як і хром наносять безпосередньо на поверхню металу. А от щоб покрити хромом пластмасу, на неї спочатку слід нанести мідь. Латунь і хром – традиційні матеріали, з яких виготовляють змішувачі. Для виготовлення корпусу використовують латунь. Зовнішні частини з метою захисту нікелюють, потім хромують або вкривають емаллю. Хромові змішувачі дорожчі, але кращі тим, що на їхній поверхні не розмножуються мікроби.
Серед дизайнерських, ексклюзивних моделей трапляються змішувачі, виготовлені з використанням дорогоцінних матеріалів. Матеріалів для виготовлення змішувачів не так вже й багато. А саме: металеві сплави, пластмаса, кераміка. В окремих екзотичних випадках це може бути навіть камінь або дерево. При виборі цих матеріалів беруться до уваги як безпека використання, так і технологічність виробництва. Від того, які матеріали використовувалися при виготовленні змішувача, звичайно ж, буде залежати і його ціна.
Змішувач потрібен скрізь: і на кухні, і у ванній кімнаті, і в душовій кабінці. Його вигляд залежить.від призначення..

Вибір кухонного змішувача
Кухонний змішувач,у першу чергу, повинен забезпечувати можливість використовувати всю площу мийки та вільно розміщувати під краном навіть високий посуд, тобто він має бути досить компактним, і, крім цього, підходити за стилем. Тому змішувачі, які застосовуються для кухонних мийок, як правило, мають довгий і високий зливи. Вилив оптимально повинен доходити до середини мийки і мати можливість повертатися. В іншому випадку користуватися кухонною раковиною буде вкрай важко. Деякі моделі змішувачів можуть мати висувні зливи або гнучкий внесений шланг. Традиційно рекомендують «ялинку» або одноважельний змішувач, тому що вони легко встановлюються і не потребують додаткових витрат.

Вибір змішувача для ванної кімнати
Змішувачі, що встановлюються у ванній кімнаті, – найрізноманітніші. Їх можна монтуватися на край ванни (для ванн, що мають широкі борти) або на стіну. Хороші вбудовувані змішувачі – всі технічні елементи таких змішувачів приховані у спеціальній ніші стіни, а назовні виведені лише панель з рукоятками і вилив. Як правило, змішувачі для ванни виконані з низьким зливом, який може бути як рухомим, так і фіксованим. Бажано для кожного сантехнічного вузла ванної кімнати встановлювати окремий змішувач. Якщо у ванній кімнаті немає окремої душової кабіни, то можна використовувати один змішувач для ванни і душу, а другий – для раковини. Змішувачі для ванни розраховані на кілька отворів: для наповнення ванни, для ручного душу тощо.
Вибір змішувачів – величезний. Тому основна порада, яку можна дати при виборі змішувачів, - не гнатися за «найдешевшими», і, звісно, купувати змішувачі у магазинах або на будівельних ринках (тільки не з рук). Хороше, як відомо, не може коштувати дешево. А при купівлі слід поцікавитися ще й наявністю сертифіката, умовами гарантійного обслуговування, комплектацією (який картридж стоїть в моделі, які кольори моделей пропонують виробники та яку гарантію дають фірми на свої вироби).

Коментарі:

Оксана Котик, продавець-консультант у магазині «Алігатор»:
– Нині користуються популярністю змішувачі одноважільні, усередині яких не звичний кран-букса, а картридж. Достатньо одного переміщення важеля, щоб включити чи виключити воду, змінити її температуру. Такий змішувач встановити нескладно. У разі поломки картридж можна замінити. Залежно від розміру, новий картридж коштує від 35–40 грн. В основному споживач схвально відгукується про італійські змішувачі «Parma», «Modena», «Torino». Усі одноважільні змішувачі оздоблені керамічними регуляторами проходження води з функцією звукопоглинання, а всі двоважільні змішувачі з позначкою NEW мають керамічні головки з кутом повороту 90° і керамічний дисковий картридж. Ці змішувачі призначені для роботи з водою при тиску до 1,0 МПа. Споживачам більше до вподоби останні, так звані напівобертові. Але якщо в помешканні вода тверда, то практичнішими є крани з гумовими прокладками. Якщо кран протікає – прокладку замінили та можна користуватися далі. Актуальними для сьогодення є й стоячі змішувачі, які встановлюють на підлозі. Також мають попит змішувачі прихованого монтажу. Особливістю цих змішувачів є те, що вони пройшли перевірку на герметичність відповідно з процедурами та мають гігієнічні сертифікати Державного комітету гігієни. І, звичайно, термін придатності – 5 років.

Олександра Романчук, комерційний директор магазину «Все для дому»:
- За моїми спостереженнями, великим попитом серед населення користуються змішувачі італійської фірми «Ferro». Нині споживач робить акцент не на ціні, а на якості. А якщо говорити про характеристики цього виробника, то слід сказати, що основна частина виробів виготовлена з латуні CW 617 N у відповідності з РN – ЕN 12164. Унікальною є і поверхня змішувачів, яка покрита трьох’ярусним гальванічним методом: перший ярус – це мідь, другий – нікель, третій – декоративний блискучий хром. Звичайно, вибагливий споживач прагне і якості, і довговічності виробів. Тому здебільшого змішувачі для душу таким клієнтам пропонуємо з елементами декору. Важливо сказати і про те, що всі матеріали, використані для виготовлення змішувачів, та й виробів загалом, мають необхідні сертифікати і допуск до контакту з питною водою.

Андрій Олійник, споживач:
– Обираючи аксесуари для ванної кімнати й кухні, я віддав перевагу фірмі «Armatura» (Польща) завдяки невисокій ціні виробів і сучасному дизайнові класики. Загалом задоволений, оскільки ці змішувачі самостійно, так би мовити, легко під’єднав за допомогою гнучких шлангів. Змішувачі для душу покриті хром-золотом, а для умивальника і для мийки на кухні – хром-сатином. Вони зручні для користування, бо мають поворотний злив (125°). Душовий змішувач має спеціальну термостійку лійку з нержавіючої сталі «Дуна». Змішувач для умивальника оснащений краном-дозатором, а на кухні змішувач для мийки має ще й бічну ручку-важіль. Ці змішувачі досить еластичні. Більше 50% еластичності дає змогу підвищувати стійкість поверхні до ударів. Впевнений, що змішувачі цього типу є стійкими і до температурних перепадів.
Теги та ключові фрази
краны краківська арматура, який змiшувач кращий, яка марка змішувача для ванни краща, яка марка змішувача краща, для чого кухонному змішувач у три підводи, як вибрати крани, клін майстер болгарки та дрилі, фірми самі якісні змішувачі, , матеріал виготовлення змішувачів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
22.06.2016р.

Споруджуємо колодязь правильно

Вода, набрана з колодязя, екологічно чиста, придатна для пиття і має свій неповторний смак. До того ж у разі вимкнення електроенергії воду з колодязя завжди можна набрати відром. Колодязь завдяки широкому діаметру шахти можна легко очистити від мулу, поміняти насос. Дехто віддає перевагу свердловині, але для неї такі ремонтні роботи неможливі

17.06.2016р.

Як боротися з надмірною вологістю

Надмірна вологість спричиняє негативні наслідки: руйнує конструкції будинку, псує оздоблювальні матеріали, шкодить здоров’ю людей. Особливе місце у боротьбі з цією проблемою належить засобам, спрямованим на захист від руйнівного впливу вологи – гідроізоляції.

13.07.2015р.

Необхідність поверхневого водовідведення

Проектування будь-якого об’єкта обов’язково передбачає наявність водовідведення, яке захищає фундамент будівлі та зовнішнє покриття території від руйнівної сили води. До того ж правильно вибрана і скомпонована система відведення води слугує впродовж багатьох років. Незважаючи на очевидну доцільність установлення систем водовідведення, багато власників у процесі розробки проекту будинку не приділяють цьому належної уваги і намагаються зекономити. Суть проблеми – у самій культурі благоустрою. Змінити ситуацію намагаються виробники систем водовідведення, які доводять важливість систем водовідведення і постійно вдосконалюють свої технологічні рішення.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.