Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

14992
04.02.2013р. |
Екологічні проблеми використання невідновлюваних енергетичних ресурсів
На сучасному етапі розвиток народного господарства кожної країни залежить від способу вирішення трьох важливих проблем: виробництва енергії, економіки та екології. Важливо, щоб енергетика не розвивалася за рахунок природного середовища чи не за законами економіки. Не можна допустити також швидкого вичерпування запасів енергії. Тому найраціональніший спосіб розвитку країни сьогодні повинен враховувати ще й екологічний аспект.

Оцінка сучасних умов

Одним із основних чинників, які визначають можливості розвитку економіки, є забезпеченість усіх її складових паливно-енергетичними ресурсами, що відображають наявність пропозицій на ринку енергоносіїв. Забезпечення енергетичних потреб людства є глобальною, стратегічною проблемою, складність і суперечливість якої постійно зростає. Це зумовлено: збільшенням чисельності населення і обсягів виробництва; зростанням енергоспоживання; вичерпуванням запасів традиційного палива; погіршенням екологічної ситуації та кліматичними змінами.

Нині близько 90% джерел енергії походить з невідновлюваних ресурсів -нафти, природного газу, вугілля, урану, запаси яких зменшуються надзвичайно швидко (рис. 1).

Вичерпування невідновлюваних паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР), відсутність реальних альтернатив їх заміни, наявність ризиків під час їх виробництва і транспортування останнім часом набувають все більшого значення через загальну нестабільність видобування ПЕР у регіонах та напругу на паливно-ресурсних ринках.

Накопичення корисних копалин тривало мільйони років, а нині обсяги споживання нафти і газу втричі перевищують обсяги відкритих нових родовищ.

 

Використання корисних копалин у майбутньому залежатиме від таких чинників:

  • збільшення світової популяції;
  • зростання обсягів виробництва в розвинених країнах;
  • нарощування промислового виробництва країн, що розвиваються;
  • коефіцієнта корисної дії установок, що спалюють паливо;
  • ступеня термічної ізоляції будинків.
До найважливіших проблем, пов'язаних із корисними копалинами, належать:
  • забруднення атмосфери і загроза глобального підвищення температури;
  • загроза забруднення океанів нафтою;
  • заборгованість країн, які розвиваються, внаслідок імпорту нафти.
Розвинені країни світу, передовсім країни ЄС, які вже досягли значних успіхів у вирішенні проблем енергоефективності, продовжують пошук нових джерел енергозабезпечення та розроблення заходів щодо енергозбереження. З огляду на ситуацію, що сьогодні складається, ці проблеми доведеться вирішувати в умовах загальної нестабільності у світі, зокрема, і на паливно-ресурсних ринках, за несприятливих прогнозів щодо подальшого зростання цін на енергоресурси та незначних іноземних інвестицій у вітчизняну економіку. Необхідне державне регулювання процесів енергозбереження та проведення цілеспрямованої державної політики. Тільки держава за допомогою виваженої, законодавчої, гнучкої цінової, тарифної та податкової політики може забезпечити дієздатність фінансового механізму енергозбереження.

 

Обмеження даремних витрат енергії - це одночасно заощадження і забезпечення сталого розвитку. Згідно з даними Європейської комісії, виробництво додаткового 1 кВтгод енергії невдовзі коштуватиме на 50-400 % більше, ніж його заощадження. На основі цього можна зробити висновок, що енергетична ефективність - шостий вид палива - є найважливішим джерелом енергії (рис. 3), навіть більшим, ніж нафта. Ефективне використання енергії - це гігантське джерело економії коштів, яке досі значною мірою ігнорують у світі. Інвестиції в підвищення енергоефективності будинків тільки у Європі можуть дати економію понад 270 млрд. євро та зменшити викиди вуглекислого газу на 400 млн. тонн на рік.

Питання економії енергії і підвищення ефективності її використання є актуальним І з екологічного погляду, оскільки сьогодні атмосфера Землі розігрівається набагато швидше, ніж у минулому. За даними ООН, із кінця XIX до початку XX ст. глобальна температура на земній кулі підвищилася загалом на 0,6°С. Водночас, середня швидкість підвищення глобальної температури до 1970 р. становила 0,05 °С за 10 років, а останніми десяти¬літтями вона подвоїлась. Це зумовлено діяльністю людини: по-перше, людина підігріває атмосферу, спалюючи велику кількість вугілля, нафти, газу, по-друге, і це головне, в результаті спалювання органічного палива, а також внаслідок знищення лісів у атмосфері нагромаджується вуглекислий газ.

За останні десятиліття вміст вуглекислого газу в повітрі збільшився на 17%. У земній атмосфері вуглекислий газ діє, як скло в теплиці чи парнику: він повільно пропускає сонячні промені до поверхні Землі, але затримує її тепло. Це спричиняє розігрівання атмосфери, відоме як парниковий ефект. Якщо людство не зменшить обсяг забруднень атмосфери й глобальна температура зростатиме й надалі, як це відбувається протягом останніх двадцяти років, то дуже швидко клімат на Землі стане теплішим, ніж будь-коли впродовж останніх 100 тис. років. Це пришвидшить настання глобальної екологічної кризи. Поряд і цим, згідно з останніми дослідженнями фахівців, оприлюдненими на Асамблеї ООН у Нью-Йорку, Північний Льодовитий океан більше не поглинає вуглекислого газу - найбільший у світі поглинач СО2 заповнений ущерть!

 

Світові дослідження

На світовому рівні, за оцінками Міжурядової комісії ООН з питань зміни клімату, підвищення ефективності використання енергії в будинках житлового та промислового фондів могло б знизити викиди СО2 більше, ніж на мільярд тонн на рік.

Покращення внутрішнього клімату та рівня життя, ефективне викорис¬тання енергії в спорудах повинно стати пріоритетним напрямом і популярнішим засобом для скорочення викидів СО2, ніж відмова від користування власним автомобілем.

Україна споживає понад 200 млн. тонн умовного палива первинних енергетичних ресурсів, з них вугілля - майже 60 млн. тонн умовного палива (вироблялось 56,8), нафти - 18 млн. тонн умовного палива (вироблялось 4,3), природного газу - 76,4 млн. тонн умовного палива (вироблялось 20,5). Виробництво електроенергії у обсягах 185,2 млрд. кВт•год перевищує її споживання -176,9 млрд. кВт•год. Теплової енергії виробляється і споживається 241 млн. Гкал.

З нетрадиційних відновлюваних джерел за статистичними даними в Україні споживається енергії обсягом 15,2 млн. тонн умовного палива, з них близько млн. тонн - енергії, виробленої на гідростанціях.

Зазначимо, що в Україні забруднення довкілля шкідливими викидами у 1990-2006 рр. (табл. 1.) зменшувалось не за рахунок впровадження енерго- та природоощадних технологій, а завдяки істотному зниженню обсягів виробництва промислової продукції. Водночас, незважаючи на пов'язане із цим зменшення деяких видів забруднення, рівень викидів і токсичних відходів на одиницю ВВП в Україні не знижується, оскільки темпи їх зменшення є нижчими від темпів скорочення виробництв.

 

Мирослав САНИЦЬКИЙ
доктор технічних наук, професор

Теги та ключові фрази
15743, https, возобновляемые и невозобновляемые ресурсы решения проблемы в кратце, возобновляемые и невозобновляемые ресурсы решения проблемы в краце, Застави екологічних проблем, content, Взбновление неизвоновляли ресурсы способы решение проблемы испчепарностм, возобновляемые и невозобновляемые ресурсы способы решения проблем исчерпаемости презентация, экологические проблемы использование термических двигателей, проблема не возобновляемых ресурсов
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.