Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

17883
30.05.2013р. |
Проектування сонячної саманної сушарки
Ми живемо у країні парадоксів: село вирощує продукцію, але здебільшого вона не доходить до споживача, бо селянам витратно і невигідно обробляти її. Наприклад, у віддалених селах фрукти, ягоди, овочі вирощуються для потреб родини, а надлишки просто гниють. Сушарки, які могли би зберегти бодай частину продукції, опалюються дровами, що дорого, непродуктивно та й неякісно. Тому вже давно назріла потреба у сільських кооперативах, які б обробляли харчову продукцію. Першим кроком на цьому шляху могло би стати будівництво екологічних саманних сонячних сушарок. Адже сухофрукти користуються попитом як у нас, так і за кордоном.

На часі побудова саманної сушарки, яка б вирізнялася такими характеристиками:

  • екологічністю
  • продуктивністю
  • цілорічним терміном використання
  • незначною ціною, зумовленою використанням місцевих матеріалів
  • довговічністю
Конструкція сушарки

Сушарка має три масивні непрозорі стіни – північну, східну та західну. Південна стіна повністю засклена і нахилена до горизонту під кутом 65° для отримання максимальних теплових надходжень у зимову пору (риc.1, 2). Частина даху теж засклена, оскільки влітку оптимальний кут нахилу поверхні коливається в межах 0-20°. Грубі непрозорі стіни вибудувані зі саману, який добре накопичує, але не тримає тепло. Тому зовні саманну стіну штукатурять теплоізолятором – сумішшю вапна з кострицею льону. Як саман, так і вапняна штукатурка є паропровідними, що зменшує потребу у вентиляції або ж виключає її. Будівля є каркасною, що підвищує її сейсмостійкість. Ефект термомаси грубих стін підсилює масивний фундаментний акумулятор із повітряними каналами, через які також накопичується тепло. Фактично, маємо дві автономні системи опалення.

Перша (нижня) система опалення живиться від сонячних повітряних колекторів, розміщених на східній та західній стінах. Колектори – власного виробництва, вартість яких не перевищує 350 грн/м2 поверхні абсорбера.

Друга (верхня) система опалення живиться від сонячних променів, які проникають через південне вікно. Нагріте сонцем повітря накопичується під стелею. Далі воно надходить до сушильних камер і каналів верхньої системи опалення, де охолоджується і виходить із теплої підлоги.

Сушіння гарячим повітрям з використанням природних матеріалів екологічне, бо продукція не забруднюється, а сонячна енергія безкоштовна. Оскільки сушіння повинно відбуватися при певних температурних обмеженнях, то буде задіяна система керування тепловими процесами. Стіни усіх семи сушильних камер саманні, що забезпечує додатковий запас тепла. Сировина розкладається на сітчастих поличках з нержавіючої харчової сталі.

Другим аргументом для використання природних матеріалів є їхні унікальні властивості. Саман паропропускний, це ж стосується суміші льону і вапна. Водночас ці матеріали є термонакопичувальними. Запас тепла дає змогу продовжити роботу сушарки вночі або навіть під час дощу. Наявність великої термомаси гарантує роботу сушарки як парника навіть узимку. Тим паче, взимку для додаткового обігрівання парника буде застосована пічка на дрова.

Хороша теплоізоляція вікон досягається використанням фанерних щитів, наповнених зсередини кострицею льону. У зимовому парнику можна вирощувати зелену цибулю, часник, кріп, петрушку, шпинат, різні салати тощо.

Отже, використання сонячних сушарок збільшить зайнятість сільського населення. При розумному розподілі прибутків сільського кооперативу, отриманих від використання сушарки, можна робити інвестиції в інші переробні галузі (молочних продуктів, лікарського чаю, трав тощо).

Проектована сушарка є довговічною спорудою, оскільки глина, пісок, дерево, льон, житня солома є традиційними природними матеріалами, які становлять основу надійних будівельних конструкцій.

Відносно низька ціна сушарки пояснюється використанням місцевих матеріалів, зменшенням транспортних витрат і використанням принципів толоки при її будівництві.

Час окупності саманної сушарки визначається інтенсивністю її використання. Тому бажано забезпечити неперервний цикл сушіння плодоягідної продукції та навіть деревини. Термін окупності при оптимальному завантаженні сушарки і налагоджених каналах реалізації продукції становить не більше, ніж півроку.

Одним із подальших шляхів розвитку цього проекту буде добудова до північної частини сушарки кімнати відпочинку персоналу, душової та приміщення обробки сировини (мийка, різання плодів тощо). Це потребуватиме встановлення водяного сонячного колектора з 600-літровим водяним баком. Оскільки імпортні колекторні системи нагрівання води дуже дорогі, то є сенс встановити дешевшу систему сонячного нагрівання води, вартість якої не перевищує 500 євро. Окрім того, слід провести воду з криниці або будинку.

Розміри, термін окупності, мета проекту

Розміри визначаються з конструкторських, ергономічних та інших міркувань. Особливо важливим є термін окупності, що дає змогу скористатися короткими кредитами для її будівництва. Висота сушарки має бути мінімальною, адже що менші розміри приміщення, то легше його прогріти. Оптимальною є висота 2 м, оскільки забезпечується комфортність перебування персоналу. Окрім того, легко здійснювати операції демонтування і встановлення теплоізоляції скління, які слід проводити, принаймні, двічі на день – вранці та ввечері. На вибір розмірів сушарки впливає також спосіб її функціонування. Технологія сушіння включає два етапи.

На першому етапі у робочій зоні (рис. 3) відбувається попереднє прогрівання сировини.

На другому матеріал сушиться у камерах при вищій температурі. Завдяки такому розділенню можна підвищити продуктивність сушарки. Вибір розміру робочої зони впливає на габарити сушарки. Якщо камери сушарки можуть обробити продукцію, розкладену на 70 м2, то при попередньому нагріванні слід забезпечити обробку сировини, розкладену на 75 м2. Мінімальна площа робочої зони при цьому становить 75 м2. Тобто необхідна 5-рядна сітка, натягнута на поверхні 15 м2.

 

Отже, у першому наближенні довжина сушарки – 7 м, висота – 2 м, а ширина – 4 м. Для рівномірного обдування знизу робочої зони запропоновано реалізувати розподілену систему вентканалів, які виходять із теплої підлоги.

Для зчитування і обробки даних буде задіяна мікропроцесорна система збору даних із записом інформації на ПК.

Метою даного проекту є:

  • визначення терміну окупності споруди
  • оцінка щомісячної продуктивності сушарки
  • порівняння кошторисних і фактичних витрат
  • перевірка всіх систем і пристроїв, усунення виявлених недоліків
  • збирання й обробка інформації про температурні та вологісні процеси, які виникають під час роботи сушарки

Юрій ДУДИКЕВИЧ
тел.: (097) 246-23-56
e-mail: jurijdudykevych@ukr.net

Теги та ключові фрази
https, http, сушарка для фруктів на дровах своїми руками, как сделать сушилку для ягод на дровах, сушка для фруктів своими руками, Сушилка для фруктiв своими руками, як побудувати сушарку для фруктів на дровах, солнечная сушилка для фруктов своими руками, сонячна сушка для фруктів своїми руками, сушилка для овощей и фруктов на дровах своими руками
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.