Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

9350
04.12.2014р. |
Фарбування: проблеми і рішення

Фарбування: проблеми і рішення

Усім нам відоме загальне правило фарбування: що краща фарба, то менше проблем ізнею виникне. Однак  бувають прикрі винятки,зокрема, якщо неуважно читати інструкцію або неправильно підготувати поверхню. Розглянемо найтиповіші зі «сюрпризів».

Проблеми, які виникають при фарбуванні

Просочування та знебарвлення

Просочування та знебарвлення зазвичай відбуваються у результаті реакції фарби з поверхнею (старими покриттями, бітумними поверхнями, старим креозотом тощо), а також при фарбуванні брудних поверхонь.

Рішення

Якщо дана проблема викликана особливостями старого стінового покриття, то його треба повністю видалити. У всіх інших випадках перед фарбуванням поверхнюварто покрити ізолювальним шаромґрунтовки проти плям.

Розтріскування фарби на зовнішніх поверхнях

При розтріскуванні на верхньому шарі фарби з’являються короткі вузькі тріщини. Вони виникають через те, що фарба починає втрачатисвою еластичність, не може розширюватись і стискатись на основі. Ще більше тріщин з’являється на тих поверхнях, які були покриті кількома шарами фарби.

Рішення

Маленькі ділянкиз тріщинами можна видалити, зачистивши поверхню наждаковим папером. Великі ділянки необхідно повністю видалити, використовуючи будівельний фен (термопістолет) або відповіднийхімічний розчинник фарби. Непокриті поверхні треба заґрунтувати спеціальною ґрунтовкою, після чого покрити фінішним шаром фарби. Для штукатурки слід використовувативодоемульсійні фарби, а для дерева й металу – алкідні.

Усадковітріщини

Найімовірніша причина появи усадкових тріщин – нанесення дуже товстого важкого шару фарби на текстуровану або рельєфну поверхню. Зазвичай усадкові тріщини з’являються на таких поверхнях, як кам’яна штукатурка – її покривають одним шаром нерозбавленої густої фарби.

Рішення

Наносять одинабо два тонких шари фарби, аби заповнити тріщини.

Незафарбовані плями

Ця проблема виникає при фарбуванні поверхні, забрудненої маслом, жиром, воском тощо. На місці таких плям фарба може не вступити у контакт із поверхнею, залишаючи незафарбованіділянки.

Рішення

Треба висушити поверхню, а потім очистити її за допомогою наждакового паперу та розчину теплої води здодаванням миючого засобу. Ретельно промити поверхню чистою водою і просушити.

Скупчення фарби і патьоки на щойно пофарбованих поверхнях

Скупчення фарби і патьоки на щойно пофарбованих поверхнях часто з’являються у результаті нерівномірного нанесення фарби на широкі пласкі поверхні або на ліпнину,  а також на шорсткуваті рельєфні поверхні. Нерідко до цього дефекту призводить сильне розведення фарби розчинником. Незастиглі «вологі краї» можуть також стати причиною появи зайвої товщини плівки і калюж, патьоків.

Рішення

Після повного висихання плівки фарби необхідно зачистити патьоки до рівної поверхні за допомогою наждакового паперу і теплої води з додаванням невеликої кількості миючого засобу. Перед повторним покриттям промити поверхню чистою водою і просушити. При фарбуванні широких плоскихповерхонь треба методично наносити фарбу на кожну ділянку – спочатку вздовж, потім упоперек, рівномірно розташовуючи мазок по усій поверхні.

Зморщуванняфарби на щойно пофарбованихповерхнях

Зморщуванняфарби на щойно пофарбованихповерхнях відбуваєтьсяу результаті надто швидкого висихання фарби. При цьому верхній шар висихає швидше за нижній. Ще більше зморщувань виникає на товстому шарі фарби. Цей процес часто відбувається при використанні фарб на основі розчинника, коли їх наносять при низьких температурах.

Рішення

Треба просушитиповерхню (до твердого стану), потім очистити її за допомогою наждакового паперу та теплої води з додаванням миючого засобу. Перед нанесенням нового шаруфарби треба ретельно промити поверхню чистою водою та просушити.

Повільне висихання лаку та глянсових фарб на основі розчинника

Повільне висихання лаку та глянсових фарб на основі розчинника спостерігається, коли поверхня була неправильно підготовлена або забруднена. Повільне висихання водоемульсійних фарб може бути викликане тим, що фарбування проводили в холодних і вологих умовах.

Рішення

Треба видалитинезасохлу фарбу на основі розчинника за допомогою ганчірки, просоченої уайт-спіритом (при цьому необхідний захист очей). Якщо не вдаєтьсявидалити фарбу, слід спробувати повністюзняти покриття, використовуючи будівельний фен (термопістолет) або відповідний хімічний розчинник фарби. Незасохлі водоемульсійні фарби можна змити теплою водою з додаванням миючого засобу.

проти плям, а потім – одним чи двома шарами фарби.

Знебарвлення або пожовтіння

Знебарвлення або пожовтіння виникає при фарбуванні місць, на які не потрапляє денне світло (наприклад, дверцята буфета або підвіконня, на якому тривалий час лежали якісь речі). Як правило, ці дефекти виникають при нанесенні фарби на основі розчинника.

Рішення

Ретельно промити поверхню розчином теплої води та миючого засобу, змити розчин холодною водою і просушити.

 

Проблеми, які виникають зі штукатуркою

Тріщини на штукатурці

Появамаленьких тріщин на внутрішніх оштукатурених стінах і стелях, як правило, є результатом пересушування (у нових будинках) або усадки будинку. Великі тріщини, які до того ж, розширюються, варто перевірити, і для цього треба звернутися до фахівця.
Рішення
Розширити всі тріщини й очистити їх від сміття. Заповнити тріщину відповідним наповнювачем (дрібні тріщинишпаклівкою, великі – цементним розчином або штукатуркою). Після просушування обробити шліфувальним папером, ганчіркою забрати пил.

Вогкість у стінах

Вогкість у стінах може виникнути через відсутність або неправильне нанесення вологозахисногошару через протікання і несправності водопроводу, неякісний розчин при укладанні цегли, конденсацію та інші дефекти при будівництві.

Рішення

Необхідно знайти і усунути джерело вологи. Перед фарбуванням слід повністювисушити поверхню. Для запобігання повторному проникненню вологи можна обробити поверхню просоченням.

Висоли (виступання солей на кладці або оштукатуреній поверхні)

Висоли викликані кристалізацією солей, які містяться у цегліта цементному розчині. Солі проступають у вигляді плям нещільних кристалів або у вигляді твердої блискучої плівки як на внутрішніх, так і на зовнішніх поверхнях (особливо на зовнішньому боці нової цегляної кладки). На таку поверхню не можнананосити фарбу, спочатку треба позбутися висолів.

Рішення

Плями нещільних кристалів видаляють за допомогою шматка грубої мішковини або наждакового паперу. Як розчинник нальоту можна використовувати розчин соляної кислоти. Видаляти наліт упродовж кількох днів, допоки він цілком не зникн. Тверду блискучу плівку слід зачистити до утворення шорсткої поверхні.

Злущуванняфарби на штукатурці

Злущування може бути викликане низкою причин. Найпоширеніша – наявність вологи під плівкою фарби. Фарба також починає відшаровуватись, якщо їїнанесли на забруднену та жирну поверхню. При неправильній підготовці поверхні фарба теж може злущуватися, наприклад, на пухкій поверхні.

Рішення

Повністю видалити фарбу з поверхні. Затерти блискучі ділянки за допомогою наждакового паперу. Ще разпофарбувати поверхню відповідною емульсійною фарбою.

Злущування або пухиріння фарби на зовнішніх поверхнях цегляної кладки

Волога під шаром фарби є найпоширенішою причиною злущування або пухиріння. Окрім того, злущування або пухиріння виникає, якщо фарба була нанесена на бруд, жир та інші види забруднення. Водоемульсійні покриття можуть пухиритися, якщо їхнанесли на поверхню, раніше покритуфарбою на основі розчинника, або поверхню,покриту ґрунтовкою на основі розчинника. У результаті поверхня стає твердоюта глянсовою. При неправильній підготовці поверхні фарба теж може відшаровуватись. Наприклад, при фарбуванні пухкої або крихкою поверхні.

Рішення

Повністю видаліть фарбу з поверхні. Затріть блискучі ділянки наждаковим папером. Ще раз нанесіть на поверхню відповідну фарбу. Не рекомендується наносити стабілізуючу ґрунтовку на нові необроблені поверхні (вона принесе більше шкоди, ніж користі).

Порошкоподібні або крейдяні нальоти на штукатурці

З даною проблемою зазвичай стикаютьсяпри фарбуванні старих будинків, поверхні яких були покриті клейовою фарбою або побіленівапном.

Рішення

Подібні крейдяні нальоти на поверхні мають бути повністю змиті розчином теплої води і миючого засобу. Потім поверхнюслід промити чистою водою кілька разів, регулярно змінюючи воду. Якщо навіть після ретельної обробки наліт не зникає, треба ще до фарбування обробити поверхнюґрунтовкою.

Кладка з іржавими плямами

Іржаві плями можуть виступати на тих поверхнях, де є металеві скоби: при фарбуванні вони починають іржавіти, викликаючи зміну кольору. У сучасних будівлях поява іржавих плям викликана наявністю металу, який зміцнює бетонну конструкцію, і при цьому розташований до поверхні занадто близько. У серйозних випадках іржа поширюється, і бетон тріскає і розпадається на шматки.
Рішення

Рішення цієї проблеми – не з простих. Єдиний ефективний спосіб усунути даний дефект – проникнути аж до металу і позбутися іржі. Проста обробка поверхні зарадить цій біді тільки на певний час.

Олександр ФІНЬКО

Теги та ключові фрази
https, http, тріскає фарба на стіні, фарба дає тріщини, чому тріскає фарба на дверях, як забрати пиль зі стін пкред покраскою, чи покриє фарба плями на стелі, чому виникає тріщина на внутрішній стіні на місці старих дверей, чим можна затерти патьоки краски, Чому відлущується шпаклівка при покрасці
Більше статей за тегами
  • фарба26
  • знебарвлення
  • розтріскування
  • верхній шар


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.