Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

3831
19.05.2016р. |
Плануєте купити котел на дровах? 4 речі, які ви обов’язково повинні знати

Опалювальний сезон в Україні лише нещодавно завершився, а вітчизняні господарі уже почали думати про те, як обігріти оселю наступної зими. Через різке подорожчання газу більшість українців ще минулого року зважили всі «За» та «Проти» і перейшли на альтернативні види палива, які не лише гроші економлять, але й будинок краще зігрівають. За прогнозами фахівців, цього року майже 40% мешканців нашої держави планують замінити свій котел на твердопаливний. Тож,  як це краще зробити, на що в першу чергу звернути увагу, та на яку ціну варто орієнтуватися - про це та багато іншого розкажуть фахівці компанії «PALCHE», національного виробника твердопаливних котлів.

За останні декілька років вартість блакитного палива в Україні підвищилася майже в 3 рази. Такий різкий стрибок енергетичного носія практично загнав українців у глухий кут та змусив за тепло у своїх будинках платити «космічні» суми. На щастя, на допомогу у такій ситуації прийшли дещо забуті твердопаливні котли, які тепер стали набагато удосконалені, з більшою потужністю та ККД. Тож громадяни, оцінивши ситуацію, масово почали відмовлятися від газу та переходити на альтернативні види палива.

«Сучасні твердопаливні котли мають величезні відмінності від своїх старих аналогів. Вони обладнані автоматикою горіння і подачі палива, вентиляторами наддуву повітря, що робить їх використання легким і зручним. Сьогодні асортимент твердопаливних котлів дуже високий, а паливо (дрова, кам'яне вугілля, пелети) при невеликій вартості дає набагато більший  ефект та ККД. При правильному підключенні деякі котли горять від 8 годин – до 5 діб, що економить ваші статки і час», - наголошує фахівець з енергоефективності, директор компанії «PALCHE» Оксана БУГАЙЧУК.

За словами спеціаліста, відповідно до результатів соціо-економічного дослідження, сьогодні, близько 20% населення вже мають у своїх оселях твердопаливні котли, а ще 40% - планують перейти на альтернативні джерела енергії. Найбільше зацікавлені у переході до подібних новацій люди 25-48 років, які мають заміський будинок або дачу, які провели підрахунки та зрозуміли в чому полягає економія. Решта ж населення – консерватори, притримуються застарілих поглядів на методи опалення та поки що розмірковують, спостерігають за ситуацією. Проте, через рік, два також перейдуть на альтернативні види палива. 

Перше, про що потрібно пам’ятати купуючи собі в оселю твердопаливний котел - його надійність, зручність експлуатації та ціна. Якщо котел, який ви обрали, відповідає цим критеріям, то ви зробили вірний вибір, якщо ні - не варто поспішати.

Що потрібно знати купуючи твердопаливний котел:

1.     Джерела енергії для твердопаливного котла бувають різні

Перше, що потрібно визначити перш ніж купувати твердопаливний котел – якими джерелами енергії (типом палива) ви будете користуватися. Саме від цього і буде залежати ваш вибір. На сьогоднішній день твердопаливні котли здатні працювати на різних видах палива, серед яких: вугілля, дрова, торф, брикети, пелети.

У залежності від типу палива розрізняють 4 групи твердопаливних котлів:

-        на дровах (торф, відходи деревообробки, брикети)

-        вугілля

-        пелети

-        універсальні (котли, які працюють на всіх видах палива)

Котли на дровах – одні із найпопулярніших на сьогоднішній день. Вони мають високу потужність, ефективність, економічність, а також такі котли можна встановлювати як у приватних будинках, так і в автономних міні-котельнях.

«Не можна не відзначити і те, що паливо, яке потрібно для таких котлів, а саме деревину, можна вигідно купити в будь-якій точці нашої країни. Наприклад, у останньому опалювальному сезоні 1 куб дров коштував у середньому 400-500 гривень. Для середньостатистичного будинку 100-120 м/кВ цієї сировини вистачить більше ніж на пів місяця. Крім того, «дров'яні котли» також відрізняються високим ККД - до 80-90%, тривалістю горіння палива, повним згоранням сировини і можливістю установки спеціального завантажувального бункера, який в результаті буде зручно чистити», - розповідає фахівець з енергоефективності Оксана Бугайчук.

Вугільні твердопаливні котли в першу чергу підходять господарям, які не мають можливості зберігати вдома велику кількість дров. У таких котлах спалюють великі куски твердого палива, наприклад, кам’яне та буре вугілля, брекети торфяні та вугільні, антрацит. Також підходить для нього різна деревина та залишки від будівництва. Звичайно, найпопулярнішим є антрацит. Завдяки низькому вмісту сірки таке вугілля нешкідливе для навколишнього середовища і дає багато тепла.

Пелетні твердопаливні котли працюють на пелетах, паливних гранулах, торф’яному біопаливі, різного роду відходах від сільського господарства та деревини. Одним із плюсів таких котлів є високий ККД 85-90%. Крім цього, котли мають довгий час горіння на одному завантаженні.

За словами директор компанії «PALCHE» Оксани Бугайчук, перш ніж купувати собі такий вид твердопаливного котла варто з’ясувати, чи продаються біля вас чи у вашому регіоні якісні пелети (найкращі із дуба, ясена та берези), та чи є у вашому господарстві належні умови для їх зберігання (мінімум вологи та максимум сухості).

«Від цього буде залежати ККД котла. Взагалі, краще за все спочатку обирати паливо, яке вам вигідніше, а вже потім і сам котел», - запевняє спеціаліст.

Універсальні котли - це агрегати, призначені для роботи з паливом різних видів. Така варіативність дозволяє застрахувати себе на випадок відсутності яого-небудь виду пального. Якщо у вас встановлена комбінована модель, то достатньо лише зробити зміни в налаштування обладнання і можна використовувати ті енергоносії, які доступні. Але при цьому варто не забувати, що вид палива у кожного котла таки один, а при використанні інших потужність і ККД буде падати та й ціна за такий пристрій дещо зависока.

2.     Від площі будівлі залежить потужність котла

Вибрати котел по потужності зовсім не складно. Щоб правильно все підрахувати, достатньо взяти значення із розрахунку 1кВт потужності на 10 м2 площі обігріву. Тобто, якщо котел має потужність 14 кВт, то він розрахований на будинок площею 100-140 м2.

«Обираючи котел для свого будинку в першу чергу зверніть увагу на той, потужність якого буде дещо більшою ніж площа оселі. Наприклад, якщо ваш дім має площу 140-160 м2 придбайте краще котел потужністю 19 кВт. Таким чином ваш опалювальний механізм не буде постійно працювати на максимальному навантаженні, а отже і термін його роботи буде набагато довшим. Саме від площі вашого будинку і залежить основна потужність котла. Для своїх клієнтів компанія «PALCHE» пропонує котли потужністю від 14 до 55 кВт, які зможуть опалювати як звичайні будинки, так і великі сільськогосподарські і виробничі приміщення. Твердопаливний котел більшої потужності легше експлуатувати. Він швидше нагріє будинок. У нього більша камера згоряння та дверцята топки, що зручніше при завантаженні палива», - говорить фахівець Оксана Бугайчук.

3.     Механізм завантаження палива буває 2 видів

-        автоматична подача палива

-        ручне завантаження

У котлах з автоматичною подачею паливанаявна основна частина і спеціальний бункер, в який і завантажується паливо. Як правило, одного завантаження вугілля, пелет або відходів вистачає на 3-5 доби безперервної роботи котла. Автоматична подача палива відбувається за допомогою шнека або поршня. Така система дозволяє значно економити паливо та менше часу витрачати на опалювальний процес.

Ручне завантаження - це безсумнівно традиційний вид твердопаливного обладнання. Такий вид завантаження припускає, що завантаження палива відбуватиметься своїми руками. Таке обладнання здатне працювати на будь-якому виді палива від вугілля до брикетів і торфу.

4.     За матеріалом виготовлення котли бувають чавунні і сталеві

Найбільш популярними матеріалами для виготовлення теплообмінника твердопаливного котла є чавун і сталь.

Чавунні котли можна топити вугіллям, дровами та брикетами. Це дуже надійні і довговічні котли, але є мінуси – самі по собі вони дуже важкі, дають невисокий ККД (65-75%), часто забиваються та мають високу інертність.

Інший вид котлів – сталеві. Сучасні котли такого типу виготовляють з жароміцної сталі. Товщина сталі і конструкція таких котлів дозволяє експлуатувати їх при тиску теплоносія до 3-х атмосфер.

«Основним видом палива для котлів даного типу є дрова або брикети з відходів деревного виробництва. На сьогоднішній час на вітчизняному ринку можна знайти велику кількість моделей зі сталевими теплообмінниками, які легкі в експлуатації та мають гарну якість. До речі, котли компанії «PALCHE» можуть працювати на одному завантаженні (17-83 кг палива за раз) протягом 4-8 годин. У такому випадку вам не доведеться часто закидати паливо, що дуже зручно», - наголошує директор компанії «PALCHE» та фахівець з енергоефективності Оксана Бугайчук.

Окрім цих головних характеристик, на які варто звернути увагу обираючи собі твердопаливний котел, ще одну важливу роль відіграє його ціна. Як зазначає Оксана Бугайчук, хоча вартість таких котлів комусь здасться високою, але завдяки своїй універсальності та ефективності вони спокійно окупляться через 3-4 роки. Крім того, обираючи вітчизняний котел, українські господарі мають можливість отримати від держави компенсацію, що являється гарним плюсом.

«Протягом декількох років в Україні діє програма кредитування «Тепла оселя», яка дозволяє громадянам, що придбали твердопаливний котел вітчизняного виробника, компенсувати близько 20% від вартості агрегату. Українці, які купують котли компанії «PALCHE» про неї чудово знають, а від так, попит росте практично з кожним місяцем», - констатує спеціаліст.

За інформацією Держенергоефективності, за останні два місяці українці отримали 300 млн. грн. «теплих» кредитів. За прогнозами фахівців, уже до вересня цього року українці можуть взяти «теплих» кредитів на 2,5-3 млрд. грн.

Тож, як обирати та на що в першу чергу звертати увагу купуючи у свою оселю твердопаливний котел ви тепер знаєте. А ось купити високоякісний твердопаливний котел європейського зразка можна у вітчизняного виробника «PALCHE». Познайомитися з цінами та офіційними представництвами компаніїможна за посиланням.

Замовити продукцію та отримати консультацію можна за тел.:

 +380670000812, +30332701600, +380953330202

E-mail: info@palche.com.ua

http://palche.com.ua

Теги та ключові фрази
який вибрати котел для будинку з мансардою, як зробити дров'яний котел фото, твердопаливни котли пид дрова з поршнем, котли на дрова 25 кв 2017р, хитрощі в котлі на дровах, , котли дровяни на 100 м2, котли опалення дров'яні палетні на 100 м2 жилої площі
Більше статей за тегами
  • асортимент твердопаливних котлів
  • джерела енергії для твердопаливного котла
  • брикети
  • пелети
  • більший ефект
  • ККД
  • потужність котла


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.