Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

3087
29.06.2016р. |
Від посадки до вирубки. Як садити та рубати ліс?

Все починається з посадки невеличких саджанців, а закінчується вирубкою лісу. Проте, аби перша і друга процедури пройшли успішно, робити їх варто за усіма правилами та за допомогою надійної техніки. Як саме безпомилково потрібно садити дерева, в яку пору року та день тижня варто розпочинати роботи, коли слід вирубувати ліс та якою технікою це краще робити? Про це та багато іншого розповіли фахівці компанії «Palche», національного виробника твердопаливних котлів деревообробних агрегатів, запчастин до імпортної сільськогосподарської техніки та механізмів для сільського, лісозаготівельного, комунального господарства.

Правильно у народі кажуть: «Кожна людина на своєму віку має посадити дерево…». У відомої приказки є і продовження, але перш ніж до нього приступити, варто закінчити з першим пунктом плану. Розпочати посадку дерева чи лісу фахівці радять з вибору відповідного місця та самої рослини.

«Для посадки саджанців будь-яких дерев і чагарників є два сезони: весна і осінь. Якщо є бажання, то можна це робити і в інші пори року, але є ймовірність, що ваша рослина не приживеться. Деякі садівники говорять, що варто вираховувати потрібний день для посадки в залежності від місячного календаря, але це не так, головне щоб був час і відповідний позитивний настрій. Вірно підібране місце для посадки саджанців допоможе уникнути багатьох проблем, які в майбутньому можуть з'явитися. Збалансований варіант для посадки лісу – місце, яке десятиліттями не розчищалося і не розорювалося під господарські цілі, таке як пасовище або сінокіс», - розповідає директор компанії «Palche» Оксана БУГАЙЧУК.

Посадковий матеріал можна отримати кількома шляхами: купити в лісовому розпліднику чи на ярмарку, викопати в «дикій природі» або виростити з насіння. Звичайно, вирощування з насіння — заняття цікаве, але довге: чекати доведеться мінімум два-три роки.

Визначившись із деревом та придбавши саджанець, можна розпочинати садіння. Посадкова яма для рослини повинна приблизно відповідати розміру і формі грудки землі, з якою буде пересаджуватися деревце. Чим більше буде цей ком, тим менше пошкоджень отримає коренева система. Для саджанців висотою до 70 см рекомендується розмір ями не менше 60 × 60 см, висотою понад 70 см - не менше 80 × 80 см. Форма посадкової ями має нагадувати піраміду або конус.

«На завершення залишається найпростіше – сам процес посадки. Для цього варто влити піввідра води в посадкову яму і просто опустити туди саджанець. Після посадки замульчуємо землю навколо стовбура. Мульча, як вам напевно відомо, допомагає зберігати вологу, запобігає проростання бур'янів і, повільно перегниваючи, працює як м'яке добриво. Замість мульчі можна просто використати добрива, з якими вам буде ще легше впоратися. Нарешті, полийте саджанець, навіть якщо земля волога. Це забезпечить потрібний  запас води і покращить контакт коренів з ґрунтом», - упевнена Оксана Бугайчук.

На відміну від посадки дерев, рубка лісу займає набагато більше часу та потребує належної техніки. Аби розпочати цей процес, варто спочатку обрати відповідну деревину, потім придбати техніку, і вже після – розпочинати роботу.

За словами директора компанії «Palche» Оксана Бугайчук, при виборі лісу для рубки варто враховувати головний фактор - чим гірші умови для зростання рослини, тим кращу якість деревини можна отримати. Холодний клімат, нестача поживних речовин і вологи призводить до того, що дерево стає більш міцним.

«Північний ліс не тільки більш довговічний, але і дає меншу усадку, не так розтріскується. Ліс, що росте в одному кліматичному поясі, але на різних ґрунтах, теж значно різниться. Що стосується товщини колод, то чим більшою вона буде, тим краще. Час заготовки слід також вибирати не за гороскопом або місячним календарем, а по сезону», - зазначає фахівець.

Рубають ліс в основному в період, коли відсутній сокорух. Тобто з пізньої осені по ранню весну. В інший час пори у деревини відкриваються, підвищується вологість і вона стає менш щільною. Для самої ж вирубки варто обирати лише по-справжньому якісну та надійну техніку, оскільки від неї залежить не лише якість зрубаного дерева, але й першу чергу ваша безпека.

«Ручна пилка і сокира та ще конячка, запряжена в сани, - ось і вся «техніка» лісоруба в недалекому минулому. Безперервний ланцюг машин і механізмів, які супроводжують дерево від пеньочка в лісі до лісопильного комбінату - така лісова техніка сьогодні. Обирати її варто прискіпливо, щоб служила вона довго та надійно. Деревообробні агрегати компанії «Palche» — це спеціальні інструменти, призначені для розпилювання, стругання, шліфування, точіння та інших операцій з деревиною, пов’язаних з наданням їй потрібних розмірів, виду і форми», - зазначає Оксана Бугайчук.

 

Деревообробні агрегати в свою чергу діляться на подрібнювачі та колуни, які компанія «Palche» має також у своєму асортименті. Серед подрібнювачів деревини представленні 6 агрегатів різної потужності та для різної деревини. Подрібнювач деревини призначений для роздрібнення  різноманітного роду відходів деревообробки, обапол та гілок дерев діаметром 120 мм у технічну й паливну тріску. Особливістю подрібнювача «Palche» є його гідравлічна подача деревини та викид тріски вгору. Встановлюється PL120 як триточкове навісне обладнання трактора з приводом через кардан від ВВП.

 

На відміну від подрібнювача деревини гідроколун деревини (колун) призначений для зручного і ефективного розколювання  деревини (дров, колод, полін) на 2 або 4 частини. Його принцип дії дуже простий, але в той саме час і ефективний, а саме – колода, розміщується в жолобі навпроти ножа, під дією руху поршня наштовхується на ніж і розколюється на декілька частин. Продуктивність такого колуна за одну годину становить 2-9 м3 (в залежності від діаметра та довжини заготовок).

«Який вид деревообробних агрегатів ви б не обрали, якість та надійність техніки «Palche» вам буде гарантована. Крім цього варто відмітити, що у колективі компанії працюють конструктори та інженери, що мають практику створення ефективних пристроїв і механізмів для лісозаготівельного господарства. Вони зможуть виконати будь-які індивідуальні проекти», - підкреслює Оксана Бугайчук.

Тож, шлях від посадки до зрубу дерева довгий та виснажливий. Тоді як посадка рослини потребує лише – лопати, відра з водою, саджанця та вільного місця, то для вирубки потрібно більше ресурсів. Аби забезпечити вирубку лісу надійною та якісною технікою звертайтеся до компанії «Palche»там вам зможуть запропонувати ефективні деревообробні агрегати власного виробництва.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті компанії «Palche».

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • посадка лісу
  • вирубка лісу
  • сокорух
  • деревообробні агрегати
  • розпилювання, стругання, шліфування, точіння


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
04.06.2020р.

Мінрегіон розробив та оприлюднив новий законопроект про реновації застарілого житла «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

30.11.2023р.

Новітні технології у будівництві - майбутнє будівельноі галузі

Незважаючи на технічний прогрес, будівельні компанії нерідко покладаються на електронні таблиці, ручне введення даних і оформлення документів. Низькі ІТ-бюджети і брак часу на навчання призводять до ускладнень при впровадженні нових методів і технологій.

02.06.2022р.

Будівництво за 60 днів: в Україні зводитимуть експрес-будинки для тих,...

Академія будівництва України планує реалізацію проєкту швидкого зведення житла у форматі восьмиквартирних будинків для українців, які втратили житло.

24.04.2019р.

Модная дача за 10 дней – это реальность

Дачные домики, оставшиеся в наследство от дедушек, постепенно приходят в негодность. Маленькие, неудобные, построенные по старым технологиям и вжатые в жесткие правила советских нормативов, они давно ничего, кроме раздражения и постоянных расходов на ремонт, не вызывают. Юниконт модуль предлагает радикальное решение – абсолютно новая дача по персональному проекту всего за 10 дней.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.