Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...
SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...
Зміни в житті – це завжди хвилююче, зокрема, коли йдеться про зміну інтер’єру. Адже облаштування помешкання – серйозне питання, до якого треба підійти розумно й виважено, зважаючи на модні тенденції та водночас плануючи на кілька років. Але найважливіше, чим ви повинні керуватися в такій справі, – це власний комфорт, а не данина моді. За щасливим збігом (чи радше неймовірним замислом дизайнерів) скандинавська естетика вирізняється гармонійним поєднанням затишку, практичності та сучасного стилю.
Основні риси скандинавського стилю – простота і функціональність. Проте, як би це парадоксально не звучало, на ділі досягти простоти в дизайні не так просто, як здається на перший погляд. Це нелегка робота, в якій кожну деталь треба вміти продумати. Здійснити планування інтер’єру приємно та легко вам допоможе ця стаття.
Колористика
Насамперед в оновленні інтер’єру в скандинавському стилі, як і в будь-якому іншому, вагоме місце займає колористика. Це нейтральні, пастельні кольори, такі як бежевий, світло-блакитний, світло-сірий, світло-коричневий і білий. Власне, білий колір – основа скандинавської палітри, яку то тут, то там доповнює решта кольорів. Вважаєте, що такі кольори – безликі, холодні та «стерильні»? Ох, тоді ви дуже помиляєтесь! Кращі дизайнери інтер’єрів скажуть вам зворотне.
Переважно для фарбування стін використовують білу фарбу. Такий фон допомагає відчувати себе вільніше, краще сприяє зосередженості та релаксації. Тому важливо подбати про те, щоб фарба, якою будуть пофарбовані стіни домівки, відповідала вищим стандартам якості. Такою є матова латексна фарба Śnieżka Mattlatex, яка, крім того, екологічна, що підтверджено міжнародним екологічним сертифікатом відповідності згідно з ДСТУ ISO14024. Що не менш важливо, фарба від відомого європейського виробника Śnieżka стійка до миття, тому можна бути впевненим, що ідеальна білизна стін вашого інтер’єру залишить такою так довго, скільки це буде потрібно.
Однак для того, щоб обстановка не виглядала монотонною й нецікавою, потрібно правильно розставити акценти. У цьому й полягає особливість білого фону – на ньому легко не лише розставляти, але й змінювати акценти відповідно до зміни сезону чи власних уподобань. Про це вам скаже будь-яка жінка з відчуттям стилю, яка щодень має справу зі створенням власного образу, коли, наприклад, білий топ чи блузу доповнює елегантною червоною сумочкою. Що мається на увазі: дизайн у скандинавському стилі теж неодмінно потребує подібних штрихів. Доречними будуть вкраплення синіх, коричневих, червоних або зелених відтінків. Це може бути зелена ваза чи червоні подушки, якими ви немов художник розбавите однотонну колірну гаму, а білий стіл, наприклад, чудово доповнять чорні стільці.
Світло і простір
Ви коли-небудь звертали увагу на вислів «піти подихати повітрям», на те, як часто його вживають? Вибравши скандинавський стиль для оформлення інтер’єру, ви раз і назавжди забудете про таку алогічну фразу. Адже ключовими особливостями облаштування помешкання по-скандинавськи є простір і світло, а основним кольором виступає білий. Тому в такому помешканні просто неможливо відчувати себе незатишно. Досить поглянути на фотографії цього інтер’єру, щоб відчути ту легкість і природність, які він випромінює. Повірте, це не залишиться непоміченим і вашими гостями, і вони, без сумніву, звернуть на це увагу в розмові за першої ж нагоди.
Щоб у помешканні було максимум природного світла та простору, позбудьтесь всього зайвого з підвіконь і в кімнатах. Цьому, зокрема, допоможуть книги «Викинь мотлох із життя» та «Іскра радості: ілюстрований майстер-клас з організації простору та прибирання» Марі Кондо. Якщо ж ви затіяли ремонт, то чудовим рішенням стануть великі вікна. Замість громіздких штор краще обрати легкі та прозорі, щоб вони пропускали більше світла.
Оскільки сонячні дні скандинави вважають мало не святом (такі вони рідкісні та короткі), то в них не останнє місце займає штучне освітлення. А саме неодмінними елементами скандинавського дизайну є світильники, торшери, настільні лампи та свічки. Особливо свічки. Саме світлу, зокрема свічкам і лампам, присвячений перший розділ книги «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міка Вікінґа – засновника і керівника Дослідного інституту щастя в Копенгагені. До речі, шостий розділ цієї ж книги розповідає про 10 речей, що зроблять вашу оселю більш хюґною (тобто затишною).
Природність і функціональність
Жителі північних країн надзвичайно наближені до природи, тому й не дивно, що для досягнення скандинавської естетики в інтер’єрі використовують багато дерева. Це не лише меблі, які найкраще вибирати зі світлих порід дерева (наприклад, сосни), але дерев’яні панелі в стінах, паркет чи навіть шматок самого дерева. У дизайн органічно вписуються речі й з інших натуральних матеріалів – каменю, хутра, а також навіть горіхи, гілки, шкури тварин... Звісно, останнє можна залишити й нащадкам вікінгів.
Для кого підходить
Меблі в скандинавському інтер’єрі – обов’язково практичні та функціональні. Кожен предмет повинен бути багатофункціональний. Наприклад, чудово, якщо ліжко має висувні шухляди тощо.
Предмети декору й еклектика в стилі
Як і в меблях, так і в предметах декору жителі Скандинавії дотримуються лаконічності. Однак ті аксесуари, які все ж використовуються, досить виразні та свідчать про самобутність північних народів.
Вище ми вже говорили про свічки та лампи, але на важливості цих предметів просто необхідно закцентувати ще раз. Адже для скандинавів вони не лише засоби штучного освітлення, але й ключові елементи інтер’єру. Зокрема, «данці ретельно добирають лампи і розташовують їх у стратегічних місцях», – пише Мік Вікінґ.
Ще один популярний аксесуар, властивий для скандинавського інтер’єру, – скляна (частіше прозора) ваза, у які поміщають сухі гілки чи квіти.
Це також яскраві подушки – однотонні або кольорові, великі та маленькі. А також керамічні та глиняні предмети, тонкі та ворсисті килими, шкури тварин на підлозі чи стільцях, одна-дві великі картини із зображенням моря, кораблів, риб і тварин, і кілька середнього та малого розміру або сімейні фото. Вінтажні та антикварні речі, від яких віє старовиною та історією, й зовсім нові ультрасучасні аксесуари. Головне – не боятись експериментувати!
Для кого підходить
Цілком можливо, що ваші друзі й собі захочуть оновити так інтер’єр їхньої домівки. Адже простота й лаконічність, відкритий простір і домінування світла, практичність і натуральні матеріали – це до того ж сьогодні дуже модно. У багатьох відомих і багатих людей удома ви не побачите показної розкоші та екстравагантності, яка інколи настільки надмірна, що межує з абсурдністю, не кажучи вже про абсолютний несмак власника. Натомість лаконічний дизайн, але без мінімалізму, а в стилі еклектики здобуває щораз більшу популярність.
І, нарешті, для кого підходить скандинавський стиль? Скандинавам! Це жартівлива відповідь :-) Мабуть, ви вже й самі здогадалися і, якщо це «ваше», то зрозуміли це ще до кінця статті. Насправді традиції облаштування дому жителів північних країн не чужі й нам, слов’янам. Особливо скандинавська атмосфера буде до вподоби людям, які понад усе цінують домашні тепло та затишок, а також тим, хто прагне жити у світлих і просторих кімнатах. Зокрема, у такому інтер’єрі комфортно почуватимуться люди інтровертного типу. Тож якщо ви запланували змінити інтер’єр, зверніть увагу на скандинавський стиль – можливо, ця атмосфера відкритості та спокою – саме те, що ви так довго шукали!
Контакти прес-служби:
м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1а
Тел.: +38 (03259) 60-161
e-mail: press.releases@sniezka.ua
www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.acrylputz.com.ua
www.sniezkanature.com
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine
www.vk.com/sniezkaua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ
Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.
Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків
Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.
Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.