Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

5671
11.04.2011р. |
Як запобігти затопленню ділянки
Глибинний дренаж ділянки
Як запобігти затопленню ділянки
«Дренажна система може бути глибинного або поверхневого типу. Як правило, якщо грунтові води залягають менше, ніж в 1 метрі від землі, роблять закритий дренаж – це система дрен (каналів), вкладених у ґрунт на певній глибині, які відводять ґрунтові води за межі ділянки. Їх розташування має бути ретельно сплановане з урахуванням особливостей кожної ділянки. Такі системи виготовляють із кераміки, цегли, каменю, азбестоцементу або з пластмаси. Усі вони мають безліч дірочок для проникнення води. Проте на сьогодні керамічні дрени застаріли, азбестоцементні є екологічно небезпечними, цегляні та кам’яні дрени – дорогі. Найбільш популярними нині є пластмасові гнучкі гофровані перфоровані труби різного діаметра. Вони добре гнуться, витримують тиск ґрунту і силу стиснення землі при замерзанні», - розповідає ландшафтний дизайнер Владислав Дутко.

При укладанні дрен під землю їх обкладають піском зі щебенем. Нахил дрен або насос (якщо системи, що відводять воду, розташовані вище рівня води у водоприймальному колодязі) забезпечують рух води. Механічний склад ґрунту, нахили території, глибина залягання ґрунтових вод, наявність прибудов, особливості рослин визначають точну схему дренажної системи. Всі дрени сходяться в колекторну трубу, по якій вода тече до дренажного колодязя (чим складніший рельєф і більша кількість будівель, то більше буде і дренажних колодязів). Із колодязів вода виводиться за межі ділянки. А мул, що осідає в колодязі, легко чиститься.

Під час прокладання дрен для нагляду за рівнем води роблять резервні оглядові колодязі. У них також відстоюються і частинки ґрунту, які потрапляють у систему жолобів. У разі забруднення сильним напором води через колодязі можна почистити всю систему.
Люки колодязів зазвичай декорують або ховають під газоном. Правильно встановлений дренаж може прослужити до 50 років.

Лінійний водовідвід
Як запобігти затопленню ділянки

На деяких ділянках надлишок вологи виникає лише в окрему пору року: у період дощів або коли тане сніг. «Горизонтальний (лінійний) водовідвід призначений для збору та відводу дощових і талих вод, які заливають підвали і утворюють болото на території будинку. Поверхневий (відкритий) дренаж, або, як ще його називають, зливовий водовідвід, – це система відкритих каналів для збору дощових і талих вод. Нахил жене воду по жолобах у магістральний канал, а потім до природної водойми. Жолоби закріплюють цементним розчином і монтують у доріжки. Зверху встановлюють знімні чавунні або сталеві решітки», - пояснює В. Дутко

Найпростіша лінійна система дренажу ділянки – прокладка зливових рівчаків по периметру всієї території на низинній землі. Це забезпечує відносно швидке просихання ділянки після танення снігу і буде перешкоджати потраплянню води з інших ділянок або з дороги.
Якщо місцевість полога, тоді канаву копають на вершині впоперек нахилу. Це знижує рівень ґрунтових вод і не дає воді застоюватись у нижчих шарах. Для збирання води, яка стікає зі схилу, біля основи риють додаткову канаву і з’єднують верхню та нижню додатковим рівчаком.

«Жолоби для лінійного водовідводу роблять із бетону, полімербетону, оцинкованої та нержавіючої сталі, а також із інших ударостійких морозостійких штучних матеріалів (ПВХ, високоміцний поліетилен, поліпропілен). Водозбірні рівчаки встановлюють у траншеї на шар бетону. Наприклад, бетон достатньо довгий період був традиційним матеріалом для виготовлення лінійних водовідвідних систем. Під впливом вологи в умовах зміни температури він практично не руйнується за рахунок незначної пористості матеріалу. Тому термін придатності жолобів з цементного бетону досить великий. Основною перевагою є невелика ціна. Для збільшення терміну експлуатації бетонні жолоби комплектують посилювальними накладками, які приймають на себе всі динамічні навантаження при експлуатації. Елементи систем для поверхневого водовідведення, виготовлені з бетону, тяжчі, ніж елементи полімерних систем, але мало відрізняються за вагою від елементів полімербетонного водовідводу.

Системи водовідведення, виготовлені з полімербетону, відрізняються досить непоганими експлуатаційними якостями. Основною перевагою даного матеріалу є те, що полімерний бетон удвічі міцніший і легший від традиційного цементного. Як показує досвід використання полімербетонних конструкцій у різних підземних комунікаціях, термін експлуатації - більше 30 років. Гладка поверхня каналів із полімербетону здатна забезпечити кращу пропускну здатність і самоочищення, ніж у поверхонь цементобетонну. Але на сьогодні цей матеріал є найбільш дорогим.
Полімерний лінійний водовідвід є на сьогодні найдешевшим матеріалом. Це значна його перевага над бетонними і полімербетонними системами. Також особливістю пластику є його легка вага, яка значно спрощує установлення каналів», - відзначає ландшафтний дизайнер.

На що звертати увагу при купівлі системи водовідводу
Глибинний і поверхневий дренажі виконують різні функції, і відповідно прокладаються на кожній території індивідуально. При цьому спеціалісти враховують конкретні особливості ділянок із забудовами на них, можливості додаткових навантажень на колектори глибинного дренажу. Завжди підкажуть, чи потрібен дренаж, або дощова каналізація для конкретної ділянки.

Але для того, щоб самостійно розібратися в якості дренажних систем, слід дотримуватися певних вимог щодо вибору. «Водовідвід має бути насамперед надійним. Цьому критерію повністю відповідають характеристики полімербетону у поєднанні з чавунними або сталевими решітками. Але я би все-таки радив при купівлі та встановленні систем водовідводу проконсультуватися зі спеціалістом, тому що для забезпечення ефективного відводу води з території необхідно провести гідравлічний розрахунок, який дасть правильне уявлення про систему водовідведення. Також покупцю варто зупинити свій вибір на якісних, перевірених часом марках-виробниках систем водовідводу, які дотримуються усіх необхідних технічних параметрів при виробництві, тобто водовідвід має бути за своїми ознаками довговічним. А довговічність залежить від матеріалу, з якого виготовляється система лінійного водовідводу. Цей матеріал повинен мати дуже низьку гігроскопічність, яка надає системі стійкості до температурних циклів; бути стійким до механічного і хімічного впливу; мати гладку внутрішню поверхню, яка впливає на швидкість руху води», - зауважує Владислав Дутко.

Дар’я БУРА

Теги та ключові фрази
Технологія укладки бетонних водовідводів, дизайн подвіря, яки з визначених причин спостеригаються у твоий мисцевости, зясуй яки з визначних причин спостеригаються у твоий мисцевости, дизайн подвір'я приватного будинку, дизайн подвір'я бруківкою, Подвірря із бруківки, Як запобіхти затоплення помешкання?, штучний газон дренаж, підприємства по виготовленні бетонних жолобів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

CommentIt Ajax. Error: User 'budexpertua_tc_buduemo_info' has exceeded the 'max_user_connections' resource (current value: 30)



Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.