Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

11635
28.04.2011р. |
Гардеробна – кімната, де «живуть» ваші речі
Можливості створення гардеробної
Використання стандартних господарських приміщень у малогабаритних квартирах як гардеробних кімнат дасть змогу задіяти весь корисний простір вашого помешкання.
Зазвичай у проекті квартири передбачається невелике приміщення, яке можна використати для облаштування гардеробної кімнати. Під гардеробну можна переобладнати, наприклад, комору. Якщо окремого приміщення немає, для зберігання одягу та взуття відокремлюють частину спальні, кабінету, дитячої кімнати або передпокою.
Усі гардеробні мають єдиний принцип облаштуіання: систему стелажів із секціями різних розмірів або стінні панелі, на які закріплюють полиці, релінги (штанги) для вішаків, дверцята або перегородки.
Гардеробні виготовляють на замовлення з урахуванням особливостей планування приміщення або збирають із готових стандартних модулів. Кількість полиць, шухляд, вішаків та їх розташування визначають на бажання власників. Полиці можуть мати різну глибину, бути висувними або стаціонарними. Крім полиць і релінгів, гардеробну комплектують секціями для взуття, брюк, кронштейнами для краваток, різними за розмірами висувними шухлядками або полицями-сітками для нижньої білизни та дрібних предметів одягу.
Робота за індивідуальними розмірами з урахуванням особливостей приміщення і різноманітність комплектуючих дають змогу створити проект гардеробної кімнати будь-якого розміру та рівня складності.

Матеріали та конструкції

Якщо ви плануєте облаштувати гардеробну кімнату вдома, зверніть увагу на якість матеріалів, із яких виготовлено її комплектуючі. Полиці та шухляди виготовляють із різних видів ДСП. Відповідно до європейських стандартів якості, товщина плит має бути не меншою ніж 18 мм. Деякі виробники пропонують плити завтовшки 16 мм ― це здешевлює конструкцію, разом із цим знижуючи її міцність. Для виготовлення гардеробної кімнати високої якості застосовують меблеві плити більшої товщини.
Деревостружкові плити розрізняють не лише за товщиною, а й за якістю. Найдорожчі та найгарніші ― плити, оздоблені натуральним шпоном (горіх, вишня, черешня, дуб, ясен, вільха тощо). Крім того, гардеробна може бути виготовлена з меламінових плит (ДСП, вкриті спеціальним папером, просоченим смолою меламіну), що забезпечує високу міцність поверхні до механічних пошкоджень, кашированих (менш міцних) або ламінованих (термо-, волого- та зносостійких) плит. Задню стінку конструкції гардеробної виготовляють з більш економічних матеріалів, наприклад, плит завтовшки 10 мм, а фасади ― з ламінованих або шпонованих плит.

Вартість гардеробної багато в чому залежить від якості арматурного матеріалу, типу конструкції напрямних у висувних секціях та конструкції розсувних дверей. Металеві профілі для дверей у гардеробних економ-класу виготовляють зі сталі (іноді на неї наносять вінілове покриття). У дорожчих моделях використовують алюмінієві профілі (фарбовані, вкриті вінілом, виготовлені з анодованого алюмінію). На фасадах якісно виготовленої гардеробної ви ніколи не побачите металевих профілів, оскільки їх завжди ретельно маскують.
Гардеробна кімната чудово вирішує проблему вільного місця в помешканні. Однак не всі можуть дозволити собі встановлення такої конструкції. У цьому випадку оптимальними стануть сучасні модульні конструкції, які дають змогу самостійно сформувати потрібну гардеробну і власноруч створити комфортне середовище.

За конструктивно-дизайнерським рішенням фахівці умовно поділяють гардеробні на чотири типи:

Ряд шаф
Це класичні корпусні конструкції, які стоять уздовж стіни впритул одна до одної та скріплені між собою стяжками. Здебільшого корпуси таких шаф виготовляють із плит ДСП із меламіновим покриттям. Матеріали для виготовлення корпусу вітчизняного виробництва в середньому на 10% дешевші від польського, і на 15% ― від німецького. Вартість замовлення гардеробної кімнати такого типу варіюватиметься залежно від ціни на ДСП.

На металевому каркасі
Несуча частина гардеробної такого типу ― алюмінієві стійки, на які за допомогою універсальних утримувачів кріплять ємності для зберігання речей та полиці. Ці конструкції виглядають легкими через відсутність щільних перегородок. Зазвичай у верхній частині розташовують вішаки й полиці, а у нижній ― причіпні або в’їзні комоди.

На панелях

Третій тип конструкції не надто поширений. Для облаштування гардеробної кімнати в такий спосіб до стін приміщення кріплять декоративні, проте дуже міцні панелі з ДСП, на які за допомогою прихованих або відкритих консолей фіксують полиці та ємності для зберігання речей. Іноді ємності облаштовують зручними коліщатами або просто ставлять на підлогу уздовж стін. Жодна спеціальна підготовка стін для встановлення цієї конструкції не потрібна ― панелі просто монтують на спеціальні профілі, які закривають усі нерівності.

Стільникові конструкції
Найдемократичнішим за ціною та зовнішнім виглядом вважають стільниковий варіант конструктивно-дизайнерського рішення ― гардеробну, яка складається з так званих мобільних конструкцій. Прикладом поширених конструкцій такого типу є система «LeeRowan», розроблена в США. Це сукупність сітчастих полиць і кошиків з металу, вкритого лаком або емаллю. Із запропонованих елементів різного розміру можна власноруч скласти повноцінну гардеробну, яка не потребуватиме опори на каркас із ДСП.
Для надання цій конструкції більшої стійкості іноді її підвішують на металеві профілі, які вертикально або горизонтально закріплюють до стіни.

Чим обробляють краї?
До виробників гардеробних кімнат плити надходять уже з меламіновим покриттям, нанесеним з усіх боків. Залишається лише розкроїти її за певними розмірами та обробити обрізані краї. Практичний та надійний спосіб обробки країв плит ДСП ― смуги з ПВХ та АВS завтовшки 2-3 мм, які приварюють за допомогою спеціального обладнання. Після обробки країв смуга з АВS разом із ДСП утворює моноліт, тому таку конструкцію вважають стійкішою до механічних впливів та дуже міцною.

Вхід у гардеробну кімнату
Двері в гардеробній кімнаті облаштовують, якщо це окреме закрите приміщення. Перегородки ставлять тоді, коли вона відгороджується від житлового приміщення, але у цьому випадку потрібно особливо ретельно продумати зовнішній вигляд вашої гардеробної.
Фасади гардеробної кімнати (двері та перегородки) зазвичай виготовляють із масиву деревини, ламінованих або шпонованих ДСП, скла, панелей іх ПВХ різного забарвлення, що дає змогу підібрати гардеробну під загальний стиль оформлення: модерн, хайтек, класика тощо. Дзеркальні двері візуально розширять простір, а оздоблення фасаду, наприклад, шпоном із горіха або вишні, підкреслить розкішний інтер’єр помешкання. Різноманіття колірної гами і матеріалів, які використовують для оформлення фасадів гардеробної кімнати, може здатне плавно подовжити стилістику інтер'єру в цілому.
Слід передбачити щільне закривання гардеробної кімнати, яке захищатиме речі на відкритих полицях від потрапляння пилу.

Освітлення
Неможливо уявити гардеробну кімнату без світла. Ідеальний варіант при плануванні освітлення гардеробної ― вікно, тому що природне світло забезпечує психологічний комфорт і правильне сприйняття кольору. Крім того, вікно візуально розширює простір і може допомогти у створенні інтер’єру цього приміщення, а економія електроенергії вдень зробить гардеробну кімнату з природним освітленням ще привабливішою. Але гардеробні кімнати з вікном ― рідкість. Частіше це закриті приміщення, які потребують штучного освітлення. Краще забезпечити таке приміщення комплектом точкових світильників, розмістивши їх по периметру гардеробної кімнати. Повноцінне ж освітлення кожної індивідуальної зони гардеробної дасть змогу світловим хвилям накладатися одна на одну, а не відбиватися від поверхонь, як це відбувається з однією світловою точкою. Додаткове освітлення в нішах і над дзеркалом так само доповнить комфортне користування гардеробною кімнатою.
Люстри та об'ємні світильники, навіть ті, що висітимуть у центрі приміщення, можуть перешкодити нормальному функціонуванню верхніх шухляд, поворотних механізмів, якими облаштовано гардеробну кімнату. Крім того, в невеликій кімнаті, і без того наповненій безліччю речей, додатковий великий предмет виглядатиме громіздким.

Зверніть увагу на шухляди

В упорядкованій гардеробній кімнаті важко обійтися без шухляд. Практично всі виробники пропонують замовити шухляди за розмірами, які є зручними особисто для вас. Замовляючи їх, фахівці радять поцікавитися матеріалом, із якого виготовлено дно шухляди. Це особливо важливо для великих шухляд, оскільки зі збільшенням розміру навантаження на дно суттєво зростає. Деякі виробники, мабуть з метою зниження вартості замовлення, виготовляють дно з оргаліту, пофарбованого під колір основних панелей. Але неякісне дно з часом може провиснути і пошкодити фасад шухляди, яка розташована нижче.
Крім того, зверніть увагу, в який спосіб дно прикріплене до бічних стінок шухляди. Кріплення буде міцним тоді, коли дно заведене в пази, відфрезеровані в стінках.
Є сенс звернути увагу і на напрямні, по яких висуватимуться шухляди. Вони бувають роликовими та кульковими. Ціна кулькових напрямних приблизно в 5 разів вища, але для користування великими шухлядами все ж краще використати саме їх, оскільки кулькові напрямні витримують сильніші навантаження.
Замовляючи гардеробну кімнату, ви можете передбачити ймовірність подальшої зміни положення полиць. Для цього потрібно просвердлити додаткові отвори в місцях можливих кріплень. Допоки такі отвори не стануть у нагоді, їх закривають пластиковими заглушками.

Кріплення ― показник надійності
В якісних меблях все має бути надійним, і кріпильні деталі ― не виняток. Обираючи складові своєї гардеробної уважно придивіться, яким чином полиці прикріплені до стійок, чи видно кріплення задніх стінок. Якісне кріплення має бути не лише міцним і виправданим функціонально, а й естетичним. Колір пластикових частин має ідеально підходити до кольору панелей, хоча краще все ж, щоб кріпильні елементи були виготовлені з металу. Найсучасніший щодо функціональності та естетичності спосіб з'єднання полиць зі стійкою ― ексцентрикові меблеві стяжки. Вони не лише жорстко фіксують полицю у потрібному положенні, а й забезпечують додаткову міцність і жорсткість усієї конструкції гардеробної кімнати.
Міцними, але не надто естетичними на вигляд вважають з'єднання на конфірматах (шурупах із голівкою під шестигранний ключ), які вкручують у торець полиці. Отвір, який залишається після цього закривають пластиковою заглушкою, яка пасує до кольору панелей. З'єднання конфірматами дешевше, ніж меблевими стяжками та не потребує фрезерування поглиблень під кріпильні елементи. Тому деякі виробники з міркувань економії в місцях, де полиці доходять до стійки з обох боків на одному рівні, одну з них кріплять конфірматами, а іншу – меблевою стяжкою. Таке поєднання, навіть якщо воно справді знизить загальну вартість замовлення гардеробної, не зовсім зручне, якщо ви захочете змінити положення однієї з полиць.
Найдавніший і найдешевший спосіб з'єднання конструктивних елементів гардеробної ― кутники. Але пластикові кутники масивні й не привабливі, тому кріплення в такий спосіб має лише одну перевагу ― низьку ціну. Щоправда, бувають випадки, коли інший спосіб кріплення елементів неможливий.

 Олександр ФІНЬКО
Теги та ключові фрази
, гардєробна, гардиробні з релінга, чи буває нетоксичне дсп, гардеробні конструкц, двері в гардеробну, гардеробна алюмінієва конструкція, гардеробні кімнати розмір, якою мае бути гардеробна кімната, розміри полиць в гардеробній


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
21.04.2021р.

Керамограніт відноситься до керамічних облицювальних матеріалів. Проте має вагомі відмінності від звичайної керамічної плитки. Керамограніт абсолютно екологічний матеріал. Сировиною для його виготовлення є тугоплавка глина, кварцовий пісок, польовий шпат та мінеральні пігменти, які служать для забарвлення матеріалу.

20.08.2020р.

Материалы для фасадного декора — виды и характеристики

При выборе лепнины для фасада следует обращать внимание на такие ее параметры, как вес, безопасность, внешний вид, долговечность, стоимость.

08.08.2018р.

Комплектующие для мебели: виды и применение

Для каждого из нас покупка мебели – это долгосрочные инвестиции в собственный комфорт и уют. Разумеется, ее эстетичность и привлекательность имеет значение, но хотелось бы, чтоб вложения были оправданными. Не зависимо от категории и модельного ряда существует простое распределение материалов: основа (каркаса, отделки и наполнение), комплектующие и фурнитура. Выбирая предмет интерьера не стоит забывать о его практичном удобстве, качестве и долговечности.

30.03.2018р.

10 советов по обновлению фасада дома

Капризы погоды, смена сезонов не слишком благоприятно влияют на внешний вид зданий и сооружений. При этом даже качественный строительный материал, не теряя своей функциональности, может выглядеть неопрятно. Если краска потеряла свой изначальный цвет, расслоилась, а штукатурка начинает отваливаться, значит пришло время обновить фасад дома. Прежде чем приступать к косметическому ремонту, нужно купить фасадную краску, которая освежит стены и придаст дому новизну и привлекательность.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.