Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

768
23.03.2021р. |
Як неподалік Львова ветерани АТО будують еко-будинки


Як жити і чим займатися надалі, після ротації? Про це думає кожний атовець ще під час військової служби. Так і учаснику бойових дій Роману Савруку схотілося організувати справу, яка б могла приносити не лише засоби для існування, а й користь і допомогу військовим побратимам. Переважно у кожного з них вже є і досвід, і свій життєвий багаж. А ще, здебільшого, - мрія про власний дім, про місце, куди і задля чого варто повертатися і з щоденної роботи, і з війни.

Повернувшись зі сходу, першочерговим рішенням було заснувати ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО». Мета її діяльності – захищати права та інтереси учасників АТО/ООС, їхніх сімей та сімей загиблих, а також залучати колишніх вояків до активного громадського життя і створювати для них нові робочі місця.

-                    У голові крутилося кілька ідей: ветеранське таксі, виготовлення меблів. Ми з товаришами хотіли підтримувати контакти, спілкуватися, працювати разом, допомагати нашим атовцям. Зійшлися на думці, що відкриємо деревообробний цех, - розповів Роман Саврук.

Процес втілення у життя амбітного проєкту – забезпечити роботою та власним житлом екс-військових та ветеранів почався взимку минулого року. Тож на базі спілки організували підприємство з виробництва клеєного бруса та будівництва з нього за фахверк-технологією сучасних екологічних будинків.

Про фахверк-технологію

Фахверк-технологія відома у Європі ще зі середньовіччя. З німецької «фахверк» означає   «каркасна споруда». Основа такого будинку - зібрані з масивних дерев'яних балок секції. Раніше простір між балками заповнювали глиною,каменем чи цеглою. У наші дні їх замінили на стінові панелі та склопакети. У такому будинку монолітних стін немає. Стилістичної впізнаваності споруді надає саме каркас з брусів.

Будинок за 45 днів

Вагомою перевагою сучасного варіанту фахверк-будинку є рекордно швидкі строки його зведення. Спорудити сваї та встановити каркас з бруса можна впродовж двох тижнів. Панелі встановлюють за кілька днів, далі – за день-два вікна. Загалом спорудження: від затвердженої ідеї до цілком готового будинку триватиме лише півтора місяця.

«Загартовані військовою службою, ми звикли діяти швидко, чітко і злагоджено, – коментує п. Роман. – На відкриття цієї справи скидалися усі, різними частинами, хто скільки міг. Далі – орендували цех, закупили деревину і обладнання. Брали вживане, бо ж дешевше».

Перший будинок атовці звели на ділянці, виділеній Львівською ОДА для учасників бойових дій. Саме він став візитівкою, куди запрошують відвідувачів, щоб продемонструвати його переваги та можливості. Ветеранський бізнес отримав назву FachwerkLviv. 

«Тут, у с. Наварія, що за 15 км від Львова, ми наочно показуємо, як виглядає будинок, на скільки він функціональний, сучасний і доступний. Наше кредо – створювати енергоефективні будинки, будинки «нуль енергії» з екологічно чистих матеріалів,»- розповідають засновники FachwerkLviv.

Екологічне та ергономічне житло

Ефективне використання простору, продумане планування, надійність та екологічність – усе це про будівлі від «Фахверк-Львів».

Першочергово збирають з дерев’яного бруса каркас і обшивають його сандвіч-панелями.

Дерево оброблене просочувачами й фарбами без хімічних розчинників, на водяній і лляній основах. Встановлюють сонячні батареї і теплові насоси. Для підвищення енергоефективності - сучасний екологічний і вогнетривкий утеплювач PIR. У будинку застосовано систему рекуперації повітря, яка працює як на його підігрів, так і на охолодження. Тож взимку тут буде тепло, а влітку – прохолодно.

Військові пропонують як типові, так і індивідуальні проєкти, «під замовника».

Еко-котедж за ціною квартири

Проєкт, в основі якого була спільна ідея чотирьох побратимів, вдало працює, а колектив атовців-будівельників збільшився вже у 4 рази. Серед них є майстри, хто мав досвід у деревообробній та будівельній галузях ще до війни. Є й такі, хто освоює ремесло у процесі роботи. Хлопці пишаються, що можуть бути один для одного надійною опорою, як у роботі, так і у житті.

Окрім виставкового будинку, що на перехресті біля сіл Наварія і Солонка, ветерани вже зводять еко-котеджі під Києвом, неподалік Львова, а також у Карпатах. Така пропозиція - це ідеальний заміський будинок, як для індивідуального замовника, молодої сімї, так і для великої родини. Його вартість порівнювана з вартістю двокімнатної квартири.

За цією технологією можна зводити не лише приватне житло, а й комерційні приміщення: шоу-руми, магазини, готелі, виставкові чи конференц-зали.

У Німеччині, Фінляндії, Бельгії, Нідерландах фахверк-будинки різного призначення почали масово впроваджувати вже більше ніж півтора століття тому. Їхня популярність не зменшується дотепер.

Різнобічна допомога для своїх

«Першочергово ми залучаємо до роботи колишніх учасників АТО та членів їхніх родин, допомагаємо побратимам знайти роботу, які часто не знають, куди піти й хто може їх зрозуміти і підтримати», – зізнаються засновники підприємства.

Важливо й те, що проєкт такого будинку враховує усі потреби людей з інвалідністю чи з проблемами опорно-рухового апарату. Якщо прибудувати пандус, людина на візку стає мобільною і незалежною. Вона має можливість вільно пересуватися, займатися роботою по господарству чи своїми справами біля будинку.

Урядова підтримка та співпраця була б дуже перспективною, і ветерани хочуть привернути до неї увагу держави. З одного боку – це залученість і робочі місця для ветеранів війни, які вміють і хочуть працювати, з іншого – зручне і доступне житло для людей з інвалідністю і безквартирних військових, які потребують власного даху над головою.

Що ж до планів, то їх у хлопців багато. Насамперед – розширятися, щоб мати можливість ще більше допомагати учасникам АТО/ООС і у перспективі відкрити представництва по всій Україні. Кожен з проєктів вдосконалювати у розрізі енергоефективності та екологічності та зробити будинки максимально доступними і комфортними для ветеранів.

Більше про продукцію та пропозиції атовців можна дізнатися на сторінці у Facebook і на сайті.

«Усіх нас об’єднує те, що ми захищали країну в різний період і в різні ротації. Далі ж хочемо жити у рідній державі, жити, працювати й давати можливість розвитку й самореалізації іншим, зокрема побратимам»,– резюмує Роман Саврук.

Надія КУГУК

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • еко-будинки
  • фахверк
  • ветерани АТО
  • атовці


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.