Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

461
29.09.2022р. |
Види систем опалення: їхні переваги та недоліки

Облаштування опалення в приватному будинку дозволяє розглядати більш широкий вибір різноманітних рішень, ніж у багатоповерхівці. Однак для отримання дійсно комфортних умов мешкання за прийнятною вартістю варто вивчити можливості та вартість різних систем опалення.

 

Чому варто ретельно обирати систему опалення

Вибір конкретного рішення залежить від безлічі чинників. Загалом, суть вибору можна звести до формули, відповідно до якої опалення повинно бути ефективним за мінімальних витрат. Яка система опалення краще в конкретному випадку, варто вирішувати, зважаючи на ретельний аналіз усіх чинників.

Природно, перше місце в переліку чинників займає рівень комфорту в приміщенні. Як правило, комфортною вважається температура від 18 до 22 градусів за Цельсієм.

Ще однією важливою функцією системи опалення є створення умов, за яких не можуть з’явитися вогкість та цвіль. Добре опалювальний будинок служить набагато довше, не потребуючи ремонту. Те ж саме стосується і всіх речей, які перебувають у будинку. У тому числі й меблів.

Системи опалення для приватного будинку, види яких різноманітні, мають помітну вартість. З цієї причини варто вибирати найбільш економічний варіант із тих, які повністю задовольняють усім технічним та експлуатаційним вимогам. Краще такий вибір довірити фахiвцям,які мають досвід та високу кваліфікацію.

 

Які є системи опалення

Для того, щоб зробитиправильний вибір, варто спочатку з’ясувати, які є системи опалення приватного будинку. Зважаючи на використовувані теплоносії, найбільш поширеними є такі рішення:

 

 

  • Система водяного опалення. Це дуже популярне рішення. Теплоносієм тут виступає вода, нагрівання якої може проводитися за допомогою котла будь-якого типу. Тепло доставляється до місця призначення трубами. А тепловіддача здійснюється від чавунних, сталевих або біметалевих батарей. Є безліч схем трубної розводки. Така система довговічна, нескладна у використанні та працює безшумно. Але нагрівання відбувається досить повільно, перед консервацією варто видаляти воду із системи та періодично чистити радіатори.
  • Система парового опалення. Як і в попередньому випадку, вода нагрівається за допомогою котла. Нагрівання відбувається до пароподібного стану. Екологічна система працює швидко та дуже ефективно. Однак висока температура всередині системи призводить до зношування інженерних мереж. Окрім того, система складна в монтажі та вибухонебезпечна. Для її облаштування необхідні додаткові дозволи. Тай і шум у роботі такої системи теж наявний.
  • Система повітряного опалення. Сенс цього рішення полягає в нагріванні повітря з подальшою його передачею до самої цілі з допомогою повітропроводів та вентиляторів. Це економічна та дуже ефективна система. З її допомогою можна обігрівати локальні ділянки території будинку. Система може бути налаштована на роботу в режими кондиціонеру. Проте, у неї теж є недоліки. Вона громіздка та повинна плануватися ще на стадії проектування будинку.
  • Система електричного опалення.  Відрізняється високим рівнем ефективності та може бути максимально автоматизованою. Безпосередніми джерелами тепла можуть бути електрокаміни, конвектори, всілякі інфрачервоні обігрівачі та, навіть тепла підлога. Проте система залежить від безперебійної подачі електроенергії. Та й вартість електроенергії варто враховувати в розрахунку витрат на експлуатацію такого рішення.

 

Варто зауважити, що частину енергії на опалення будинку можна брати за допомогою таких пристроїв, як теплові насоси та сонячні батареї. Це дозволить, значною мірою оптимізувати витрати на опалення будинку. Однак ці види систем опалення будинків варто використовувати тільки як допоміжні. До того ж, в обох випадках варто враховувати реальну можливість використання рішення в конкретній місцевості.

 

Як правильно вибрати систему опалення

Плануючи рішення для конкретного будинку, варто враховувати різні чинники. Найкраще заказати у фахівців розрахунок, який буде враховувати природні чинники, клімат місцевості, фізичні характеристики будівельних матеріалів, з яких побудовано будинок. Водночас такий розрахунок повинен містити дані про доцільність застосування тієї чи іншої системи опалення.

Перед тим, як обрати систему опалення будинку, зверніть увагу на такі моменти:

  • Надійність та довговічність системи. Тепло має надходити безперебійно, а система — справлятися зі своїми завданнями, навіть у найскладніших погодних умовах.
  • Безпечність експлуатації системи. Опалення повинно вимикати будь-які проблеми з безпечністю. Для цього варто придбати сертифіковане обладнання та довірити його монтаж та пусконалагоджувальні роботи виключно досвідченим фахівцям.
  • Економічна доцільність. Варто обирати вид системи, зважаючи на реальні потреби конкретного будинку. Водночас варто враховувати не тільки вартість опалювальної системи та її монтажу, але й вартість її подальшого використання. Особливо, коли мова йде про ціну на енергоносії.
  •  

Вибір системи опалення — відповідальне завдання, до рішення якого варто залучати профільних фахівців із багаторічним досвідом та доброю репутацією.

https://kievnovbud.com.ua/ua

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.